1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
Н А К А З
07.05.2004 N 9гн
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Генеральної прокуратури N 8гн від 26.12.2005 )
Про організацію роботи органів прокуратури України у галузі міжнародного співробітництва і правової допомоги
З метою забезпечення належної організації діяльності органів прокуратури у галузі міжнародного співробітництва, удосконалення порядку надання правової допомоги у кримінальних справах та проведення офіційних заходів з представниками іноземних держав і міжнародних організацій, керуючись ст. 15 Закону України "Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити і ввести в дію з 7 травня 2004 року Інструкцію про порядок підготовки, передачі та виконання органами прокуратури України звернень про правову допомогу у кримінальних справах, Інструкцію про організаційно-протокольне забезпечення заходів міжнародного співробітництва, які здійснюються органами прокуратури України, та додатки N 1, 2, 3, 4 до неї.
2. Заступникам Генерального прокурора України, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військовим прокурорам регіонів та Військово-Морських Сил, міським, районним, міжрайонним та прирівняним до них прокурорам:
2.1. Організувати вивчення зазначених Інструкцій всіма прокурорсько-слідчими працівниками, забезпечити суворе дотримання їх вимог у роботі підпорядкованих прокуратур та підрозділів у галузі міжнародного співробітництва та правової допомоги у кримінальних справах.
2.2. Вживати вичерпних заходів, спрямованих на безперечне додержання протокольного порядку організації зустрічей з представниками іноземних держав та міжнародних організацій, виїздів працівників органів прокуратури у закордонні службові відрядження, здійснення листування з державними установами іноземних країн та міжнародними організаціями.
3. Керівникам органів прокуратури усіх рівнів забезпечити ефективний нагляд за додержанням законів органами дізнання та досудового слідства при здійсненні повноважень, наданих їм міжнародними договорами України.
3.1. Здійснення нагляду за додержанням законів у міжнародно-правовій сфері покласти на управління міжнародних зв'язків Генеральної прокуратури України, старших помічників прокурорів областей з міжнародно-правових доручень та спеціально визначених працівників апаратів обласного рівня, де такі посади не введені.
4. При підготовці та направленні міжнародних слідчих доручень на адресу компетентних установ іноземних держав:
4.1. Забезпечувати ретельне вивчення кримінальних справ, особливу увагу звертати на наявність підстав для звернення, на відповідність змісту та форми доручень і необхідних додатків положенням міжнародних договорів, вимогам кримінально-процесуального законодавства України та відповідної Інструкції.
4.2. Вказувати, із застосуванням якого законодавства необхідно виконувати запитувані процесуальні дії. У разі постановки питання про проведення слідчих дій згідно з вимогами кримінально-процесуального законодавства України долучати виписки з відповідних статей КПК України, що регламентують порядок їх виконання.
4.3. Перевіряти наявність законних підстав та процесуальних рішень про проведення обшуків, накладення арештів на майно та інших процесуальних дій, що обмежують права та свободи громадян, а також зачіпають інтереси юридичних осіб.
4.4. Викладати в міжнародних слідчих дорученнях повну інформацію щодо зв'язку розслідування у справі з необхідністю проведення на території іноземної держави конкретних процесуальних дій, вказувати достатні для ідентифікації анкетні дані фізичних осіб або реквізити юридичних осіб та їх банківських рахунків.
5. Забезпечувати організацію виконання запитів про проведення процесуальних дій, отриманих з Генеральної прокуратури України або безпосередньо з установ іноземних держав, відповідно до вимог КПК України та з дотриманням 10-денного терміну проведення слідчих дій з дати надходження запиту до виконавця, а повного його виконання - протягом місяця.
5.1. У разі необхідності проведення великої кількості слідчих дій і отримання значних обсягів документів надсилати матеріали частково виконаного запиту негайно після їх отримання. Про причини неможливості повного або часткового виконання запитуваних слідчих дій інформувати ініціатора запиту і Генеральну прокуратуру України. Вживати заходів дисциплінарного характеру до працівників, які допускають неналежне або несвоєчасне виконання запитів.
5.2. Ретельно перевіряти достатність доказів, що свідчать про наявність у діях підозрюваних (обвинувачених) складу злочину, при підготовці клопотань про передачу кримінального переслідування іноземних громадян або осіб без громадянства.
5.3. Заборонити порушення клопотань про передачу кримінального переслідування іноземним правоохоронним органам до виконання у повному обсязі всіх слідчих дій, проведення яких можливе на території України.
5.4. Направляти управлінню міжнародних зв'язків Генеральної прокуратури України не пізніше ніж через 10 діб з дня отримання повідомлення про затримання іноземними компетентними установами осіб, які підлягають видачі правоохоронним органам України, клопотання про їх екстрадицію разом з матеріалами, передбаченими міжнародними договорами і відповідною Інструкцією.
5.5. Прокурорам обласного рівня не пізніше 3 діб з дня затримання на території України іноземця чи особи без громадянства, які розшукуються компетентними установами іноземних держав за вчинені на їх території злочини, інформувати факсом і поштою про такі факти управління міжнародних зв'язків Генеральної прокуратури України або Міністерство юстиції України, якщо видача затриманої особи належить до його компетенції.

................
Перейти до повного тексту