1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


АУДИТОРСЬКА ПАЛАТА УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
26.05.2005 N 149/5.1
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Аудиторської палати N 182/3 від 27.09.2007 )
Про Національну концептуальну основу забезпечення якості аудиторських послуг в Україні
Керуючись Законом України "Про аудиторську діяльність" (3125-XII) та відповідно до Міжнародних стандартів аудиту, надання впевненості та етики Міжнародної федерації бухгалтерів, прийнятих у якості Національних стандартів аудиту, Аудиторська палата України
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Національну концептуальну основу забезпечення якості аудиторських послуг в Україні (додається).
2. Секретаріату Аудиторської палати України забезпечити опублікування цього рішення у засобах масової інформації.
Голова Спостережної ради
Аудиторської палати України

С.О.Столярова
Додаток 1
до рішення Аудиторської
палати України
26.05.2005 N 149/5.1
НАЦІОНАЛЬНА КОНЦЕПТУАЛЬНА ОСНОВА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ЯКОСТІ АУДИТОРСЬКИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ
Вступ
Кодекс професійної етики аудиторів зазначає, що характерною рисою професії незалежного аудитора є прийняття відповідальності перед громадськістю. Для аудиторів громадськість охоплює насамперед клієнтів, кредиторів, уряд, інвесторів, а також інших осіб, що покладаються на об'єктивність і чесність аудиторів з метою підтримки впорядкованого ведення підприємницької діяльності. Ця довіра покладає на аудиторів відповідальність перед інтересами громадськості. Професія незалежного аудитора протягом багатьох років надання послуг своїм клієнтам, роботодавцям і суспільству в цілому набула позитивної репутації завдяки своїй чесності, об'єктивності та компетентності. Будь-який незалежний аудитор, який не дотримується професійних стандартів і правових вимог, шкодить високій репутації своєї професії.
Регулювання професії незалежного аудитора здійснюється ефективно перш за все тими самовідданими спеціалістами, які складають саму професію. Отже, в інтересах самої професії, а також суспільства, якому професія служить, щоб аудитори забезпечували впровадження і популяризацію саморегулювальної діяльності подібного типу.
Обов'язок дотримуватися професійних вимог є справою кожного професійного аудитора. Однак оцінювати, до якої міри кожний конкретний аудитор виконує цей обов'язок, треба на рівні суб'єкта, для якого професійний аудитор виконує свою роботу.
Відповідальність за впровадження відповідної політики і процедур контролю якості аудиторських послуг покладається на кожного суб'єкта аудиторської діяльності. Першочерговим завданням Аудиторської палати України (АПУ) є заохочування і допомога суб'єктам аудиторської діяльності підтримувати і покращувати якість професійних послуг. Щоб досягти цієї мети, АПУ здійснює необхідні заходи.
Мета
Усі суб'єкти аудиторської діяльності повинні мати політику і процедури контролю якості усіх професійних послуг, а АПУ повинна забезпечити можливість зовнішнього аналізу цих політики і процедур. Багато людей, які уособлюють різні сегменти суспільства, приймаючи рішення, дедалі більше залежать від інформації, яку вони самі не можуть своєчасно і правильно сприймати та контролювати; вони звертаються до незалежних аудиторів по допомогу, щоб оцінити надійність такої інформації. Громадськість з великою довірою покладається на інформацію, що надається аудитором в процесі виконання завдань з надання впевненості, тому треба забезпечити, щоб контроль якості завдань із надання впевненості був більш жорстким, ніж аналіз інших послуг.

................
Перейти до повного тексту