1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КОЛЕГІЯ МІНПРОМУ УКРАЇНИ
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 1/32 від 31.01.96
Про стан та перспективи співробітництва між науковими установами і організаціями НАН України та Мінпрому України
Заслухавши та обговоривши доповідь першого заступника міністра промисловості України О.Г. Голубова, колегія Мінпрому України та Президія НАН України відзначають розширення та поглиблення співробітництва між НАН України та Мінпромом України.
Національна Академія наук України та Міністерство промисловості України мають традиційно багаторічні науково-технічні контакти. Понад 30 інститутів НАН України беруть участь у дослідженні та розв'язанні наукових , технічних та соціально-економічних проблем, що вирішує Мінпром України.
Так спільними зусиллями науковців НАН України , в першу чергу Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства і фахівців Мінпрому України, розроблені "Концепція розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року", що була схвалена Верховною Радою України, та проект Національної програми на її основі , який розглядається зараз у Кабінеті Міністрів України. Програма визначає напрямки та заходи щодо розвитку гірничо-металургійного комплексу України з урахуванням сучасного стану економіки держави і галузі та тенденції їх зміни. Успішна реалізація цієї Програми дозволить знайти оптимальні в сучасних умовах можливості збереження, розвитку і використання науково-технічного потенціалу установ та організацій, які обслуговують галузь, в поєднанні з відповідною віддачею від вкладених коштів.
Прикладом ефективної співпраці є міжгалузева програма "Нові хімічні речовини і матеріали малотоннажного виробництва для заміни імпортованих". Ця програма виконується під спільним керівництвом Відділення хімії НАН України та Мінпрому України і має на меті створення умов для здійснення структурної перебудови хімічного комплексу України, зокрема, розвинутої системи малотоннажних виробництв нових хімічних матеріалів для машинобудування, мікроелектроніки, транспорту, геохімічного комплексу, будівельної індустрії тощо на основі розробки і впровадження екологічно безпечних, високоефективних, енерго- та ресурсозберігаючих технологічних процесів.
На виконання рішення Кабінету Міністрів України вчені НАН України та виробничники Мінпрому України розробляють Національну програму розвитку золотодобувної промисловості, створено та перевірено у дослідно-промислових умовах цикл технологічних процесів, які дозволять ефективно переробляти золотоносні руди з мінімальним шкідливим впливом на навколишнє середовище, що особливо важливо для України.
Ведуться розробки відповідних програм розвитку легкої промисловості.
В галузі економічних питань підписана довгострокова Угода про співробітництво між Інститутом економіки промисловості НАН України та Мінпромом України.

................
Перейти до повного тексту