- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
Н А К А З
Про затвердження Рекомендацій щодо ритуалу проведення обряду "Поховання"
1. Затвердити Рекомендації щодо ритуалу проведення обряду "Поховання" (додається).
2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Комітету О.Б.Лотоцького.
Голова Комітету | О.Ю.Кучеренко |
Додаток
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо проведення обряду "Поховання" (поховання з дому, моргу або іншого приміщення)
1. У разі участі в організації поховання підприємства, організації, де працював померлий, створюється комісія, яка спільно з ритуальною службою вирішує всі питання, пов'язані з організацією поховання померлого.
2. Громадська панахида здійснюється комісією самостійно або із залученням організатора ритуалу.
3. За згодою родини труну з тілом померлого для прощання установлюють у квартирі або в організації, де працював померлий, у будинку громадянських панахид або у іншому, виділеному для цього приміщенні.
Біля труни зі сторони голови померлого встановлюється його портрет, правий верхній кут якого обрамлюється траурною стрічкою.
Державний прапор з траурними стрічками встановлюється похило біля труни поруч з портретом. Траурні стрічки пов'язують на верхній частині прапора. Довжина стрічок повинна становити 2/3 полотнища прапора. Подушечки з нагородами розмішують біля портрета або на спеціальній підставці перед труною.
Вінки розмішують навколо труни або вздовж стін, живі квіти кладуть у труну та поблизу труни, квіти у вазонах ставлять біля труни.
Якщо труну з тілом померлого установлено у залі або будинку громадянської панахиди, години для прощання з покійним визначаються за погодженням з його рідними та близькими. У призначений час відкривається доступ до приміщення, де встановлено труну з тілом померлого. Почесна варта з траурними пов'язками на лівій руці шикується праворуч. Ліворуч - місце для рідних. У хвилини прощання може звучати траурна музика.
Якщо труну з тілом померлого встановлено вдома, доступ до тіла померлого може тривати до виносу труни.
4. Організатор ритуалу прибуває до місця, де встановлено труну з тілом померлого, не пізніше ніж за 30 хвилин до початку поховання.
Спеціальний транспорт (автокатафалк, автобуси супроводу) прибуває за вказаною адресою не пізніше ніж за 30 хвилин до обумовленого договором-замовленням часу.
Переконавшись, що всі учасники процесії зібралися і звільнено проходи для виносу труни, організатор ритуалу розпочинає церемонію поховання.
За 10 - 15 хвилин до виносу труни в приміщенні залишаються лише рідні та близькі. Після прощання труну з тілом померлого виносять з приміщення.
Винесення труни та предметів похоронної належності, у разі їх наявності, здійснюється в такому порядку:
- вінки, які розташовують живим коридором від дверей приміщення до транспорту;
- портрет померлого, попереду якого несуть приспущений прапор;
- нагороди на подушечках;
- кришка труни, у разі, якщо вона знята з труни;
- труна з тілом померлого (ногами вперед). Близькі родичі не беруть участі у винесенні;
- вихід учасників похорону.
Особам, які несуть труну з тілом померлого, портрет, вінки та кришку, на ліву руку пов'язують траурні нарукавні пов'язки (рушники, хустки тощо). За труною першими йдуть рідні та близькі померлого.
5. Рух траурної церемонії здійснюється в такому порядку:
- автобус з оркестром;
- автокатафалк, у якому розмішуються труна з тілом померлого, портрет, нагороди, прапор, квіти та вінки, рідні й близькі померлого;
................Перейти до повного тексту