1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Л И С Т
12.05.2005 N РК-4011
Суб'єктам недержавного
пенсійного забезпечення
Щодо особливостей виконання норм законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, недержавними пенсійними фондами
З метою забезпечення виконання вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", відповідно до статті 10 зазначеного Закону та враховуючи численні звернення суб'єктів недержавного пенсійного забезпечення, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України відповідно до отриманого від Державного комітету фінансового моніторингу України роз'яснення (лист від 25.04.2005 N 2181/0312-6-3 повідомляє наступне.
Згідно з статтею 4 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" суб'єктами первинного фінансового моніторингу є, зокрема, фінансові установи, а також інші юридичні особи, які відповідно до законодавства здійснюють фінансові операції.
Згідно з статтею 1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" до фінансових установ належать установи накопичувального пенсійного забезпечення.
Статтею 2 Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" (далі - Закон) визначено, що система недержавного пенсійного забезпечення - це складова частина системи накопичувального пенсійного забезпечення. Суб'єктами недержавного пенсійного забезпечення є, зокрема, недержавні пенсійні фонди та адміністратори пенсійних фондів.
Відповідно до статей 6, 13, 14 Закону єдиним органом управління пенсійного фонду є рада пенсійного фонду (рада фонду). Рада фонду укладає від імені пенсійного фонду договір з адміністратором; заслуховує звіти про діяльність адміністратора, осіб, які здійснюють управління активами пенсійного фонду, зберігача та приймає рішення щодо цих звітів; затверджує інформацію про фінансовий стан пенсійного фонду, яка підлягає оприлюдненню в порядку, встановленому цим Законом, та розглядає аудиторський висновок; здійснює контроль за цільовим використанням активів пенсійного фонду. Організаційно-технічне та матеріальне забезпечення діяльності ради фонду та проведення зборів засновників здійснюється адміністратором фонду за рахунок коштів, сплачених йому відповідно до умов договору про адміністрування пенсійного фонду.

................
Перейти до повного тексту