1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
31.03.2005 N 01-3433/09
31.03.2005 N 1/9/159
ГУ (У) МНС України в
Автономній Республіці
Крим,
областях,
містах Києві
та Севастополі
Міністерство освіти
Автономної Республіки
Крим,
управління освіти і науки
обласних,
Київської
та Севастопольської
міських державних
адміністрацій
Про проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах України
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та Міністерство освіти і науки України вкрай стурбовані станом, що склався з попередженням травмування та загибелі дітей.
У 2004 році від нещасних випадків у невиробничій сфері загинуло 1598 дітей віком до 14 років. Зокрема, від нещасних випадків, пов'язаних з транспортом - 312, внаслідок утоплень - 310, від удушень - 269, у вогні - 56.
Основною причиною такої загрозливої ситуації, як свідчить статистика, є незнання чи нехтування батьками та дітьми елементарними правилами безпеки.
Із настанням літніх канікул щороку зростає загроза травмування та загибелі дітей на водних об'єктах, під час необережного поводження з вогнем, при організації дозвілля, пустощах з вибухонебезпечними предметами, токсичними речовинами тощо. Відтак постає нагальна потреба забезпечити належну масово-роз'яснювальну та навчальну роботу серед дітей щодо правил поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру та їх попередження.
На виконання законів України "Про охорону праці", "Про правові засади цивільного захисту", "Про пожежну безпеку", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", постанови Кабінету Міністрів від 1 липня 2002 року N 870 "Про затвердження Програми забезпечення пожежної безпеки на період до 2010 року", розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 року N 391-р та з метою проведення цілеспрямованої профілактичної роботи з населенням щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, виховання поважного ставлення до безпеки людини, формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя, гармонізованих із природними, технічними та соціальними чинниками, усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правовідповідних правил поведінки, оволодіння основними прийомами, методами і засобами захисту від несподіваних травм, що виникають під час порушення життєвого процесу в побуті, під час трудової діяльності чи в соціальному середовищі, а також для підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності населення рекомендуємо:
ГУ (У) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі спільно з Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
1. Організувати в загальноосвітніх навчальних закладах у травні цього року проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності.
2. З метою попередження та загибелі дітей під час виникнення надзвичайних ситуацій організувати проведення екскурсій, відвідувань дітьми інформаційних центрів з питань цивільного захисту та підрозділів МНС України для навчання правилам безпеки життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки та дій під час виникнення надзвичайних ситуацій.
3. Організувати висвітлення в засобах масової інформації:
спільного звернення до батьків (додаток 1);
проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності;
матеріалів щодо профілактики травматизму невиробничого характеру серед дітей.
Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:

................
Перейти до повного тексту