1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ
ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
XI пленум
П О С Т А Н О В А
23.03.2005
Про роботу організаційних ланок Профспілки працівників освіти і науки України щодо реалізації прав та повноважень, передбачених Законом України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", Статутом галузевої Профспілки з питань захисту духовних інтересів працівників освіти та студентської молоді, розвитку культурно-масової, фізкультурної та спортивної роботи
Заслухавши і обговоривши інформацію про роботу організаційних ланок Профспілки працівників освіти і науки України щодо реалізації прав і повноважень, передбачених Законом України "Про професійні спілки, їх права і гарантії діяльності", Статутом галузевої Профспілки з питань захисту духовних інтересів працівників освіти та студентської молоді, розвитку культурно-масової, фізкультурної та спортивної роботи, пленум ЦК Профспілки зазначає, що культурно-масова, фізкультурна та спортивна робота є важливими складовими програмної діяльності всіх організаційних ланок профспілки.
Завдяки співпраці організаційних ланок профспілки та органів управління, керівників освітніх закладів здебільшого збережено матеріальну базу для культурно-освітньої, фізкультурно-оздоровчої роботи. В галузі функціонують 298 будинків учителя та вчених, 297 будинків творчості, 281 палац та клуб студентів, які утримуються за рахунок державних коштів. Три будинки вчених і три будинки вчителя є власністю профспілки. Суттєво розширено спортивно-фізкультурну базу. Про ефективність використання матеріальної бази свідчить постійне зростання кількості творчих об'єднань та їх учасників. Масовими заходами, організованими культурно-освітніми закладами профспілки, щороку охоплюється понад 1,5 мільйона спілчан. Позитивно впливає на просвітницьку, культурно-масову та фізкультурну роботи діяльність профспілкових організацій, зокрема студентських, яким нині належить провідне місце в організації дозвілля, вихованні молоді. Впродовж 2001-2004 років на фінансову підтримку цієї роботи організаційні ланки профспілки витратили близько 60 мільйонів гривень, що становить близько 32 відсотків від суми загальних видатків.
Високий рівень організації роботи клубних формувань у місті Києві, Дніпропетровській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Херсонській, Черкаській областях. Далеко за межами своїх регіонів відома самодіяльна творчість художніх колективів, що працюють при Житомирському державному університеті, Рівненському національному університеті водного господарства та природних ресурсів, Київському національному педагогічному університеті ім. Михайла Драгоманова, Київському та Луганському міських будинках вчителя, спецшколі-інтернаті с. Гришківці Бердичівського району Житомирської області. Звання лауреатів Всеукраїнських фестивалів художніх колективів профспілок, започаткованих Федерацією профспілок України, присвоєно освітянським колективам Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та інших областей. Завдяки міжнародному співробітництву Центрального комітету, організаційних ланок Профспілки художня творчість спілчан була широко представлена на культурно-мистецьких заходах у Чехії, Словаччині, Польщі, Угорщині, Бельгії, Канаді, США.
Вагомих успіхів досягали працівники галузі та студенти на спортивних змаганнях, зокрема всеукраїнських і міжнародних. Здобуток студентської збірної України на Всесвітній універсіаді в Кореї - 25 золотих, 15 срібних та 13 бронзових медалей. Проте через обмежені фінансові ресурси, а іноді й організаційні прорахунки профспілці не вдалося забезпечити повної реалізації законодавчо визначених прав та повноважень з питань захисту духовних інтересів працівників освіти та студентської молоді, розвитку культурно-масової, фізкультурної та спортивної роботи.
Потребують розробки державні стандарти і нормативи забезпечення мінімальних гарантованих безплатних послуг громадянам і особливо молоді у сфері культури, спорту, організації дозвілля і відпочинку. Необхідне втручання профспілок у запровадження системи заходів економічного стимулювання підприємств усіх форм власності, які утримують об'єкти соціально-культурної сфери, фізичної культури і спорту, створення сприятливого податкового режиму для інвестицій в освіту, культуру і фізичне виховання. Більш активно галузева профспілка має протидіяти негативним явищам в інформаційному просторі, книговидавництві.
Потребує прискорення процес оформлення права власності на культурно-освітні заклади, що належать галузевій профспілці, насамперед Луцький, Черкаський будинки вчителя, Львівський і Харківський будинки вчених.
Профспілкові організації мають активізувати дії для вирішення питань державної реєстрації об'єктів соціально-культурного призначення та іншого нерухомого майна, що належать їм.
Назріла необхідність розробки концепції інформаційного забезпечення членів профспілки, залучення до такої роботи всіх організаційних ланок профспілки.
Пленум ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Інформацію про роботу організаційних ланок Профспілки працівників освіти і науки України щодо реалізації прав і повноважень, передбачених Законом України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", Статутом галузевої Профспілки з питань захисту духовних інтересів працівників освіти та студентської молоді, розвитку культурно-масової, фізкультурної та спортивної роботи, взяти до відома.

................
Перейти до повного тексту