- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ПРЕЗИДІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ
РОЗГЛЯНУТО
на президії Федерації
профспілок України
і рекомендовано
профспілковим організаціям
усіх структур членських
організацій
22.04.1994
ТИПОВА ІНСТРУКЦІЯ
про проведення виборів профспілкових органів
1. Загальні положення
Вибори профспілкових органів проводяться у строки, встановлені статутом відповідної профспілки.
Ревізійні комісії профспілкових організацій обираються одночасно з профспілковими органами і підзвітні зборам, конференціям, з'їздам.
Рішення про звітно-виборні збори, конференції, з'їзди приймаються відповідними профспілковими органами.
Формування профспілкових органів, ревізійних комісій проводиться знизу доверху шляхом обрання безпосередньо на зборах, конференціях або делегування (виборів) представників профспілкових, членських організацій до органу, необхідність функціонування якого вони визначають.
Рішення про створення і порядок формування керівних і виконавчих органів профспілок, норму представництва, а також про порядок обрання керівників профорганів приймаються на зборах, засіданнях профорганів, конференціях, з'їздах.
Члени профспілки мають право обирати і бути обраними у профспілкові органи на конференції чи з'їзді, у тому числі вносити свою кандидатуру для обрання делегатом, членом або керівником профспілкового органу.
Вибори профспілкових органів проводяться в умовах широкої демократії та гласності. Кандидатури до складу профорганів на виборні посади слід всебічно обговорити у профспілкових організаціях усіх рівнів.
Звітні доповіді профспілкових органів попередньо обговорюються і затверджуються на засіданнях комітетів, рад, а звіти ревізійних комісій - на їх засіданнях.
Звітно-виборні профспілкові збори є правомочними, якщо в них бере участь більше половини членів профспілкової організації.
Конференції та з'їзди правомочні, якщо в них беруть участь не менше двох третин обраних делегатів.
Для ведення звітно-виборних зборів, конференції, з'їзду відкритим голосуванням обирається президія. Вона керує роботою цього органу і несе повну відповідальність за правильність їх проведення, дотримання вимог статуту та Інструкції про проведення виборів профспілкових органів.
Рішенням зборів, конференцій, з'їздів можуть також обиратися їх робочі органи:
- мандатна комісія - для перевірки повноважень делегатів конференції чи з'їзду;
- секретаріат - для організації запису на виступи, відміток про черговість їх надходження, для роботи з телеграмами, листами, скаргами, що надійшли, розшифрування стенограми або звукозапису, візування текстів виступів, подання допомоги президії з інших організаційних питань;
- редакційна комісія - для підготовки (доопрацювання) проектів постанов зборів (конференції, з'їзду), передачі матеріалів для засобів масової інформації;
- лічильна комісія (лічильники) - для підрахунку голосів при відкритому голосуванні або проведення закритого (таємного) голосування. У нечисленних організаціях функції лічильної комісії може виконувати президія зборів або за її дорученням один із членів профспілки.
Збори, конференція, з'їзд можуть утворювати інші робочі органи для сприяння кращому їх проведенню та розширення гласності їх роботи.
2. Висунення та обговорення кандидатур до складу профспілкових органів
Вибори профспілкових органів або визнання повноважень делегованих членів проводяться після обговорення зборами, конференцією, з'їздом звітної доповіді відповідного профоргану і доповіді ревізійної комісії та прийняття по них рішення.
За згодою учасників зборів, конференції, з'їзду постанова може прийматися під час роботи лічильної комісії.
Перед проведенням виборів збори, конференція, з'їзд попередньо визначають кількісний склад виборного профспілкового органу. Це не обмежує права учасників вносити до списку для голосування будь-яку кількість кандидатур.
Рішення про кількісний склад, висунення і обговорення кандидатур до профоргану, що обирається, приймаються відкритим голосуванням.
Пропозиції по кількісному та персональному складу комітетів, рад, ревкомісій та їх голів можуть вноситися як безпосередньо на зборах, конференціях, з'їздах, так і завчасно як від імені колегіальних органів, так і особисто членом профспілки.
На звітно-виборних зборах, конференціях, з'їздах можуть скликатися наради представників делегацій для того, щоб попередньо намітити кандидатури до нового складу профоргану, ревкомісії.
З цією метою збори, конференція, з'їзд можуть утворювати комісії.
Ці комісії можуть також формуватися завчасно профорганами, що звітують, для визначення та організації обговорення кандидатур у структурах профорганізацій. Комісія подає зборам, конференції, з'їзду список усіх висунутих кандидатур та свої пропозиції по них, результати обговорення членами профспілки.
До складу профспілкового органу можуть висуватися кандидатури з числа членів профспілки, які відсутні на зборах, не є делегатами, а також перебувають в іншій профспілці (якщо це не суперечить статуту).
Пропозиції про припинення висунення кандидатур ставляться на голосування.
Делегування до складу комітетів, рад, інших профорганів проводиться, як правило, разом з виборами делегатів на звітно-виборні конференції, з'їзди, а в особливих випадках - окремим рішенням зборів, конференції, комітету профспілки.
Профспілкові органи обираються за рішенням зборів, конференцій, з'їздів відкритим або таємним голосуванням незалежно від того, як вони формуються, - безпосередньо на звітно-виборних зборах, конференціях, з'їздах чи прямим делегуванням.
У випадку формування профоргану шляхом делегування мандатна комісія конференції, з'їзду має перевірити подані документи на делегованих членів, доповісти свої висновки конференції, з'їзду, які приймають рішення про визнання (невизнання) їх повноважень.
Член профспілкового органу, який обраний прямим делегуванням, може бути відкликаний органом у тому ж порядку, в якому проводилося делегування.
Учасники зборів, делегати конференцій, з'їздів обговорюють усі висунуті кандидатури персонально. Кожен з них має необмежене право аргументованого відводу кандидатур. Пропозиції про припинення обговорення тієї чи іншої кандидатури ставляться на голосування. Після обговорення кандидатур, по яких надійшли відводи, у кожному окремому випадку вирішується питання про те, включити чи не включити її до списку для голосування. Кандидатури, проти яких не було заперечень, включаються до списку без голосування.
................Перейти до повного тексту