1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рекомендації


ПРЕЗИДІЯ РАДИ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ
СПІЛОК УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова президії Ради ФПУ
06.09.2000 N П-28-6
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо порядку вирішення організаційно-правових питань при зміні керівників виборних профспілкових органів
1. При зміні штатних керівників виборних профспілкових органів - голови, заступника голови, секретаря (далі - керівника) у зв'язку з закінченням терміну повноважень і необранням їх на новий термін орган профспілкової організації, який відповідно до норм статуту профспілки обрав нового керівника, водночас з постановою про його обрання ухвалює рішення про звільнення попереднього керівника у зв'язку з закінченням терміну повноважень. У постанові з цього питання зазначається підстава (пункт 2 статті 36 Кодексу законів про працю України, дата звільнення та термін передачі справ (для перших керівників).
2. При звільненні штатного керівника виборного профспілкового органу до закінчення терміну повноважень з інших причин аналогічне рішення приймає орган, якого статут профспілки наділяє такими повноваженнями, зазначаючи підставу для звільнення з посиланням на відповідну норму Кодексу законів про працю України.
3. Про звільнення керівника до його трудової книжки вноситься відповідний запис новообраним керівником чи іншою уповноваженою особою з посиланням на дату і номер постанови профспілкового органу.
4. Відповідно до ч. 5 статті 41 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" звільненим працівникам у зв'язку з закінченням терміну виборних повноважень надається попередня робота (посада) або за згодою працівника інша рівноцінна робота (посада). Якщо роботодавець, у якого звільнений керівник профоргану працював до переходу на виборну роботу, відмовляється працевлаштувати працівника, це питання вирішується в судовому порядку.
З метою забезпечення гарантій повернення колишнього виборного працівника на попередню роботу бажано, щоб з роботодавцем підприємства, установи, організації було досягнуто домовленості про прийняття на посаду (місце роботи) працівника, обраного на штатну посаду в профспілковому органі, нового працівника за строковим трудовим договором (на час виконання повноважень виборним працівником).
Крім того, профспілковий орган може надати колишньому керівникові штатну роботу у виконавчому апараті на вакантній посаді керівника структурного підрозділу, консультанта, спеціаліста, радника тощо.
5. За рішенням профспілкового органу звільненому його керівникові після закінчення терміну повноважень може виплачуватись вихідна допомога, розмір якої визначається профспілковим органом.
Разом з цим за звільненим керівником за наявності коштів може зберігатись середня заробітна плата на період працевлаштування.
6. Гарантії, передбачені пунктами 4 - 5, можуть поширюватись на колишнього штатного працівника профоргану, якого звільнено з посади до закінчення терміну повноважень за станом здоров'я на підставі поданої ним заяви чи з інших поважних причин.
7. Колишній перший керівник (у т. ч. і незвільнений від виконання виробничих обов'язків) незалежно від підстав припинення повноважень в установлений рішенням виборного органу термін повинен передати справи новообраному керівникові. Передача здійснюється за участю члена виборного органу та члена ревізійної комісії профспілкової організації (у первинній організацій, де обирається профорганізатор - профактивіста) і оформляється актом.

................
Перейти до повного тексту