1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
26.12.2003 N 38
Про вдосконалення контролю за результатами фінансово-господарської діяльності підприємств морського і річкового транспорту
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства транспорту N 1026 від 31.12.2003 )
У порівнянні з минулим роком у 2003 р. відбулися позитивні зрушення в забезпеченні системного підходу при виборі пріоритетних напрямків контрольно-ревізійної роботи та об'єктів контролю. Особливу увагу було зосереджено на контролі за використанням державних коштів та майна.
Пріоритети діяльності органів внутрішнього фінансового контролю Міністерства транспорту України у 2003 р. були визначені вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2002 р. N 685 "Про здійснення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади внутрішнього фінансового контролю", наказом Міністерства транспорту від 13.06.2002 р. N 381.
За 11 місяців 2003 р. фахівцями Департаменту контрольно-ревізійної роботи та запобігання корупційним і економічним правопорушенням Мінтрансу на підприємствах морської галузі проведено 6 комплексних ревізій та 19 тематичних перевірок, у тому числі Одеського морського торговельного порту, ДП "Дельта Лоцман", ДП "ЧорноморНДІпроект", Євпаторійського МТП, ДП "Укрспецобладнання", Усть-Дунайського пароплавства, узагальнюються результати комплексної ревізії Усть-Дунайського порту, ВАТ "Дунайське морське пароплавство", Ізмаїльського торговельного порту.
За результатами перевірки Міністерством проведені кадрові зміни та вжито заходи з дисциплінарного покарання до винних, матеріали направлені до Генеральної прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.
У той же час викликає занепокоєння стан контрольно-ревізійної роботи в Державному департаменті морського та річкового транспорту. Всі показники звітності, за виключенням кількості проведених перевірок та кількості перевірених підприємств, за II та III квартали 2003 р. у порівнянні з показниками звітності за I квартал 2003 р. залишились без змін. У результаті проведення у II та III кварталах 2003 р. шести перевірок не виявлено жодного фінансового порушення. Аналіз показує, що причиною відсутності недоліків є дуже низька якість проведення ревізій та перевірок.
Аналіз перевірок, що були проведені спеціалістами ДО "Укрморпорт" окремих питань фінансово-господарської діяльності підприємств, які увійшли до складу ДО "Укрморпорт" показує, що основна увага при їх проведенні приділяється стану та веденню претензійно-позовної роботи щодо скорочення дебіторської заборгованості, стану договірної роботи. Питання ефективності використання державного майна та його збереження вивчаються недостатньо.
Ці факти свідчать про низьку якість проведення ревізій фінансово-господарської діяльності підприємств галузі та формальне реагування на їх результати, що створює умови для зловживань та корупційних і економічних правопорушень на підприємствах галузі.
З метою впорядкування та підвищення ефективності діючої структури контролю за фінансово-господарською діяльністю підприємств морського і річкового транспорту Колегія
................
Перейти до повного тексту