- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 862 від 03.12.2002
Про затвердження нової редакції Статуту Акціонерної судноплавної холдингової компанії "Сі Трайдент"
На підставі прав Міністерства транспорту України як засновника та єдиного акціонера Акціонерної судноплавної холдингової компанії "Сі Трайдент"
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни і доповнення до Статуту Акціонерної судноплавної холдингової компанії "Сі Трайдент", виклавши його в новій редакції (додається).
2. Президенту Акціонерної судноплавної холдингової компанії "Сі Трайдент" Лялькіну А.С. здійснити державну реєстрацію Статуту в новій редакції відповідно до вимог законодавства України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Міністерства транспорту України Симоненка С.В.
Державний секретар Е.Абдуллаєв
СТАТУТ
Акціонерної судноплавної холдингової компанії "Сі Трайдент" (нова редакція)
Міністерство транспорту України як засновник і єдиний акціонер Акціонерної судноплавної холдингової компанії "Сі Трайдент" вносить зміни і доповнення до Статуту цієї Компанії і затверджує його у наступній новій редакції:
"Стаття 1. Найменування та місцезнаходження акціонерної судноплавної холдингової компанії "Сі Трайдент"
1.1. Акціонерна судноплавна холдингова компанія "Сі Трайдент" (надалі - Компанія) є акціонерним товариством відкритого типу, що створена відповідно до Законів України
"Про підприємництво",
"Про підприємства в Україні",
"Про господарські товариства", Указу Президента України від 11.05.1994 р.
N 224/94 "Про холдингові компанії, що створюються в процесі корпоратизації та приватизації", постанови Кабінету Міністрів України від 03.07.1999 р.
N 1181, інших актів законодавства України та наказу Міністерства транспорту України від 25.08.1999 р. N 5т.
1.2. Засновником Компанії є Міністерство транспорту України (надалі - Орган управління майном).
1.3. Повна назва Компанії - Акціонерна судноплавна холдингова компанія "Сі Трайдент".
Скорочена назва - АСХК "Сі Трайдент".
Повна назва Компанії англійською мовою - Joint - Stock Shipping Holding Company "Sea Trident".
Скорочена назва англійською мовою - Company "Sea Trident".
1.4. Місцезнаходження Компанії:
Україна, 04070, м. Київ, вул. Почайнинська, 38/44.
Стаття 2. Мета і предмет діяльності компанії
2.1. Компанія створена з метою забезпечення ефективної експлуатації морських торговельних суден, керованості дочірніми судноплавними компаніями, створення сприятливих умов для інвестування об'єктів морського торговельного транспорту.
2.2. Основними напрямками і предметом діяльності Компанії є:
2.2.1. Організація робіт по ефективному використанню морських торговельних суден.
2.2.2. Координація діяльності дочірніх підприємств, філій та представництв.
2.2.3. Забезпечення ефективних і взаємовигідних технологічних, організаційних та комерційних зв'язків дочірніх підприємств, філій та представництв Компанії.
2.2.4. Контроль за дотриманням дочірніми підприємствами вимог їх установчих документів, а філіями і представництвами - їх положень.
2.2.5. Контроль за збереженням та ефективним використанням майна, що знаходиться у дочірніх підприємствах, філіях та представництвах.
2.2.6. Організація і проведення транспортно-експедиційної діяльності.
2.2.7. Вивчення кон'юнктури морського торговельного та внутрішньоводного ринку і використання результатів аналізів в роботі.
2.2.8. Забезпечення виконання державних і галузевих програм.
2.2.9. Проведення єдиної інвестиційної політики при будівництві, реконструкції та технічному переоснащенні суден.
2.2.10. Пошук національних та іноземних інвесторів, забезпечення економічного, юридичного та фінансового супроводження інвестицій.
2.2.11. Взаємодія з органами влади, розробка та внесення в установленому порядку до них пропозицій, спрямованих на розвиток морського транспорту, вдосконалення роботи Компанії.
2.2.12. Вжиття заходів, спрямованих на безпечну експлуатацію суден, екологічну безпеку оточуючого середовища.
2.2.13. Організація і проведення кадрової політики (підбір, розстановка, навчання спеціалістів) в Компанії, дочірніх підприємствах, філіях та представництвах.
2.2.14. Проведення роботи із забезпечення виконання вимог збереження державної та комерційної таємниць.
2.2.15. Здійснення зовнішньоекономічної діяльності згідно з чинним законодавством за погодженням з Органом управління майном.
2.3. Компанія може здійснювати інші види діяльності, не заборонені законодавством.
2.4. Компанія при здійсненні своєї діяльності може виконувати функції, що покладаються на неї, як на судновласника.
Стаття 3. Юридичний статус компанії
3.1. Компанія є юридичною особою. Права і обов'язки юридичної особи Компанія набуває з дня її державної реєстрації.
3.2. Компанія здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту, який затверджується Органом управління майном.
3.3. Участь Компанії в асоціаціях, корпораціях, концернах та інших об'єднаннях здійснюється відповідно до чинного законодавства за погодженням з Органом управління майном.
Створення спільних підприємств за участю Компанії здійснюється за згодою Органу управління майном.
3.4. Компанія веде самостійний баланс, має поточний та валютний рахунки в установах банків, печатку із зображенням морського тризуба і своїм найменуванням, штампи, фірмові бланки, а також інші необхідні реквізити. Компанія може мати товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства.
3.5. Компанія несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного їй майна згідно з чинним законодавством.
Компанія не несе відповідальності за зобов'язаннями держави та Органа управління майном, а також не відповідає за зобов'язаннями акціонерів та дочірніх підприємств. Держава та Орган управління майном не несуть відповідальності за зобов'язаннями Компанії.
3.6. Компанія має право у порядку, встановленому законодавством та Органом управління майном, укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем в суді, господарському суді та третейському суді.
Стаття 4. Майно компанії
4.1. Майно Компанії складається з необоротних та оборотних активів, а також інших цінностей, вартість яких відображається в самостійному балансі Компанії.
4.2. Майно Компанії, що є державною власністю, закріплюється за нею на праві повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарського відання, Компанія володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном за погодженням з Органом управління майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
4.3. Джерелами формування майна Компанії є:
- майно, у тому числі акції, сертифікати акцій, передане їй Органом управління майном;
доходи, одержані від реалізації продукції, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності;
доходи від цінних паперів;
кредити банків та інших кредиторів;
капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
придбання майна іншого підприємства, організації;
інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством.
4.4. Відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплені за Компанією, здійснюється за погодженням з Органом управління майном у порядку, встановленому чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються на інвестиції Компанії і є державною власністю.
4.5. Компанія має право здавати в оренду майно відповідно до чинного законодавства за погодженням з Органом управління майном.
4.6. Компанія має право списувати з балансу у порядку, встановленому Органом управління майном та за погодженням з ним, нежилі приміщення, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать.
4.7. Компанія здійснює володіння, користування землею і іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства.
4.8. Збитки, завдані Компанії в результаті порушення її майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Компанії за рішенням суду або господарського суду.
Стаття 5. Права та обов'язки компанії
5.1. Права Компанії:
5.1.1. Компанія планує свою діяльність, визначає стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон'юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.
5.1.2. Компанія реалізує свою продукцію, послуги, залишки від виробництва за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - за фіксованими державними цінами.
5.1.3. Компанія має право придбавати цінні папери юридичних осіб України та інших держав, реалізувати та купувати цінні папери відповідно до законодавства України та за погодженням з Органом управління майном.
5.1.4. Компанія має право у встановленому чинним законодавством порядку за згодою Органа управління майном створювати на території України та за її межами свої філії, представництва та дочірні підприємства, чинити інші дії, що не суперечать чинному законодавству.
5.1.5. Створені Компанією філії, представництва та дочірні підприємства можуть за рішенням Органу управління майном наділятися основними засобами та обіговими коштами, які належать Компанії. Керівництво їх діяльністю здійснюється особами, що призначаються президентом Компанії за погодженням з Органом управління майном.
Філії та представництва Компанії діють на підставі положень, а дочірні підприємства - на підставі статутів, що затверджуються Органом управління майном.
5.2. Обов'язки Компанії:
5.2.1. При визначенні стратегії господарської діяльності Компанія повинна враховувати державні контракти, державні замовлення та інші договірні зобов'язання.
Доведені у встановленому порядку державні контракти і державні замовлення є обов'язковими до виконання.
5.2.2. Компанія:
- забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством;
- здійснює організаційні заходи щодо реконструкції, а також капітального ремонту основних фондів, своєчасного освоєння нових виробничих потужностей та якнайшвидшого введення в дію придбаного обладнання;
- придбаває необхідні матеріальні ресурси для потреб Компанії у підприємств, організацій та установ незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб;
- відповідно до державного контракту та державного замовлення, укладених договорів забезпечує виробництво та поставку продукції, товарів, послуг;
- створює належні умови для високопродуктивної праці, забезпечує додержання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
- здійснює заходи по вдосконаленню організації заробітної плати працівників, забезпечує економне і раціональне використання фонду оплати праці та своєчасність розрахунків з працівниками Компанії;
- визначає облікову політику Компанії;
- обирає форму бухгалтерського обліку, розробляє систему і форми внутрішньогосподарського обліку, звітності і контролю господарських операцій;
- виконує норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки.
5.3. Компанія здійснює бухгалтерський, оперативний облік та подає статистичну звітність згідно з чинними законодавством.
Президент Компанії та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності.
Стаття 6. Статутний фонд компанії
6.1. Статутний фонд Компанії формується шляхом об'єднання акцій, сертифікатів акцій, а також іншого майна, яке передається Компанії Органом управління майном.
Статутний фонд Компанії становить 148,962,455,00 (сто сорок вісім мільйонів дев'ятсот шістдесят дві тисячі чотириста п'ятдесят п'ять) гривень.
6.2. Статутний фонд Компанії поділяється на 29,792,491 просту іменну акцію номінальною вартістю 5 (п'ять) гривень кожна.
6.3. Компанія має право змінювати (збільшувати або зменшувати) розмір Статутного фонду за рішенням Органу управління майном.
Рішення про зміну розміру Статутного фонду Компанії набуває чинності з моменту внесення цих змін до державного реєстру.
6.4. Розмір Статутного фонду може бути збільшений шляхом:
випуску нових акцій;
збільшення номінальної вартості випущених акцій.
6.5. Розмір Статутного фонду може бути зменшений шляхом:
................Перейти до повного тексту