- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 848 від 25.11.2002
Про затвердження Статуту Українського центру з науково-методичного забезпечення експлуатації авіаційної техніки
На виконання рішення Колегії Мінтрансу від 31.05.2002 р.
N 31, відповідно до Декрету Кабінету Міністрів від 15.12.92 р.
N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити нову редакцію Статуту Українського центру з науково-методичного забезпечення експлуатації авіаційної техніки, далі - Статут (додається).
2. Директору Українського центру з науково-методичного забезпечення експлуатації авіаційної техніки Губаню С.Г.:
2.1. В установленому порядку в органах, що здійснюють державну реєстрацію, зареєструвати затверджений Статут Центру.
2.2. Надати до Мінтрансу завірені копії зареєстрованого Статуту Центру, свідоцтва про державну реєстрацію та довідку про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Державного секретаря Демиденка А.Ф.
Державний секретар Е.Ф.Абдуллаєв
Додаток
СТАТУТ
державного підприємства "Український центр з науково-методичного забезпечення експлуатації авіаційної техніки"
Державне підприємство "Український центр з науково-методичного забезпечення експлуатації авіаційної техніки" (надалі - Підприємство) створене згідно наказу Міністра транспорту України від 29.06.93 р. N 106. Підприємство засноване на державній власності і підпорядковане Міністерству транспорту України (надалі - Орган управління майном) і є правонаступником Українського центру по науково-методичному забезпеченню експлуатації авіаційної техніки, зареєстроване 28.07.93 р. Радянською районною державною адміністрацією м. Києва, реєстраційний N 0090-2554П.
Стаття 1. Найменування та місцезнаходження підприємства
1.1. Найменування Підприємства повне: Державне підприємство "Український центр з науково-методичного забезпечення експлуатації авіаційної техніки", скорочене: ДП "Укр.ЦЕАТ".
Найменування Підприємства англійською мовою: State enterprise "Ukrainian Center for Scientific and Methodological Support of Aircraft Operation", скорочене англійською мовою: "Ukr.CEAT".
1.2. Місце знаходження Підприємства
01135, м. Київ-135, Проспект Перемоги, 14.
Стаття 2. Мета і напрямки діяльності
2.1. Підприємство створене з метою: проведення наукової та методичної роботи в сфері діяльності авіаційного транспорту України, реалізації технологічних, технічних, нормативних, сертифікаційних та інших послуг авіакомпаніям, авіапідприємствам і організаціям в області експлуатації та ремонту авіаційної техніки (АТ), а також задоволення соціальних та економічних потреб колективу та державних інтересів власника майна.
Для досягнення поставленої мети основним завданням Підприємства є ефективне ведення господарської, комерційної і зовнішньоекономічної діяльності, забезпечення виконання своїх завдань і отримання максимально можливого прибутку.
2.2. Основними напрямками діяльності Підприємства є:
2.2.1. Формування тематики науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт з питань створення та удосконалення систем технічної експлуатації та ремонту авіаційної техніки.
2.2.2. Проведення, в якості виконавця, співвиконавця, галузевих науково-дослідних та науково-конструкторських робіт з тематики технічних, економічних, організаційних і екологічних задач експлуатації авіаційної техніки, інформаційної та виробничої бази цивільної авіації.
2.2.3. Організація та координація сумісних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, які виконуються в рамках договорів з галузевими та міжгалузевими науково-дослідними організаціями.
2.2.4. Розробка та організація виконання державних науково-дослідних програм розвитку авіаційного транспорту в частині виробничих задач технічної експлуатації та ремонту авіаційної техніки.
2.2.5. Організація спільних робіт, участь в розробках та впровадження програм науково-технічного співробітництва з іноземними партнерами в області технічної експлуатації та ремонту АТ.
2.2.6. Розробка, погодження та організація введення в дію та супроводження нормативно-технічної документації з питань технічного обслуговування та ремонту (ТОіР) АТ, що знаходиться під юрисдикцією України.
2.2.7. Участь у розробці стандартів, норм і правил сертифікації технологічних процесів, спеціалістів, виробничої бази та іншої нормативно-технологічної документації, що стосується ТОіР АТ.
2.2.8. Проведення попередніх робіт по сертифікації:
авіаційної техніки;
виробничої бази авіакомпаній-експлуатантів;
персоналу, зайнятого ТОіР;
учбових закладів, які займаються підготовкою та перепідготовкою персоналу ТОіР АТ.
2.2.9. Участь у підготовці висновків про придатність ПС до польотів.
2.2.10. Виконання технічної експертизи технічного стану АТ, експертна оцінка повноти і достатності виконання технічного обслуговування АТ та відповідність виконаного технічного обслуговування вимогам чинної експлуатаційної документації;
2.2.11. Розробка нормативно-технічної документації з питань організації підконтрольної експлуатації авіаційної техніки, організація і супроводження підконтрольної експлуатації авіаційної техніки в авіапідприємствах з метою збільшення ресурсів і строків служби, впровадження нових методів технічного обслуговування.
2.2.12. Вирішення технічних питань зміни призначених та міжремонтних ресурсів і строків служби і проведення комплексів робіт з установлення і збільшенню строків служби АТ.
2.2.13. Підготовка рішень та участь в модернізації АТ.
2.2.14. Участь в проведенні державних та експлуатаційних випробувань нової АТ.
2.2.15. Підготовка та організація впровадження бюлетенів по доробці АТ.
2.2.16. Участь в роботі комісій по розслідуванню авіаційних подій та інцидентів. Підготовка та видача Заключень за результатами розслідувань та про стан АТ.
2.2.17. Організація та виконання робіт по технічному обслуговуванню та ремонту авіаційної техніки.
2.2.18. Безпосереднє виконання робіт по бюлетенях промисловості по доробці авіаційної техніки, продовженню ресурсів і строків служби повітряних суден, авіаційних двигунів, повітряних гвинтів та комплектуючих виробів.
2.2.19. Розробка, впровадження та забезпечення функціонування автоматизованих керуючих систем управління виробництвом.
2.2.20. Надання послуг авіапідприємствам, авіакомпаніям по вивченню попиту на ринку авіаційної техніки, організації продажу та придбання авіаційної техніки, запасних частин та комплектуючих.
2.2.21. Організація авіаційних робіт на договірних умовах з авіакомпаніями та експлуатантами. Надання послуг у цій сфері населенню та підприємствам.
2.2.22. Розроблення, виробництво, використання, експлуатація, сертифікаційні випробування, тематичні дослідження, експертиза, ввезення, вивезення криптосистем і засобів криптографічного захисту інформації, надання послуг в галузі криптографічного захисту інформації, торгівля криптосистемами і засобами криптографічного захисту інформації.
2.2.23. З метою забезпечення прибутку для розвитку діяльності в сфері технічної експлуатації та ремонту АТ здійснення будь-якої ділової та комерційної діяльності, в тому числі зовнішньоекономічної, включаючи:
торговельну посередницьку діяльність;
транспортне обслуговування населення;
організація виробництва товарів народного споживання та їх реалізація;
інше, якщо це не суперечить чинному законодавству України та міжнародним нормам.
По видах діяльності, які потребують згідно з чинним законодавством України ліцензування чи дозволу відповідних органів державної влади, діяльність проводиться після одержання такого дозволу.
Стаття 3. Юридичний статус підприємства
3.1. Підприємство є юридичною особою. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації, яка здійснюється відповідно до Закону
"Про підприємництво".
3.2. Підприємство здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та цього статуту, який затверджується Органом управління майном.
3.3. Участь Підприємства в асоціаціях, корпораціях, концернах та інших об'єднаннях здійснюється на добровільних засадах, якщо це не суперечить антимонопольному законодавству та іншим нормативним актам України, за погодженням з Органом управління майном.
3.4. Підприємство веде самостійний баланс, має поточний і валютний рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства.
3.5. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством.
Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями держави та Органу управління майном.
Створення будь-яких спільних підприємств за участю Підприємства здійснюється Фондом державного майна за згодою Органу управління майном.
3.6. Підприємство має право у порядку встановленому законодавством та Органом управління майном укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді та третейському суді.
Стаття 4. Майно підприємства
4.1. Майно підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.
4.2. Майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарчого відання, Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд за погодженням з Органом управління майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
4.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
майно, передане йому органами державного управління;
доходи, одержані від реалізації продукції, а також від інших видів фінансово-господарської діяльності;
доходи від цінних паперів;
кредити банків та інших кредиторів;
капітальні вкладення і дотації з бюджету;
безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
придбання майна інших підприємств, організацій;
інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством.
4.4. Підприємство набуває власності на майно, придбане за рахунок свого чистого прибутку та інших джерел у відповідності з законодавством України.
................Перейти до повного тексту