- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 691 від 26.09.2002
Про затвердження нової редакції Статуту Державного юридичного підприємства "Транслекс"
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" від 15.12.1992 р.
N 8-92,
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни та доповнення до Статуту державного юридичного підприємства "Транслекс" (ДП "Транслекс"), виклавши його у новій редакції (додається).
2. В.о. директора ДП "Транслекс" (Слівчуку Ю.В.) забезпечити державну перереєстрацію статуту в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Т.в.о. Міністра Е.Ф.Абдуллаєв
СТАТУТ
Державного юридичного підприємства "ТРАНСЛЕКС" (нова редакція) м. Київ - 2002 р.
Державне юридичне підприємство "Транслекс" - надалі "Підприємство", засновано на державній власності і підпорядковано Міністерству транспорту України - надалі Орган управління майном.
СТАТТЯ 1. НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Найменування Підприємства:
українською мовою:
повне - Державне юридичне
підприємство "Транслекс"
скорочене - ДП "Транслекс"
англійською мовою:
повне - State Enterprise "Translex"
скорочене - SE "Translex"
1.2. Місцезнаходження Підприємства: м. Київ, вул. Патріса Лумумби, 21.
СТАТТЯ 2. МЕТА І НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ
2.1. Підприємство створено з метою правового забезпечення діяльності підприємств, установ і організацій транспортно-дорожнього комплексу України.
2.2. Основними напрямками діяльності Підприємства є:
2.2.1. Юридична практика.
2.2.2. Розробка та супроводження проектів нормативно-правових актів.
2.2.3. Захист інтересів Органу управління майном і підприємств, установ та організацій (за угодами) у судових органах України та іноземних держав.
2.2.4. Надання посередницьких (на підставі договорів комісії, доручень, агентських угод), консалтингових, маркетингових, рекламних, консультаційних, інформаційно-довідкових, сервісних та інших платних послуг фізичним та юридичним особам.
2.2.5. Виконання агентських та представницьких функцій за дорученням юридичних та фізичних осіб.
2.2.6. Розробка та супроводження інвестиційних проектів, бізнес-планів по впровадженню наукових розробок та перспективних технологій, і програм в різних галузях економіки.
2.2.7. Представництво інтересів громадян України, іноземних громадян та юридичних осіб за їх дорученням у суді, господарському суді, а також в інших органах при розгляді правових питань.
2.2.8. Діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).
2.2.9. Посередництво при укладанні будь-яких
цивільно-правових угод.
2.2.10. Операції з купівлі, продажу, оренди нерухомого майна та земельних ресурсів.
2.2.11. Здача майна в оренду.
2.2.12. Придбання, експлуатація та реалізація рухомого та нерухомого майна на території України та за її межами, у тому числі за дорученням інших фізичних чи юридичних осіб, інші операції з нерухомістю, лізингові операції.
2.2.13. Організація та проведення презентацій, аукціонів, конкурсів, виставок, ярмарок та інших культурно-видовищних заходів.
2.2.14. Консультування та надання послуг з питань бухгалтерського обліку, звітності, оподаткування з залученням аудитора.
2.2.15. Проведення дослідницької та проектної роботи в усіх галузях економіки, захист і комерційна експлуатація здобутих технологій і ноу-хау, фінансування такої дослідницької роботи, захисту і комерційної експлуатації, які здійснюватимуться іншими установами.
2.2.16. Дослідження ринку і вивчення суспільної думки, проведення маркетингових досліджень.
2.2.17. Здійснення рекламно-видавницької діяльності.
2.2.18. Організація професійного навчання і підвищення кваліфікації.
2.2.19. Здійснення інших видів діяльності, що відповідають меті створення Підприємства та не заборонені законодавством України.
СТАТТЯ 3. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Підприємство є юридичною особою. Права й обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. Підприємство здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту, який затверджується Органом управління майном.
3.3. Участь Підприємства в асоціаціях, корпораціях, концернах, холдінгових компаніях та інших об'єднаннях, здійснюється на добровільних засадах, якщо це не суперечить антимонопольному законодавству та іншим нормативним актам України, наказам Органу управління майном.
Створення будь-яких спільних підприємств за участю Підприємства здійснюється Фондом державного майна за згодою Органу управління майном.
3.4. Підприємство веде самостійний баланс, має поточний і валютний рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства.
3.5. Підприємство несе відповідальність за свої зобов'язання в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством. Підприємство не несе відповідальності за зобов'язання держави та Органа управління майном.
3.6. Підприємство має право у порядку, встановленому законодавством та Органом управління майном, укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді та третейському суді.
СТАТТЯ 4. МАЙНО ПІДПРИЄМСТВА
4.1. Майно Підприємства складають основні фонди та обігові кошти, а також цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі.
4.2. Майно Підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарського відання, Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном за погодженням з Органом Управління майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
4.3. Джерелами формування майна є:
майно, передане йому органами державного управління;
доходи одержані від реалізації послуг і продукції, а також від інших видів фінансово-господарському діяльності;
доходи від цінних паперів;
кредити банків та інших кредиторів;
капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
придбання майна іншого підприємства, організації;
інше майно, надбане на підставах, не заборонених законодавством.
4.4. Відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплені за Підприємством, здійснюється з дозволу Органу управління майном у порядку, що встановлений чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються виключно на інвестиції Підприємства і є державною власністю.
4.5. Підприємство має право відповідно до чинного законодавства здавати в оренду майно підприємствам, організаціям та установам, а також громадянам устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать.
4.6. Підприємство має право списувати з балансу у порядку, встановленому відповідно до чинного законодавства, нежилі приміщення устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать.
4.7. Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та чинного законодавства.
4.8. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Підприємству за рішенням суду або господарського суду.
................Перейти до повного тексту