1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
23.07.2003 N 559
Про затвердження нової редакції Статуту державного підприємства "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут"
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 15.12.92 р. N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" та на виконання рішення Колегії Мінтрансу України від 31.05.2002 р. N 31
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни та доповнення до Статуту державного підприємства "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут" (ДержавтотрансНДІпроект) шляхом викладення його в новій редакції.
2. Директору державного підприємства "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут" Редзюку А.М.:
2.1. Зареєструвати затверджену нову редакцію Статуту державного підприємства "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут" у державних органах реєстрації відповідно до чинного законодавства.
2.2. У 10-денний термін після державної реєстрації надати управлінню власності та структурних перетворень належним чином завірену копію статутних документів.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Мінтрансу України Кроля С.С.
Державний секретар Е.Ф.Абдуллаєв
Додаток
СТАТУТ
Державного підприємства "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут"
Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут (далі - ДержавтотрансНДІпроект) було створено у 1930 р. як Український науково-дослідний інститут безрейкових доріг і транспорту "УкрдортрансНДІ" наказом Головного управління шосейних і |рунтових доріг та автомобільного транспорту при Раді народних комісарів УРСР від 14.07.30 р. N 123.
З 1953 по 1965 р. ДержавтотрансНДІпроект мав найменування: Український дорожньотранспортний науково-дослідний інститут "УкрдортрансНДІ" (відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 26.05.53 р. N 1003), а з 1965 по 1971 р. - Державного автомобільно-шляхового науково-дослідного інституту (згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 29.07.65 р. N 737). Назву "Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут" надано згідно з постановою Ради Міністрів УРСР від 02.11.70 р. N 595 наказом Міністра автомобільного транспорту УРСР від 20.01.71 р. N 19.
ДержавтотрансНДІпроект заснований на державній власності і підпорядкований Міністерству транспорту України (далі - Орган управління майном).
Стаття 1. Найменування та місцезнаходження ДержавтотрансНДІпроекту
1.1. Найменування: Державний автотранспортний науково-дослідний (повне) і проектний інститут.
Найменування: "ДержавтотрансНДІпроект" (скорочене).
Найменування російською мовою: Государственный автотранспортный научноисследовательский и проектный институт.
Найменування англійською мовою: State Road Transport Research Institute.
1.2. Місцезнаходження ДержавтотрансНДІпроекту: проспект Перемоги, 57, м. Київ, 03113.
Стаття 2. Мета і предмет діяльності ДержавтотрансНДІпроекту
2.1. ДержавтотрансНДІпроект здійснює наукову, науково-технічну, виробничу, експертну, господарську та іншу діяльність з метою забезпечення ефективної та безпечної роботи транспортного комплексу України та одержання прибутку.
2.2. Основними напрямками діяльності ДержавтотрансНДІпроекту є:
2.2.1. Загальний транспортний комплекс
2.2.1.1. Розробка методів та технологій координації роботи транспортного комплексу, яка включає:
аналіз результатів діяльності транспортного комплексу та розробка концепції його розвитку;
розробку методів прогнозування обсягів перевезень вантажів та пасажирів всіма видами транспорту;
об|рунтування розвитку транспортних коридорів та шляхів інтеграції транспортної системи України до європейської та інших транспортних систем;
розробку вимог до транспортної системи України, гармонізованої з європейськими вимогами;
прогнозування розвитку транспортного комплексу за напрямками діяльності;
організація проведення експертиз інноваційних проектів та програм розвитку транспортного комплексу;
дослідження і аналіз зовнішньо-економічних та транспортних зв'язків України з іншими країнами світу та розробка прогнозу щодо їх розвитку на перспективу;
створення інформаційної бази щодо європейського транспортного законодавства та статистичних даних щодо показників діяльності транспортного комплексу інших країн.
2.2.1.2. Проведення комплексних досліджень в галузі транспорту.
2.2.1.3. Участь у розробленні проектів нормативно-правових актів України та організаційно-методичних документів з питань діяльності транспортного комплексу.
2.2.1.4. Впровадження міжнародних стандартів в Україні, в тому числі Правил ЄЕК ООН.
2.2.2. Автомобільний транспорт
2.2.2.1. Вдосконалення технології та організації перевезень вантажів (пасажирів) автомобільним транспортом.
2.2.2.2. Забезпечення безпеки руху, охорони праці та пожежної безпеки на автомобільному транспорті.
2.2.2.3. Розроблювання методів і правил технічного обслуговування та ремонту дорожніх транспортних засобів та їхніх складових частин, створення відповідних засобів виробництва.
2.2.2.4. Раціоналізація використання паливно-енергетичних та інших видів ресурсів під час експлуатації об'єктів автотранспорту.
2.2.2.5. Розроблювання методів зменшення шкідливого впливу діяльності автотранспорту на довкілля.
2.2.2.6. Вдосконалення методів економічного і технічного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності в сфері автомобільного транспорту.
2.2.2.7. За дорученням Органу управління майном виконання функцій компетентного уповноваженого органу щодо конструкції і безпеки дорожніх транспортних засобів та функцій технічного регулювання в сфері виробництва, ввезення, допуску до експлуатації, використання колісних транспортних засобів.
2.2.2.8. За дорученням Органу управління майном виконання функцій головної організації з методичних питань науково-технічної експертизи щодо безпеки конструкцій і відповідності ідентифікаційним кодам УКТ ЗЕД механічних транспортних засобів.
2.2.2.9. За дорученням Органу управління майном виконання функцій провідної організації з методичних питань нормування у галузі автомобільного транспорту.
2.2.2.10. Розроблювання тарифів, цін, норм та нормативів на автомобільному транспорті.
2.2.2.11. Стандартизаційна діяльність.
2.2.2.12. Метрологічна діяльність.
2.2.2.13. Агентська діяльність і розповсюдження нормативних документів.
2.2.2.14. Підтвердження відповідності виробів, процесів, послуг (робіт), виробничих споруд автомобільного транспорту, засобів технічного обслуговування і ремонту, персоналу та систем управління якістю.
2.2.2.15. Дослідження, випробування та технічний огляд дорожніх транспортних засобів та їхніх складових частин, а також видача дозволів, які підтверджують, що їхній технічний стан відповідає встановленим вимогам для участі у дорожньому русі, зокрема для виїзду за кордон.
2.2.2.16. Розроблювання нормативних документів з акредитації центрів технічних оглядів дорожніх транспортних засобів та їхніх складових частин.
2.2.2.17. Участь в акредитації центрів технічного огляду дорожніх транспортних засобів та їхніх складових частин.
2.2.2.18. Здійснення перевірок відповідності конструкції і технічного стану дорожніх транспортних засобів вимогам нормативних документів.
2.2.2.19. Розроблювання конструкторської документації гаражно-діагностичного обладнання, переобладнання автомобілів для потреб транспортно-дорожнього комплексу та інших галузей народного господарства.
2.2.2.20. Дослідження процесів діагностування, технічного обслуговування та ремонту дорожніх транспортних засобів.
2.2.2.21. Створення ноу-хау у сфері технологічних процесів перевезень, технічного обслуговування та ремонту дорожніх транспортних засобів, нових методів організації та управління виробництвом, засобів виробництва.
2.2.2.22. Комплексне проектування об'єктів автомобільного транспорту, промислових підприємств, об'єктів житлового та комунального призначення.
2.2.2.23. Інженерні вишукування для будівництва, реконструкції та технічного переобладнання об'єктів промислового та громадського призначення.
2.2.2.24. Виконання проектів організації будівництва.
2.2.2.25. Авторський нагляд за будівництвом об'єктів.
2.2.2.26. Виконання експертизи проектів і кошторисів.
2.2.2.27. Виконання інжинірингових робіт у будівництві.
2.2.2.28. Впровадження результатів наукових і науково-технічних розробок.
2.2.2.29. Участь у роботі міжнародних організацій за напрямками своєї основної діяльності.
2.2.2.30. Інформаційне забезпечення суб'єктів автомобільного транспорту.
2.2.2.31. Рекламна, маркетингова діяльність.
2.2.2.32. Організація і проведення науково-практичних конференцій, семінарів та виставок.
2.2.2.33. Редакційно-видавнича діяльність.
2.2.2.34. Створення наукової, науково-технічної продукції, її впровадження і реалізація.
2.2.2.35. Розроблення та виготовлення дослідних зразків контрольного та випробувального обладнання, технологічного оснащення, засобів виробництва, виконання монтажних та пусконалагоджувальних робіт.
2.2.2.36. Наукова і науково-технічна експертиза щодо погодження нормативної і нормативно-технічної документації стосовно конструкції та експлуатації дорожніх транспортних засобів з питань їхнього впливу на безпеку дорожнього руху, забруднення довкілля та енергозбереження за винятком питань підтвердження відповідності.
2.2.2.37. Наукова і науково-технічна експертиза конструкцій дорожніх транспортних засобів з питань їхньої безпечності для життя, здоров'я і майна громадян, безпеки довкілля та енергозбереження.
2.2.2.38. Наукова і науково-технічна експертиза конструкцій дорожніх транспортних засобів та їхніх складових частин, які втратили гарантовані виробником характеристики протягом установленого гарантійного терміну їхньої експлуатації.
2.2.2.39. Погодження нормативної і технічної документації конструкцій дорожніх транспортних засобів, які не підлягають сертифікації, виготовлені або переобладнані на підприємствах, що не спеціалізуються на серійному виготовленні дорожніх транспортних засобів і видачі свідоцтв про їх відповідність вимогам безпеки.
2.2.2.40. Наукова і науково-технічна експертиза та діяльність з погодження переобладнання дорожніх транспортних засобів та їхніх складових частин щодо безпеки та відповідності чинним законодавчим актам і нормативним документам.
2.2.2.41. Розроблювання, експертиза та погодження нормативної, експлуатаційної документації стосовно перевезень небезпечних, великовагових та великогабаритних вантажів автомобільним транспортом.
2.2.2.42. Експертні дослідження технічних аспектів причин дорожньо-транспортних пригод (ДТП).
2.2.2.43. Експертні дослідження дорожніх транспортних засобів і їхніх складових після ДТП.
2.2.2.44. Експертно-консалтингова діяльність у галузі автомобільного транспорту, окрім сфери підтвердження відповідності.
2.2.2.45. Оцінювання об'єктів у матеріальній формі.
2.2.2.46. Надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування.
2.2.2.47. Підвищення кваліфікації працівників підприємств, організацій, установ і підприємців автомобільного транспорту.
2.2.2.48. Підготовка наукових кадрів в аспірантурі ДержавтотрансНДІпроекту.
2.2.2.49. Підготовка і підвищення кваліфікації експертів та аварійних комісарів автомобільного транспорту.
2.2.2.50. Реалізація тиражованої науково-технічної продукції.
2.2.2.51. Оптова та роздрібна торгівля.
2.2.2.52. Посередницька діяльність в Україні і за її межами щодо забезпечення науковою, науково-технічною продукцією, товарами, ресурсами.
2.2.2.53. Бартерні угоди з використання товару і продукції власного виготовлення, а також інших підприємств.
2.2.2.54. Брокерська діяльність.
2.2.2.55. Лізингова (орендна) діяльність.
2.2.2.56. Прокат комп'ютерного обладнання, розроблення і розмноження комп'ютерних програм, сервіс комп'ютерного обладнання.
2.2.2.57. Інноваційна, комісійна, інвестиційна діяльність.
2.2.2.58. Організація і створення банків даних у різних сферах діяльності.
2.2.2.59. Маркетингові дослідження внутрішнього та зовнішнього товарних ринків, а також конкурентоспроможності товарів, процесів і послуг.
2.2.2.60. Інша діяльність, не заборонена чинним законодавством України.
Стаття 3. Юридичний статус ДержавтотрансНДІпроекту
3.1. ДержавтотрансНДІпроект є юридичною особою. Прав та обов'язків юридичної особи ДержавтотрансНДІпроект набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. ДержавтотрансНДІпроект здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту, який затверджується Органом управління майном.
3.3. Участь ДержавтотрансНДІпроекту в асоціаціях, корпораціях, концернах, холдингових компаніях та інших об'єднаннях підприємств здійснюється на добровільних засадах відповідно до чинного законодавства України за погодженням з Органом управління майном.
Створення будь-яких спільних підприємств за участю ДержавтотрансНДІпроекту здійснюється Фондом державного майна України за згодою Органу управління майном.

................
Перейти до повного тексту