- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
13.06.2003 N 438
Про затвердження нової редакції Статуту Феодосійського державного торговельного підприємства "Торгмортранс"
На виконання рішення Колегії Мінтрансу України від 31.05.2002 р.
N 31, відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 15.12.92 р.
N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити нову редакцію Статуту Феодосійського державного торговельного підприємства "Торгмортранс".
2. Керівнику Феодосійського державного торговельного підприємства "Торгмортранс" - Ковтун В.І.:
2.1. В установленому порядку в органах, що здійснюють державну реєстрацію, зареєструвати нову редакцію Статуту.
2.2. Надати до Мінтрансу завірені копії зареєстрованого Статуту, свідоцтва про державну реєстрацію та довідку про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Перший заступник
Державного секретаря А.Демиденко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту України
13.06.2003 N 438
СТАТУТ
Феодосійського державного торговельного підприємства "Торгмортранс" (нова редакція)
Феодосійське державне торговельне підприємство "Торгмортранс" надалі - Підприємство, засноване на державній власності і підпорядковане Міністерству транспорту України, надалі - Орган управління майном.
Стаття 1. Найменування та місцезнаходження Підприємства
Найменування Підприємства:
повне - Феодосійське державне торговельне підприємство "Торгмортранс";
скорочене - ДТП "Торгмортранс".
Місцезнаходження Підприємства:
98100, Автономна Республіка Крим, м. Феодосія, вул. Горького, буд. N 22.
Стаття 2. Мета та предмет діяльності Підприємства
2.1. Підприємство створено для організації і здійснення роздрібної і комісійної торгівлі, громадського харчування на підприємствах і організаціях морського і річкового транспорту, населення з метою одержання прибутку.
2.2. Основними напрямками діяльності Підприємства є:
2.2.1. Організація громадського харчування, роздрібної, оптової і комісійної торгівлі;
2.2.2. Організація реалізації продуктів і товарів працівникам підприємства, що обслуговують членів екіпажів суден, в тому числі іноземних, через шипчандлерські відділи, а також через підприємства роздрібної торгівлі, громадського харчування, виїзної торгівлі на суда;
2.2.3. Розвиток виробництва товарів народного споживання, надання побутових послуг працівникам підприємства морського транспорту, населенню;
2.2.4. Виробництво та реалізація продукції громадського харчування;
2.2.5. Розробка та реалізація довгострокових та поточних програм з розвитку громадського харчування;
2.2.6. Заготівля, приймання, зберігання, переробка та реалізація екологічно чистої сільськогосподарської продукції, виготовлення з неї продукції громадського харчування та товарів народного споживання;
2.2.7. Впровадження рентабельних технологій та відповідного обладнання по виробництву, зберіганню та переробці харчової та м'ясо-молочної продукції, продукції рослинництва;
2.2.8. Організація оптово-роздрібної торгівлі продовольчими, промисловими товарами, сільськогосподарською продукцією, рибою та морепродуктами;
2.2.9. Організація торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
2.2.10. Організація підсобних господарств, в тому числі по розведенню риби та морепродуктів;
2.2.11. Виробництво алкогольних, безалкогольних та охолоджувальних напоїв, пива;
2.2.12. Створення торговельних центрів в фірмових магазинах, підрозділів громадського харчування, в тому числі кафе, кафетеріїв, барів, закусочних по реалізації продукції громадського харчування;
2.2.13. Створення мережі складів;
2.2.14. Організація виробництва товарів народного споживання різного асортименту з усіх видів матеріалів;
2.2.15. Організація різних видів побутового обслуговування, в тому числі сантехнічні, ремонтні, будівельні та інші види робіт;
2.2.16. Здійснення туристичної та екскурсійної діяльності, організація відпочинку (з розміщенням і харчуванням);
2.2.17. Організація виставок, ярмарків, а також культурно-розважальних заходів;
2.2.18. Випуск та реалізація рекламно-сувенірної продукції, здійснення видавничої та поліграфічної діяльності, надання інформаційних, маркетингових послуг;
2.2.19. Здійснення інших видів діяльності, не заборонених законодавством. Види діяльності, які вимагають спеціального дозволу, можуть здійснюватись після отримання ліцензії.
Стаття 3. Юридичний статус Підприємства
3.1. Підприємство є юридичною особою. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації, яка здійснюється відповідно до Закону України
"Про підприємництво".
3.2. Підприємство здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту, який затверджується Органом управління майном.
3.3. Участь Підприємства в асоціаціях, корпораціях, концернах, холдингових компаніях та інших об'єднаннях підприємств здійснюється відповідно до чинного законодавства за погодженням з Органом управління майном.
Створення будь-яких спільних підприємств за участю Підприємства здійснюється Фондом державного майна України за згодою Органу управління майном.
3.4. Підприємство веде самостійний баланс, має поточний і валютний рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та інші реквізити. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства, а також фірменне найменування.
3.5. Підприємство несе відповідальність за свої зобов'язання в межах належного йому майна згідно з чинним законодавством.
Підприємство не несе відповідальності за зобов'язання держави та Органу управління майном.
3.6. Підприємство має право у порядку, встановленому законодавством та Органом управління майном, укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді та третейському суді.
Стаття 4. Майно Підприємства
4.1. Майно Підприємства складається з необоротних та оборотних активів, а також інших цінностей, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
4.2. Майно Підприємства є державною власністю і належить йому на праві повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарського відання, Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд за погодженням з Органом управління майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
4.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
- майно, передане йому органами державного управління;
- доходи, одержані від реалізації послуг і продукції, а також від інших видів господарської діяльності;
- доходи від цінних паперів;
- кредити банків та інших кредиторів;
- капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
- придбання майна іншого підприємства, організації;
- інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавчими актами України.
4.4. Відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплені за Підприємством, здійснюється з дозволу Органу управління майном у порядку, що встановлений чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються виключно на інвестиції Підприємства і є державною власністю.
4.5. Підприємство має право здавати в оренду відповідно до чинного законодавства майно підприємствам, організаціям та установам, а також громадянам (крім цілісних майнових комплексів, його структурних підрозділів, філіалів, цехів), нежилі приміщення, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать.
4.6. Підприємство має право списувати з балансу у порядку, встановленому Органом управління майном, нежилі приміщення, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать.
................Перейти до повного тексту