1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 23 листопада 2001 року N 819
Про Положення про порядок та організацію підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів транспортно-дорожнього комплексу України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту № 739 від 24.09.2003 )
З метою забезпечення єдиних вимог щодо порядку та організації підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів транспортно-дорожнього комплексу України,
наказую:
1. Затвердити та ввести в дію Положення про порядок та організацію підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів транспортно-дорожнього комплексу України (додається).
2. Керівникам кадрових служб Державних департаментів морського і річкового транспорту, автомобільного транспорту, авіаційного транспорту, державної адміністрації залізничного транспорту України, Української державної корпорації по будівництву, ремонту та утриманню автомобільних доріг, Українського об'єднання державних промислових підприємств залізничного транспорту:
2.1. Забезпечити порядок та організацію підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів у відповідності до затвердженого Положення.
2.2. Результати підвищення кваліфікації враховувати при проведенні атестації спеціалістів, укладанні контрактів з керівниками державних підприємств, установ, організацій та звітуванні про їх виконання.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Державний секретар
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства транспорту України
23 листопада 2001 року N 819
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок та організацію підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів транспортно-дорожнього комплексу України
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Положення про порядок та організацію підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів транспортно-дорожнього комплексу України розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 року N 167 "Про затвердження Положення про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і Положення про єдиний порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівників державних підприємств, установ і організацій".
1.2. Дія цього Положення поширюються на:
керівників (резерв керівників), спеціалістів підприємств, установ, організацій транспортно-дорожнього комплексу;
державних службовців системи Міністерства транспорту України та його структурних підрозділів;
викладачів відомчих вищих навчальних закладів I - IV рівня акредитації, технічних шкіл, навчально-курсових комбінатів, морехідних шкіл.
1.3. Галузева система підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів транспортно-дорожнього комплексу України (далі - галузева система підвищення кваліфікації) спрямована на забезпечення потреби транспортної галузі у працівниках, здатних компетентно виконувати свої функціональні обов'язки.
Підвищення кваліфікації розглядається як важливий критерій ділової кар'єри керівників та спеціалістів галузі і здійснюється протягом всієї їх трудової діяльності.
1.4. Підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів галузі - це навчання з метою здобуття та поглиблення управлінських, фінансово-економічних, соціальних, правових знань та організаційних навичок, а також оновлення та вдосконалення знань і умінь, які необхідні для ефективного вирішення питань професійної діяльності.
1.5. Підвищення кваліфікації проводиться по мірі необхідності, але не рідше одного разу у п'ять років.
Результати підвищення кваліфікації необхідно враховувати при проведенні атестації спеціалістів, укладанні контрактів з керівниками та звітуванні про їх виконання.
1.6. Підвищення кваліфікації здійснюють спеціалізовані вищі навчальні заклади, які мають відповідну ліцензію.
1.7. Особи, які успішно завершили курс навчання, отримують документ про підвищення кваліфікації встановленого зразка.
1.8. Дія цього Положення не поширюється на підвищення кваліфікації державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден, яке здійснюється у галузевому центрі підготовки і перепідготовки державних морських лоцманів і лоцманів-операторів служб регулювання руху суден державного підприємства "Дельта-лоцман".
( Пункт 1 Положення доповнено абзацом 1.8 згідно з Наказом Міністерства транспорту № 739 від 24.09.2003 )
2. ГАЛУЗЕВА СИСТЕМА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
2.1. Галузеву систему підвищення кваліфікації становлять:
- органи, які здійснюють управління підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів залізничного, морського і річкового, авіаційного, автомобільного транспорту та дорожнього господарства в межах своїх повноважень;
- спеціалізовані вищі навчальні заклади I - IV рівня акредитації, які реалізують навчально-тематичні плани підвищення кваліфікації відповідних категорій керівників та спеціалістів залізничного, морського і річкового, авіаційного, автомобільного транспорту та дорожнього господарства.
2.2. До органів, які забезпечують організацію та контроль підвищення кваліфікації керівників, спеціалістів та їх кадрового резерву залізничного, морського і річкового, авіаційного, автомобільного транспорту та дорожнього господарства відносяться:
- Управління кадрової політики та державної служби Міністерства транспорту України;
- служби кадрів Державних департаментів морського і річкового транспорту (Укрморрічфлот), автомобільного транспорту (Укравтотранс), авіаційного транспорту (Укравіатранс), Державної адміністрації залізничного транспорту України (Укрзалізниця), Української державної корпорації по будівництву, ремонту та утриманню автомобільних доріг (Укравтодор), Українського об'єднання державних промислових підприємств залізничного транспорту "Укрзалізпром" та підпорядкованих їм структурних підрозділів;
- відділи кадрів відомчих закладів післядипломної освіти;
- відділи кадрів підприємств, установ, організацій транспортної галузі.
2.3. Реалізація навчального процесу з підвищення кваліфікації покладається на навчальні заклади:
- Інститут післядипломної освіти керівних працівників і спеціалістів водного транспорту (м. Одеса)
- Інститут післядипломної освіти Дніпропетровського державного технічного університету залізничного транспорту;
- Інститут перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів Харківської державної академії залізничного транспорту;
- факультети підвищення кваліфікації кадрів Київського університету економіки і технологій транспорту та Донецького інституту Харківської державної академії залізничного транспорту;
- інші галузеві інститути, навчальні заклади 1 - 2 рівні акредитації, центри підвищення кваліфікації, навчальні центри.
2.4. Координація діяльності галузевої системи підвищення кваліфікації здійснюється Управлінням кадрової політики та державної служби Мінтрансу України. Мета координації - проведення єдиної політики з питань підвищення кваліфікації керівників та спеціалістів транспортно-дорожнього комплексу.
3. ФУНКЦІОНУВАННЯ ГАЛУЗЕВОЇ СИСТЕМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
3.1. Галузева система підвищення кваліфікації передбачає навчання за відповідними навчально-тематичними планами та фаховими програмами з метою:

................
Перейти до повного тексту