- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
11.04.2003 N 277
Про затвердження змін та доповнень до Статуту ДП "Морська державна адміністрація Дніпро-Бузького морського порту"
На виконання наказу Міністерства транспорту України від 02.04.2003 р.
N 255 "Про зміну назви ДП "Морська державна адміністрація Дніпро-Бузького морського порту",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни і доповнення до Статуту ДП "Морська державна адміністрація Дніпро-Бузького морського порту" (далі - Статут) шляхом викладення його у новій редакції.
2. Начальнику ДП "Морська державна адміністрація Дніпро-Бузького морського порту" Нагірному О.І.:
2.1. Зареєструвати затверджену нову редакцію Статуту в державних органах реєстрації відповідно до чинного законодавства.
2.2. В 10-ти денний термін після державної реєстрації надати управлінню власності та структурних перетворень належним чином завірені копії установчих документів.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Симоненка С.В.
Державний секретар Е.Ф.Абдуллаєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту України
11.04.2003 N 277
СТАТУТ
державного підприємства "Дніпро-Бузький морський торговельний порт"
(нова редакція)
Державне підприємство "Дніпро-Бузький морський торговельний порт" (надалі - Підприємство), є державним транспортним підприємством, що засноване на державній власності, підпорядковане та входить до сфери управління Міністерства транспорту України (надалі - Орган управління майном).
Стаття 1. Найменування та місцезнаходження Підприємства
Найменування Підприємства українською мовою:
Повне - Державне підприємство "Дніпро-Бузький морський
торговельний порт"
скорочене - ДП "ДБМТП"
англійською мовою:
повне - State Enterprise "Sea Commercial Port of
Dnipro-Buzky"
скорочене - SCPDB
російською мовою:
повне - Государственное предприятие "Днепро-Бугский морской
торговый порт"
скорочене - ГП "ДБМТП"
1.2. Місцезнаходження Підприємства: Україна, 54054, м. Миколаїв, пл. Заводська, 1.
Стаття 2. Мета і предмет діяльності
2.1. Підприємство створене з метою обслуговування суден, пасажирів і вантажів на відведеній території та акваторії, а також для забезпечення безпеки судноплавства в зоні відповідальності та одержання прибутку.
2.2. Напрямками діяльності Підприємства є:
- здійснення нагляду за дотриманням законів, правил і міжнародних договорів України по торговельному мореплавству у зоні відповідальності Підприємства;
- здійснення нагляду за технічною експлуатацією портових споруджень і гідротехнічних об'єктів (підхідних каналів, внутрішньої акваторії, причальної лінії тощо);
- здійснення нагляду за екологічною обстановкою у зоні відповідальності Підприємства;
- забезпечення розвитку, реконструкції, модернізації і технічного переозброєння портових споруджень і гідротехнічних об'єктів;
- організація та проведення лоцманських проводок підхідними каналами, акваторіями, швартування і відшвартування морських і річкових суден, постановки їх на якірні місця і зняття з якоря;
- здійснення складських операцій з вантажами;
- створення та експлуатація митних (консигнаційних) складів;
- надання послуг з обстеження і ревізії техніки, надання консультацій і технічних висновків та іншої інтелектуальної діяльності, пов'язаної з торговельним мореплавством;
- виконання посередницьких операцій, що здійснюються на основі угод, комісій та угод-доручень;
- забезпечення пожежної безпеки щодо охорони життя та здоров'я людей, організація та здійснення захисту об'єктів Підприємства, вантажів та майна, у тому числі сторонніх підприємств та організацій, розташованих на території Підприємства (вочманська діяльність);
- організація та проведення днопоглиблювальних робіт у зоні відповідальності Підприємства;
- надання послуг судновласникам, фрахтувальникам щодо забезпечення безпеки мореплавства відповідно до чинного законодавства України;
- надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів річковим, морським транспортом;
- здійснення діяльності, пов'язаної з послугами морських та річкових портів: вантажно-розвантажувальні роботи, аварійно-рятувальні роботи, технічне обслуговування рейдового флоту, ремонт та утримування судноплавних водних шляхів та інше;
- проведення реконструкції та капітального ремонту гідротехнічних споруд;
- здійснення всіх видів і форм зовнішньоекономічної діяльності щодо реалізації мети та напрямків діяльності Підприємства;
- здійснення видалення відходів та сміття шляхом спалювання;
- здійснення інших послуг і робіт у відповідності до чинного законодавства України.
Стаття 3. Юридичний статус Підприємства
3.1. Підприємство є юридичною особою. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. Підприємство здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту, який затверджується Органом управління майном.
3.3. Участь Підприємства в асоціаціях, корпораціях, концернах, холдингових компаніях та інших об'єднаннях підприємств здійснюється на добровільних засадах відповідно до чинного законодавства за погодженням з Органом управління майном.
Створення будь-яких спільних підприємств за участю Підприємства здійснюється Фондом державного майна за згодою Органу управління майном.
3.4. Підприємство веде самостійний баланс, має поточний рахунок в національній валюті, поточний рахунок в іноземній валюті в установах банків, печатки, штампи, бланки зі своїм найменуванням та інші реквізити. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства України, а також фірменне найменування.
3.5. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна відповідно до чинного законодавства України.
Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями держави та Органа управління майном, а Орган управління майном не відповідає по зобов'язанням Підприємства.
3.6. Підприємство має право у порядку, встановленому законодавством та Органом управління майном, укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем в суді, господарському суді та третейському суді.
Стаття 4. Майно Підприємства
4.1. Майно Підприємства складається з необоротних та оборотних активів, а також інших цінностей, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
4.2. Майно Підприємства є державною власністю і належить йому на праві повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарського відання, Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд за погодженням з Органом управління майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
4.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
- майно, передане йому органами державного управління;
- доходи, одержані від реалізації послуг і продукції, а також від інших видів господарської діяльності;
- доходи від цінних паперів;
- кредити банків та інших кредиторів;
- капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
- придбання майна іншого підприємства, організації;
- інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством України.
4.4. Відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплені за Підприємством, здійснюється з дозволу Органу управління майном у порядку, що встановлений чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються виключно на інвестиції Підприємства і є державною власністю.
4.5. Підприємство має право здавати в оренду підприємствам, організаціям та установам, а також громадянам нежилі приміщення, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать, відповідно до чинного законодавства України.
4.6. Підприємство має право списувати з балансу у порядку, встановленому Органом управління майном, нежилі приміщення, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші матеріальні цінності, які йому належать.
................Перейти до повного тексту