1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ
НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ
Л И С Т
26.06.2009 N 41/4-8-Н-138
Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (далі - Головавтотрансінспекція) розглянула Ваше звернення від 26.05.2009 N 14/1-279, що надійшло на адресу Міністерства транспорту та зв'язку України, та в межах компетенції повідомляє наступне.
Щодо першого питання. Відповідно до ст. 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" орган державного нагляду (контролю) визначає у віднесеній до його відання сфері критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності. Залежно від ступеня ризику органом державного нагляду (контролю) визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю). У пункті 4 Критеріїв розподілу суб'єктів господарювання за ступенем ризику їх діяльності у сфері автомобільного транспорту та визначення періодичності здійснення заходів державного нагляду (контролю), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2008 N 790, зазначено, що автомобільні перевізники відносяться до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику. Таким чином, підстав для тимчасового припинення проведення планових перевірок діяльності автомобільних перевізників немає.
Стосовно проведення позапланових перевірок суб'єктів господарювання повідомляємо. Постанова Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року" встановлює обмеження щодо проведення даних перевірок, за виключенням тих, що проводяться за зверненням фізичних і юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства або за поданням суб'єктом господарювання до відповідного органу письмової заяви про проведення перевірки за його бажанням.
Одночасно зауважимо, що відповідно до статті 9 Конституції України чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Статтею 2 Директиви Ради N 88/599/ЄЕС від 23.11.88 щодо стандартних процедур перевірки для імплементації Регламенту (ЄЕС) N 3820/85 щодо гармонізації певного соціального законодавства стосовно автомобільного транспорту та Регламенту (ЄЕС) N 3821/85 щодо реєструвальних пристроїв в автомобільному транспорті визначено, що держави-члени організовують систему для належних та регулярних перевірок, як на дорогах, так і в приміщеннях підприємств, що кожного року охоплює широке та представницьке коло водіїв, підприємств та транспортних засобів всіх категорій, що підпадають під сферу застосування Регламентів (ЄЕС) N 3820/85 та N 3821/85.

................
Перейти до повного тексту