1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
17.02.2003 N 112
Про затвердження Інструкції про порядок службового розслідування і обліку транспортних подій на Харківському і Дніпропетровському метрополітенах
З метою забезпечення якісного розслідування та обліку транспортних подій на Харківському і Дніпропетровському метрополітенах
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок службового розслідування і обліку транспортних подій на Харківському і Дніпропетровському метрополітенах (далі - Інструкція), та ввести її в дію з 01.03.2003 р.
2. Начальникам Державних підприємств "Харківський метрополітен" (Пилипчук М.Д.) та "Дніпропетровський метрополітен" (Котляров О.М.):
2.1. У термін до 15.04.2003 р. довести до відома причетних працівників Харківського і Дніпропетровського метрополітенів цей наказ та забезпечити неухильне його виконання.
2.2. Переглянути нормативні акти з безпеки руху метрополітенів та привести їх у відповідність до вимог цієї Інструкції.
3. З введенням в дію цієї Інструкції вважати такою, що не застосовується на метрополітенах. Інструкція про порядок службового розслідування і обліку порушень безпеки руху у поїзній та маневровій роботі на залізницях та метрополітенах України затверджена наказом Мінтрансу України від 12.07.99 р. N 362.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Мінтрансу Кроля С.С.
Міністр Г.Кірпа
Додаток
ПОЛОЖЕННЯ
про класифікацію транспортних подій на Харківському і Дніпропетровському метрополітенах
1. Дане положення встановлює порядок класифікації транспортних подій, що мають місце на метрополітенах, при виконанні поїзної і маневрової роботи і загрожують безпеці руху. Положення спрямоване на найбільш повне виявлення причин виникнення цих подій та розробку заходів щодо їхнього запобігання.
2. У Положенні використовуються такі терміни і визначення:
2.1. Транспортні події - катастрофи, аварії, серйозні інциденти, інциденти та порушення, що виникли при русі рухомого складу та призвели до загибелі або травмування людей, пошкодження технічних засобів, вантажу, об'єктів метрополітену, дезорганізації руху.
2.2. Схід з рейок рухомого складу - подія, що призвела до втрати взаємодії хоча б одного колеса рухомого складу з рейкою в результаті зміщення колеса від свого нормального положення щодо головки рейки.
2.3. Зіткнення поїзда або рухомого складу - зустрічне, попутне чи бокове зіткнення поїзда або рухомого складу при порушенні умов нормальної експлуатації з іншим, що рухається, зупиненим або залишеним на колії поїздом, рухомим складом чи механічним самохідним засобом, незалежно від ступеня отриманих при цьому пошкоджень рухомого складу.
2.4. Потерпілий у транспортній події - особа, що загинула або травмована внаслідок транспортної події.
2.5. Загиблий у транспортній події - особа, смерть якої наступила внаслідок транспортної події.
2.6. Травмований у транспортній події - особа, що одержала у наслідку транспортної події тілесні ушкодження, які призвели до госпіталізації або призначення амбулаторно-клінічного лікування після надання першої медичної допомоги.
2.7. Поїзна робота - проходження поїзда від пункту формування до пункту призначення з виконанням технологічних операцій на шляху прямування.
2.8. Маневрова робота - будь-які пересування рухомого складу по станційних та інших коліях для забезпечення поїзної роботи і виробничої діяльності підприємств.
2.9. Пасажирський поїзд - електропоїзд з пасажирами.
2.10. Господарський поїзд - состав, сформований з дрезини (дрезин), мотовозу (мотовозів), з причепом, або без нього, позначений встановленими сигналами, що має присвоєний номер та обслуговується локомотивною бригадою (водієм).
2.11. Учасник руху - особа, що бере особисту участь у процесі руху як пасажир, персонал метрополітену або представник законних інтересів фізичних і юридичних осіб, суспільства і держави під час перевезення пасажирів.
3. Транспортні події у поїзній і маневровій роботі, що загрожують безпеці руху, в залежності від наслідків поділяються на: катастрофи, аварії, серйозні інциденти, інциденти та порушення.
4. Катастрофа - транспортна подія з тяжкими наслідками, що призвела до зіткнення пасажирських або господарських поїздів з іншими поїздами або рухомим складом, сходи рухомого складу в пасажирських або господарських поїздах на перегонах і станціях, внаслідок яких:
- одна людина або більше загинуло, чи шість або більше травмовано;
- пошкоджено рухомий склад до ступеня вилучення його з інвентарного парку.
5. Аварія:
Зіткнення пасажирських або господарських поїздів з іншими поїздами або рухомим складом, сходи рухомого складу в пасажирських або господарських поїздах на перегонах і станціях, внаслідок яких:

................
Перейти до повного тексту