1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
27.10.2008 N 37
Про підсумки фінансово-економічної діяльності транспортно-дорожнього комплексу та у сфері зв'язку за 9 місяців 2008 року
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 1347 від 06.11.2008 )
Відмітити, що за 9 місяців 2008 року Міністерством транспорту та зв'язку забезпечено безперебійну та стабільну роботу транспортно-дорожнього комплексу і сфери зв'язку по організації перевезень, переробці вантажів у портах та наданню послуг зв'язку.
Для удосконалення тарифної політики здійснено ряд заходів на залізничному, водному, авіаційному транспорті та поштовому зв'язку по індексації тарифів, що дає змогу залучити додаткові ресурси в обсязі біля 10 млрд.грн.
У звітному періоді на об'єктах транспорту та зв'язку освоєно 16,3 млрд.грн. капітальних інвестицій, що майже на 9% більше відповідного періоду минулого року.
Не зважаючи на окремі прояви на вітчизняному ринку кризи в фінансовій та гірничо-металургійній сферах, в транспортно-дорожньому комплексі та сфері зв'язку, в цілому, забезпечено ефективне функціонування підприємств та зростання виробничих показників.
За 9 місяців поточного року всіма видами транспорту перевезено 544,7 млн. тонн вантажів, що на 7,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Перевезено пасажирів - 3,7 млрд.чол., що на 5% більше, ніж у січні - вересні минулого року. Обсяги переробки вантажів в портах України склали 101,4 млн. тонн і зросли на 9,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року.
За 9 місяців 2008 року обсяги перевезень транзитних вантажів залізницями України зросли на 6,5%, а доходи від транзиту - на 38,5%. В умовах жорсткої конкуренції українськими портами перероблено 39,4 млн. тонн транзитних вантажів.
До державного бюджету перераховано понад 4 млрд.грн., що в 1,4 рази перевищує минулорічні показники.
Середня заробітна плата на підприємствах транспорту та зв'язку за 9 місяців 2008 року складає 2205 грн. на місяць і зросла на 606 грн. або 38% порівняно з минулим роком.
На залізничному транспорті закуплено 29 електровозів, 4 тепловози, 112 одиниць колійної техніки, 9 електропоїздів, 5 рейкових автобуси та 155 пасажирських вагони, з яких 11 вагонів пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.
За звітний період модернізовано 429,3 км колії на суму 1,1 млрд.грн.
На електрифікації дільниць, будівництві та реконструкції систем електропостачання освоєно 309,5 млн.грн. капітальних вкладень, що в 1,2 рази більше аналогічного періоду минулого року. Протягом 9 місяців 2008 року на напрямках впровадження швидкісного руху поїздів виконано ремонтно-колійних робіт, здійснено придбання механізмів та обладнання на суму 1,2 млрд.грн.
З початку року відремонтовано 87 вокзалів.
Тривають роботи з будівництва залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро в м. Києві. З початку року освоєно 462,2 млн.грн.
На будівництві залізничного пасажирського вокзального комплексу на станції Дарниця у квітні 2008 року відкрита для пасажирів I висока острівна платформа з улаштуванням навісів, турнікетів, двох ескалаторів та побудовано дві колії. На будівництві комплексу освоєно 26,3 млн.грн.
Продовжується встановлення турнікетних систем на приміських вокзалах та станціях на напрямках найбільших пасажиропотоків, що збільшує надходження від приміських перевезень.
Для забезпечення на належному рівні виконання перевезень, планування роботи з оновлення та підготовки персоналу з додержанням вимог відповідних нормативно-правових документів, Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 27.08.2008 N 1155-р "Про заходи щодо оновлення рухомого складу для залізниць і метрополітенів".
Наказом Мінтрансзв'язку від 07.08.2008 N 995 схвалено проект Державної програми реформування залізничного транспорту.
Запроваджується довідкове обслуговування і бронювання місць через Інтернет із подальшим оформленням проїзних документів у касах на всій території України. Передбачена можливість сплачувати вартість квитка через Інтернет.
На морському і річковому транспорті тривають роботи відповідно до робочого проекту та титулу будови "Створення глибоководного суднового ходу р. Дунай - Чорне море на українській ділянці дельти. Повний розвиток", затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.05.2007 N 351-р.
Станом на 03.10.2008 року на морському підхідному каналі ГСХ "Дунай - Чорне море" з початку відновлення робіт виконано обсяг днопоглиблювальних робіт на баровій частині у розмірі 2065,7 тис.куб.м; оперативна осадка - 5,0 м; каналом проведено - 1759 одиниць суден.
Здійснюється реалізація інвестиційних проектів:
- в Морському торговельному порту "Южний" з будівництва перевантажувального комплексу генеральних вантажів відкритого зберігання на причалі N 9, кошторисною вартістю 318 млн.грн.;
- в Ренійському морському торговельному порту спільно з ТОВ "Рені-Лайн" будується зерновий комплекс по переробці зерна та виробництву комбікормів потужністю 200 тис.т/рік.
Завершено підготовчу роботу по одержанню Іллічівським портом кредиту ЄБРР в частині прийняття законодавчої бази. Так, 24 вересня 2008 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Гарантійної угоди від 28 листопада 2007 року між Україною (Гарант) та Європейським банком реконструкції та розвитку (Банк)", яка спрямована на формування необхідних правових передумов для забезпечення розвитку інфраструктури порту.
Іллічівський морський торговельний порт перший в українському портовому секторі одержить кредит міжнародного банку у розмірі 26 млн. євро під гарантії Уряду України.
Реалізація кредитного проекту дозволить перетворити Іллічівський порт в значний транспортний вузол на Чорному морі шляхом збільшення виробничих потужностей з перевантаження контейнерів та створення умов для обробки океанських контейнеровозів відповідно до потреб сучасного міжнародного ринку.
Херсонський морський торговельний порт успішно оновлює парк вантажопідйомної техніки, використовуючи лише власні кошти. В поточному році придбано портальний кран вантажопідйомністю 10 тонн, п'ять грейферів і автонавантажувачі, а також новий 11,5-тонний самоскид "МАЗ".
Мінтрансзв'язку розроблено та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 N 1051-р схвалено Стратегію розвитку морських портів України на період до 2015 року, де передбачено зміну системи управління портами. Схвалена Стратегія дозволить ефективніше використовувати транзитний потенціал України, інтегруючи її в світову транспортну систему, та дасть змогу сформувати єдину систему державних пріоритетів розвитку галузі морського і річкового транспорту.
Міністерством у 2008 році розроблені заходи з підготовки аеропортів, які увійшли до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 N 107. Зокрема, зазначеними заходами передбачається фінансування реконструкції аеродромів за рахунок коштів державного бюджету, а фінансування реконструкції об'єктів інфраструктури (аеровокзали, паркінги, готелі тощо) - за рахунок інвестиційних коштів.
Вперше в державному бюджеті на 2008 рік на будівництво, реконструкцію та ремонт аеропортів державної і комунальної власності передбачені кошти у розмірі 1,0 млрд.грн.
Урядом затверджено графік робіт із залучення інвесторів до розбудови терміналів міжнародного аеропорту "Бориспіль" та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 N 1000-р затверджено проект "Будівництва термінального комплексу у державному підприємстві "Міжнародний аеропорт "Бориспіль".
В аеропорту "Бориспіль" проведено тендер на будівельні роботи терміналу "D", за результатами якого переможцем визнано турецьку компанію "Догу Іншаат". Ведуться роботи з розширення нових стоянок літаків (перонів) - триває будівництво перону "S" та проектувальні роботи перону "F". Розпочато тендерну процедуру на будівництво тимчасового терміналу для обслуговування пасажирів чартерних рейсів.
На даний час пасажирські авіаперевезення здійснюють 38 вітчизняних авіакомпаній, з яких 9 виконують регулярні пасажирські перевезення на 99 маршрутах до 41 країни світу. Наряду з цим, на українському ринку виконують регулярні польоти 46 іноземних авіакомпаній за 95 маршрутами із 32 країн світу.
На внутрішньому ринку в даний час 9 авіакомпаній здійснюють регулярні польоти за 19 маршрутами до 13 міст України.
Темпи зростання авіаперевезень в Україні складають 30%, і перевищують показники росту по країнах Європи. У зв'язку з цим Мінтрансзв'язку продовжує підтримувати появу на українському ринку нових авіакомпаній. Це дозволить знизити тарифи як на внутрішні, так і на міжнародні перевезення.
Перша українська низькобюджетна авіакомпанія "Візз Ейр Україна" отримала ліцензію на міжнародні польоти до Лондону та Мілану. Очікується прибуття другого літака авіакомпанії.
В вересні поточного року новий регіональний пасажирський літак АН-148 передано лізинговій компанії-замовнику ДП "Лізингтехтранс".
Підприємство "Украерорух" постійно вдосконалює та збільшує кількість технічних засобів обслуговування повітряного руху. З цією метою відкрито нову модульну аеродромно-диспетчерську вежу на аеродромі "Бельбек" в місті Севастополь та впроваджено нові радіолокаційні системи в аеропортах міст Бориспіль, Сімферополь та Львів.
Мінтрансзв'язку розроблено проект нової редакції Повітряного кодексу України, який схвалено Кабінетом Міністрів України. Положення проекту встановлюють правові основи загальної діяльності в цивільній авіації та спрямовані на забезпечення потреб громадян і економіки у повітряних перевезеннях, авіаційних роботах, а також на забезпечення інтересів держави, її оборони та охорони, гарантування безпеки польотів повітряних суден, авіаційної й екологічної безпеки.
На автомобільному транспорті продовжується робота по подальшому охопленню автобусним сполученням сільських населених пунктів.
В цілому по Україні регулярним автобусним сполученням забезпечено 26,7 тис. сільських населених пунктів, що складає 97,5% від їх загальної кількості, неохопленими залишаються 664 населених пунктів.
У галузі зв'язку та інформатизації з початку 2008 року операторами всіх форм власності збудовано і введено в експлуатацію 207,4 тис. номерів АТС, з них у сільській місцевості - 10,5 тис. номерів.
Щільність основних телефонів на 100 мешканців на 01.10.2008 року склала 28,5 од. проти 27,4 од. на 01.10.2007 року.
Станом на 01.10.2008 кількість sim-карток абонентів мобільного зв'язку налічувала понад 55,1 млн.
Протягом звітного періоду здійснювалось будівництво та розширення мережі широкосмугового доступу із застосуванням високошвидкісних технологій та введено в експлуатацію 423 тис. портів.
Операторами усіх форм власності збудовано та введено в експлуатацію волоконно-оптичних ліній зв'язку загальною протяжністю понад 2,5 тис.км.
Розбудова телекомунікаційної мережі, впровадження нових технологій, підвищення рівня платоспроможності населення, сприяло зростанню чисельності Інтернет-аудиторії в Україні, яка станом на 01.10.2008 налічує біля 10 млн. осіб.
Станом на 01.10.2008 на 13% збільшилась кількість абонентів кабельного телебачення у порівнянні з відповідним періодом минулого року і склала понад 3,5 млн.
Здійснено впровадження цифрового телевізійного мовлення в Київській та Житомирській областях та освоєно на ці цілі 8,65 млн.грн.
З початку 2008 року введено в експлуатацію 80 завершених капітальним ремонтом та реконструкцією об'єктів поштового зв'язку.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 N 1189-р схвалено Концепцію Державної програми ефективного використання радіочастотного ресурсу України із застосуванням перспективних радіотехнологій. Ведеться розробка Державної програми ефективного використання радіочастотного ресурсу України із застосуванням перспективних радіотехнологій.
Крім того, Мінтрансзв'язку підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", метою якого є внесення змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України.
Зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу затверджено постановою Кабінету Міністрів від 20.08.2008 N 720.
Розроблено проект Концепції Державної цільової програми розвитку поштового зв'язку на 2009-2013 роки, якою передбачено формування економічно обґрунтованої нормативно-правової бази регулювання ринку послуг поштового зв'язку. На даний час проект Концепції погоджений всіма заінтересованими органами виконавчої влади та знаходиться в Мін'юсті, де проводиться правова експертиза проекту акта.
Мінтрансзв'язку розроблено та відправлено до Бюро радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЄ) запит на координацію та модифікацію первинної публікації супутникової мережі UKRSAT-Ka-38.2E.
Національному оператору поштового зв'язку УДППЗ "Укрпошта" Всесвітній поштовий союз вдруге присвоїв найвищій рівень сертифікації А (золотий) у сфері управління якістю. Цього року Україна увійшла до переліку 8 країн (із 191 країни - члена ВПС), що удостоєні міжнародної відзнаки за якість поштових послуг.
У звітному періоді в галузі дорожнього господарства прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.04.2008 N 674-р "Про затвердження переліків об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення у 2008 році та обсягів їх фінансування" та розпорядження Кабінету Міністрів від 09.07.2008 N 937-р про внесення змін до даного переліку та обсягів фінансування.

................
Перейти до повного тексту