- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
інфраструктури
N 435 від 13.10.2011 )
Про створення Громадської ради при Міністерстві транспорту та зв'язку України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства
транспорту та зв'язку
N 585 від 11.08.2010 )
З метою створення консультативно-дорадчого органу при Міністерстві транспорту та зв'язку України, який сприятиме підвищенню ролі громадської думки в процесі прийняття Мінтрансзв'язку рішень та здійсненню координації заходів, пов'язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики в галузі авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового транспорту та у сфері використання повітряного простору України, забезпечення безпеки руху, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства, надання послуг поштового зв'язку, телекомунікацій та інформатизації, користування радіочастотним ресурсом України, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 року
N 1378 "Про питання щодо забезпечення участі громадськості в формуванні та реалізації державної політики"
НАКАЗУЮ:
1. Створити Громадську раду при Міністерстві транспорту та зв'язку України у складі, що додається.
2. Затвердити Положення про Громадську раду при Міністерстві транспорту та зв'язку України, що додається.
3. Визнати наказ Міністерства транспорту та зв'язку України від 27 червня 2007 року N 564 "Про створення Громадської ради при Міністерстві транспорту та зв'язку України" таким, що втратив чинність.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ПОЛОЖЕННЯ
про Громадську раду при Міністерстві транспорту та зв'язку України
1. Громадська рада при Міністерстві транспорту та зв'язку України (далі - Громадська Рада) є консультативно-дорадчим органом, створеним з метою сприяння підвищенню ролі громадської думки в процесі прийняття Міністерством транспорту та зв'язку України рішень та здійснення координації заходів, пов'язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики в галузі авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового транспорту та у сфері використання повітряного простору України, забезпечення безпеки руху, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства, надання послуг поштового зв'язку, телекомунікацій та інформатизації, користування радіочастотним ресурсом України (далі - сфери транспорту та зв'язку).
У складі Громадської ради може утворюватися підгрупа з питань автомобільної галузі з метою проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики на автомобільному транспорті. Склад підгрупи з питань автомобільної галузі затверджується наказом Мінтрансзв'язку.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Наказом Міністерства
транспорту та зв'язку
N 585 від 11.08.2010 )
2. У своїй діяльності Громадська рада керується
Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства транспорту та зв'язку України та цим положенням.
3. Основними завданнями Громадської ради є:
- сприяння реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;
- забезпечення врахування громадської думки у процесі підготовки, прийняття та організації виконання рішень Міністерства транспорту та зв'язку України.
4. Громадська рада відповідно до покладених на неї основних завдань:
- готує та подає пропозиції до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю;
- подає пропозиції щодо строків проведення публічних громадських обговорень;
- подає пропозиції щодо проведення консультацій з громадськістю з питань, не передбачених орієнтовним планом;
- розробляє та подає на розгляд пропозиції до плану проведення консультацій з громадськістю за визначеною тематикою із зазначенням переліку питань, строків та етапів, порядку оприлюднення Інформації про проведення консультацій та врахування їх результатів;
- здійснює інші заходи щодо організації та проведення консультацій з громадськістю згідно з Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2004
N 1378;
- опрацьовує отримані за результатами проведення консультацій з громадськістю пропозиції та зауваження з питань формування та реалізації державної політики у галузях транспорту та зв'язку і подає їх в установленому порядку Мінтрансзв'язку;
- систематично інформує громадськість, зокрема через засоби масової інформації, про свою діяльність, прийняті рішення та стан їх виконання.
5. Громадська рада з метою виконання покладених на неї завдань має право:
- утримувати в установленому порядку від структурних підрозділів Мінтрансзв'язку, урядових органів, що діють у складі Міністерства, Держспецтрансслужби інформацію, необхідну для своєї роботи;
- утворювати постійні та тимчасові робочі органи(комітети, комісії, експертні групи) відповідно до напрямів роботи Громадської ради;
- залучати до своєї роботи представників Мінтрансзв'язку, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Міністерства, вітчизняних і міжнародних експертів та наукових організацій (за згодою їх керівників), а також окремих фахівців;
- проводити асамблеї, конференції, збори.
6. До складу Громадської ради включаються представники громадських організацій, професійних спілок та інших об'єднань громадян, засобів масової інформації, вчені, видатні спеціалісти, діяльність яких пов'язана з галузями транспорту та зв'язку.
Кількість членів Громадської ради має становити не менше 18 осіб. Гранична чисельність складу Громадської ради не фіксована.
Вступ до Громадської ради відбувається шляхом подання на ім'я Міністра транспорту та зв'язку України офіційного листа-заяви:
- від юридичної особи - разом з копією установчого документа, довідки про державну реєстрацію та стислою інформацією про роботу організації;
- від фізичної особи - разом з копією паспорта, інформацією про напрямки та досвід роботи.
Рішення про прийняття до складу Громадської ради нових членів або заміни приймається на черговому її засіданні шляхом голосування та затверджується Міністром транспорту та зв'язку України.
7. Члени Громадської ради беруть участь у засіданні особисто. У разі, коли член ради не може бути присутнім на засіданні особисто, він має право попередньо подати голові ради відповідні пропозиції в письмовій формі або направити представника, завчасно оформивши для нього довіреність у письмовій формі від організації, яку він представляє.
8. Громадську раду очолює Голова, який обирається членами Громадської ради строком на два роки.
Голова Громадської ради має заступників та секретаря, які обираються з членів Громадської ради за його поданням. Кількість заступників голови Громадської ради та розподіл обов'язків між ними встановлюється рішенням Громадської ради.
На період відсутності Голови його обов'язки за дорученням Голови виконує заступник Голови Громадської ради.
9. Голова Громадської ради:
- організовує діяльність Громадської ради;
- скликає та організовує підготовку засідання Громадської ради;
................Перейти до повного тексту