1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
21.12.2006 N 15
Про запровадження в галузях транспорту і зв'язку та сфері інформатизації системи додаткового пенсійного забезпечення
( Вводиться в дію Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 1189 від 25.12.2006 )
В умовах реформування системи пенсійного забезпечення питання підвищення соціального захисту працівників галузей транспорту і зв'язку та сфери інформатизації, які досягли пенсійного віку, набувають особливої актуальності. Найбільш ефективним вирішенням цього питання може стати запровадження додаткового недержавного пенсійного забезпечення шляхом створення відкритого недержавного (галузевого) пенсійного фонду.
Створення відкритого недержавного (галузевого) пенсійного фонду з метою отримання його учасниками - працівниками підприємств галузей додаткових до загальнообов'язкового державного страхування пенсійних виплат, дозволить інвестувати значні кошти в розвиток галузей, вирішить питання мотивації своїх найманих працівників і ґрунтується на засадах добровільної участі фізичних та юридичних осіб у формуванні пенсійних накопичень.
З метою удосконалення соціального захисту працівників підприємств, установ та організацій, що знаходяться у сфері управління Мінтрансзв'язку, а також на виконання Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Підтримати ініціативу трудових колективів галузей транспорту і зв'язку та сфери інформатизації щодо запровадження системи недержавного пенсійного забезпечення шляхом створення відкритого (галузевого) пенсійного фонду.
2. Затвердити Концепцію створення і діяльності відкритого недержавного (галузевого) пенсійного фонду (додаток 1).
3. Затвердити склад Робочої групи з реалізації в галузях Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" (додаток 2).
4. Робочій групі:
4.1. До 20.01.2007 розробити проект Статуту відкритого недержавного (галузевого) пенсійного фонду та критерії відбору його засновників.
4.2. До 01.02.2007 подати Статут на реєстрацію до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.
4.3. Разом із керівниками урядових органів, що діють у складі Міністерства, Укрзалізниці, Державіаадміністрації, Харківського та Дніпропетровського метрополітенів, ВАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", у десятиденний термін розробити програму заходів з роз'яснення положень Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та Концепції створення і діяльності відкритого недержавного (галузевого) пенсійного фонду.
5. Рекомендувати всім підприємствам, установам та організаціям, що належать до сфери управління Мінтрансзв'язку, взяти активну участь у запровадженні в галузях транспорту і зв'язку та сфері інформатизації системи недержавного пенсійного забезпечення шляхом укладання пенсійних контрактів з відкритим недержавним (галузевим) пенсійним фондом після його реєстрації в установленому законом порядку.
6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міністра Фоменко К.О.
Голова Колегії
Секретар Колегії
М.Рудьковський
К.Мальцева
Додаток 1
до рішення Колегії
Міністерства транспорту
та зв'язку України
від 21.12.2006 N 15
КОНЦЕПЦІЯ
створення і діяльності відкритого недержавного, (галузевого) пенсійного фонду
Загальні положення
З 2004 року в Україні діє закон N 1057-IV "Про недержавне пенсійне забезпечення". В додаток до нього затверджена велика кількість нормативних документів, що регулюють порядок створення і діяльності недержавних пенсійних фондів (далі - НПФ).
Згідно з законом N 1057-IV недержавний пенсійний фонд створюється як непідприємницьке і неприбуткове товариство. Це означає, що фонд не розподіляє отриманий прибуток серед засновників, а нараховує його тільки своїм учасникам-громадянам, тобто майбутнім пенсіонерам.
Таким чином, стан регулювання недержавного пенсійного забезпечення повністю дозволяє створювати НПФ і користуватися його послугами.
Накопичення додаткової пенсії саме в недержавному пенсійному фонді має певні гарантії - НПФ не може бути підданий процедурі банкрутства, тобто не може бути ліквідованим, а мусить продовжувати виконувати свої зобов'язання перед громадянами за будь-яких обставин.
Недержавний пенсійний фонд виконуватиме також важливу економічну функцію, а саме зможе інвестувати значні кошти на довгий час в розвиток галузей транспорту і зв'язку.
Приватні підприємства і фінансово-промислові групи самостійно вирішать питання забезпечення своїх найманих працівників додатковою пенсією.
Працівники ж державних підприємств на сьогодні залишаються ніби "за бортом" додаткового пенсійного забезпечення.
При цьому також не вистачає коштів для довгострокового інвестування розвитку галузей.
Галузевий НПФ вирішує обидва ці питання.
Мета Концепції
Метою Концепції є визначення засад створення і діяльності відкритого недержавного (галузевого) пенсійного фонду (далі - Фонд) для провадження діяльності з недержавного пенсійного забезпечення шляхом накопичення коштів на користь фізичних осіб (учасників) для подальшого їх інвестування з отриманням доходу на користь учасників та здійснення пенсійних виплат.
Предметом діяльності Фонду є сукупність організаційних, юридичних та інших передбачених законодавством дій, спрямованих на акумулювання, збереження і примноження пенсійних коштів з метою забезпечення прав учасників Фонду щодо отримання ними додаткових до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування пенсійних виплат відповідно до вимог Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" (далі - Закон).

................
Перейти до повного тексту