1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
N 22 від 19.04.2002
м. Київ
Про стан охорони праці і пожежної безпеки та заходи щодо його поліпшення на підприємствах і організаціях транспортно-дорожнього комплексу
Розглянувши стан справ з охорони праці і пожежної безпеки, Колегія Міністерства транспорту України відмічає, що незважаючи на зниження виробничого травматизму і кількості пожеж на підприємствах галузі на 13 % і 20 % відповідно, проблема забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці залишається гострою.
В 2001 р. на підприємствах транспортно-дорожнього комплексу травмовано на виробництві 548 чоловік, з них 48 смертельно. Внаслідок 43-х пожеж знищено або пошкоджено 20 транспортних засобів, 16 будівель та споруд. Прямі збитки від пожеж склали 968 тис. грн. і в порівнянні з 2000 р. зросли майже втроє.
Ріст кількості загиблих допущено в Укрморрічфлоті, а прямих збитків від пожеж в Укравіатрансі та Укрморрічфлоті.
Найгірші показники в роботі у минулому році були з охорони праці на Донецькій залізниці, в Чоразморшлясі, Кримському авіапідприємстві "Універсал-авіа", а з пожежної безпеки в ВАТ "Хмельницька авіакомпанія "Універсал-авіа" та ВАТ "Українсько-Дунайське пароплавство".
Незважаючи на зниження у 2001 р. кількості травмованих, число днів непрацездатності на одного працюючого внаслідок отриманих травм (коефіцієнт тяжкості) в порівнянні з 2000 р. збільшилось на 2,5 %, а з 1992 р. на 41 %, що свідчить про приховування від обліку виробничих травм.
Аналіз свідчить, що 65 % нещасних випадків з смертельними наслідками трапились з таких видів травмуючих факторів як: наїзди рухомого складу, падіння працюючих з висоти, ураження електричним струмом.
Причинами кожного другого нещасного випадку були: порушення трудової і виробничої дисципліни, недоліки у навчанні безпечним прийомам праці, тобто суто організаційні причини, усунення яких не потребує великих матеріальних витрат, а основними причинами пожеж - неякісне виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту рухомого складу.
Як свідчать матеріали перевірок, на багатьох підприємствах транспортні засоби, засоби виробництва і протипожежного захисту та пожежна техніка належним чином не утримуються, роботи ведуться з чисельними порушеннями вимог безпеки. Інструктажі проводяться формально, заходи з охорони праці та пожежної безпеки не підтверджені фінансуванням і не виконуються.
Державними департаментами та адміністраціями не продовжена робота щодо розробки нормативних актів з охорони праці, передбачених Галузевою програмою поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2001 - 2005 рр.
З метою поліпшення роботи по створенню здорових і небезпечних умов праці, профілактиці виробничого травматизму та пожеж, Колегія Міністерства транспорту В И Р І Ш И Л А:
1. Визнати, що робота державних департаментів транспорту (Шкатюк А.Г., Докіль Л.П., Зубков В.О.), Державної адміністрації залізничного транспорту (Кірпа Г.М.), Укрзалізреммашу (Данілевський В.І.) не в повній мірі відповідає вимогам законодавчих актів з питань охорони праці та пожежної безпеки.
2. Керівникам державних департаментів транспорту, Укрзалізниці, Укрзалізреммашу, Укрпромзалізтрансу, Дніпропетровського та Харківського метрополітенів:
2.1. Розробити План реалізації завдань, передбачених на 2002 р. Галузевою програмою поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2001 - 2005 рр.
Копію плану до 15.05.2002 р. надати Мінтрансу.
2.2. До 01.12.2002 р. завершити проведення періодичного навчання з питань охорони праці та пожежної безпеки.
2.3. До 31.05.2002 р. проаналізувати нещасні випадки, що допускаються по одним і тим же причинам та видам травмуючих факторів, і при необхідності внести пропозиції Мінтрансу щодо внесення змін та доповнень до певних нормативних актів з охорони праці.
2.4. До 01.06.2002 р. разом з базовими організаціями з питань нормотворчої діяльності у сфері охорони праці після узгодження з Мінтрансом надати виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань України проекти тристоронніх договорів на розроблення нормативних актів з питань охорони праці, передбачених Галузевою програмою, визначити виконавців робіт та приступити до їх реалізації.

................
Перейти до повного тексту