- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ
Л И С Т
19.01.2005 N 25/3-11-34868 |
Державний департамент автомобільного транспорту розглянув лист <...> щодо надання роз'яснень з деяких питань та повідомляє таке:
До пункту 4 листа:
Невідповідність марки автомобіля, зазначеної у дорожньому листі, фактичним даним реєстраційного документа на транспортний засіб і таким чином застосування до транспортного засобу норми витрат пального, що не має до нього відношення, безумовно, є порушенням. Такі дії (помилкові або навмисні) дійсно можуть бути причиною зловживань та незаконного списання пального. Вважаємо, що при розрахунках експлуатаційних норм витрат пального на підприємствах особлива увага повинна приділятися відповідності реєстраційних даних автомобіля та записаних у дорожньому листі. Відповідальність за відповідність марки автомобіля, зазначеної у реєстраційному документі (технічному паспорті) і записаної у дорожньому листі, а також за достовірність нормоутворюючих експлуатаційних факторів (пробіг автомобіля, транспортна робота, умови руху тощо) несе безпосередньо власник транспортного засобу (керівник підприємства, посадові особи, відповідальні за експлуатацію транспортних засобів). При заміні двигуна на автомобілі, що веде до зміни виду пального, потужності та об'єму циліндрів, власник автомобіля в обов'язковому порядку повинен провести перереєстрацію транспортного засобу в органах МРЕВ ДАІ.
Разом з тим водії та інші посадові особи, які допустили такі порушення (незаконне списання пального через завищення норм списання), несуть дисциплінарну відповідальність. Адміністративна або кримінальна відповідальність за такі порушення законодавством не передбачена, крім випадків, коли виявлено (встановлено) факти крадіжки пального.
До пункту 5 листа:
Відповідно до пункту 5 Наказу Міністерства транспорту України від 20.01.2004 р.
N 19 "Про запровадження ліцензування господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) та ліцензування господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі", ліцензії на провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (внутрішні та міжнародні), які були отримані суб'єктами господарювання усіх регіонів України до 20.01.2004 р.. чинні до закінчення терміну дії, зазначеного у ліцензіях, а ліцензійні картки видаються на термін дії цих ліцензій.
Відповідно до пункту 3 статті
69 Закону України
"Про автомобільний транспорт", здійснення перевезення на таксі без ліцензії є порушенням, за вчинення якого особа притягується до відповідальності із застосуванням до неї відповідної санкції (санкцій).
................Перейти до повного тексту