- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Положення про класифікацію транспортних подій на залізничному транспорті та метрополітенах України
( Наказ не застосовується на залізницях України
згідно з Наказом Міністерства транспорту
N 800 від 16.10.2003 )
З метою забезпечення безпечного функціонування залізничного транспорту та метрополітенів України, покращання обліку транспортних подій та порядку їх розслідування
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про класифікацію транспортних подій у поїзній і маневровій роботі на залізничному транспорті та метрополітенах України, що загрожують безпеці руху, що додається (далі - Положення).
2. Увести в дію дане Положення з 01.04.2002 р.
3. Державній адміністрації залізничного транспорту України (Кірпа Г.М.), Українському об'єднанню державних підприємств промислового залізничного транспорту (Захарченко В.Я.), Державним підприємствам "Харківський метрополітен", "Дніпропетровський метрополітен" (Ісаєв Л.О., Котляров О.М.):
3.1. У термін до 01.04.2002 р. довести до відома причетних працівників головних управлінь, управлінь Державної адміністрації залізничного транспорту України (далі - Укрзалізниця) та залізниць, Українського об'єднання державних підприємств промислового залізничного транспорту (Захарченко В.Я.), Державних підприємств "Харківський метрополітен", "Дніпропетровський метрополітен" цей наказ та встановити постійний контроль за його виконанням.
3.2. Забезпечити друкування в необхідній кількості примірників Положення для вивчення й виконання причетними посадовими особами.
3.3. З уведенням в дію цього Положення переглянути нормативні акти з безпеки руху та привести їх у відповідність до цього наказу.
4. З уведенням в дію цього Положення вважати такими, що втратили чинність, накази Мінтрансу України від 12.07.99 р. N 363 та від 26.02.2001 р.
N 118 щодо класифікацій порушень безпеки руху у поїзній та маневровій роботі на залізницях та метрополітенах України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Кроля С.С.
Додаток
Положення про класифікацію транспортних подій на залізничному транспорті та метрополітенах України
1. Дане Положення встановлює порядок класифікації транспортних подій, що мають місце на залізничному транспорті та на метрополітенах, при виконанні поїзної і маневрової роботи і загрожують безпеці руху. Положення спрямоване на найбільш повне виявлення причин виникнення цих подій та розробку заходів щодо їхнього запобігання.
2. У Положенні використовуються такі терміни і визначення:
2.1. Транспортні події - катастрофи, аварії, серйозні інциденти, інциденти та порушення, що виникли при русі рухомого складу та призвели до: загибелі або травмування людей, пошкодження технічних засобів, вантажу, об'єктів залізничного транспорту, дезорганізації руху.
2.2. Схід з рейок рухомого складу залізничного транспорту - подія, що призвела до втрати взаємодії хоча б одного колеса рухомого складу залізничного транспорту з рейкою в результаті зміщення колеса від свого нормального положення щодо головки рейки.
2.3. Зіткнення поїзда або рухомого складу залізничного транспорту - зустрічне, попутне чи бокове зіткнення поїзда або рухомого складу залізничного транспорту з іншим, що рухається, зупиненим або залишеним на залізничній колії поїздом, рухомим складом залізничного транспорту чи механічним самохідним засобом незалежно від ступеня отриманих при цьому пошкоджень рухомого складу.
2.4. Потерпілий у транспортній події - особа, що загинула або травмована у транспортній події.
2.5. Загиблий у транспортній події - особа, смерть якої наступила в результаті транспортної події.
2.6. Травмований у транспортній події - особа, що одержала в транспортній події тілесні ушкодження, які призвели до госпіталізації або призначення амбулаторноклінічного лікування після надання першої медичної допомоги.
2.7. Поїзна робота - проходження поїзда від пункту формування до пункту призначення з виконанням технологічних операцій на шляху прямування.
2.8. Маневрова робота - будь-які пересування рухомого складу залізничного транспорту по станційних і інших коліях для забезпечення поїзної роботи і виробничої діяльності підприємств.
2.9. Учасник залізничного руху - особа, що бере особисту участь у процесі руху як пасажир, персонал залізничного транспорту або представник законних інтересів фізичних і юридичних осіб, суспільства і держави під час перевезення пасажирів, вантажів, багажу, вантажобагажу і пошти залізничним транспортом.
3. Транспортні події у поїзній і маневровій роботі, що загрожують безпеці руху, в залежності від наслідків поділяються на: катастрофи, аварії, серйозні інциденти, інциденти та порушення.
4. Катастрофа на залізничному транспорті та метрополітенах - транспортна подія з тяжкими наслідками, що призвела до зіткнення пасажирських або вантажних поїздів з іншими поїздами або залізничним рухомим складом, сходи рухомого складу в пасажирських або вантажних поїздах на перегонах і станціях, унаслідок яких:
- одна людина або більше загинула чи шість або більше травмовано;
- і (або) пошкоджено рухомий склад до ступеня вилучення його з інвентарного парку.
5. Аварія на залізничному транспорті - транспортна подія, що призвела до зіткнення пасажирських або вантажних поїздів з іншими поїздами або залізничним рухомим складом, сходи рухомого складу у поїздах на перегонах і станціях, унаслідок яких:
- від однієї людини до п'яти травмовано;
- і (або) пошкоджено рухомий склад до ступеня капітального ремонту.
6. До аварій на метрополітенах відносяться:
6.1. Зіткнення пасажирських або вантажних поїздів з іншими поїздами або рухомим складом, сходи рухомого складу у поїздах на перегонах і станціях, внаслідок яких:
- від однієї людини до п'яти травмовано;
- пошкоджено рухомий склад до ступеня капітального ремонту.
6.2. Затоплення, пожежа, порушення цілісності конструкцій споруд та інші випадки, пов'язані з недотриманням умов безпеки руху, що викликали повне припинення руху поїздів на перегоні протягом п'яти годин і більше.
7. Серйозний інцидент - транспортна подія, що виникла під час руху рухомого складу залізничного транспорту, яка могла призвести до аварії.
До серйозних інцидентів відносяться:
7.1. Зіткнення пасажирських або вантажних поїздів з іншими поїздами чи рухомим складом, сходи рухомого складу у поїздах на перегонах і станціях, які не належать до аварій за своїми наслідками.
................Перейти до повного тексту