1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
06.05.2004 N 383
Про затвердження Статуту ДП "Редакція бюлетеня "Відомості Мінтрансу"
Відповідно до Господарського кодексу України, Декрету Кабінету Міністрів України від 15.12.92 р. N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Статут ДП "Редакція бюлетеня "Відомості Мінтрансу" (додається).
2. Директору Департаменту нормативно-правового забезпечення Ониськіву М.М.:
2.1. Зареєструвати Статут в державних органах реєстрації відповідно до чинного законодавства.
2.2. В 10-денний термін після державної реєстрації надати Управлінню власності та структурних перетворень Міністерства транспорту України належним чином завірені копії Статуту та свідоцтво про його державну реєстрацію.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра - керівника апарату Корнієнко В.В.
Міністр Г.М.Кірпа
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінтрансу України
06.05.2004 N 383
СТАТУТ
Державного підприємства "Редакція бюлетеня "Відомості Мінтрансу"
Редакція бюлетеня "Відомості Мінтрансу" (далі - Редакція) є державним унітарним підприємством і діє як державне комерційне підприємство, засноване на державній власності, підпорядковане Міністерству транспорту України (далі - Орган управління майном).
Стаття 1. Найменування та місцезнаходження Редакції
1.1. Найменування Редакції:
"Державне підприємство "Редакція бюлетеня "Відомості Мінтрансу" (повне)
"Бюлетень "Відомості Мінтрансу" (скорочене)
1.2. Місцезнаходження Редакції:
01135, м. Київ-135, пр. Перемоги, 14
Стаття 2. Мета та предмет діяльності Редакції
2.1. Редакція створена з метою:
- збирання, творення, редагування, зберігання інформації;
- підготовки, випуску, видання та розповсюдження державного офіційного друкованого видання Органу управління майном - бюлетеня "Відомості Мінтрансу", іншої інформаційної продукції щодо функціонування і діяльності транспортно-дорожнього комплексу України.
2.2. Основними напрямками діяльності Редакції є:
- забезпечення публікації законів України, постанов Верховної Ради України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших органів державної влади у галузі транспорту, ділової та науково-аналітичної і статистичної інформації у сфері управління та регулювання правових, економічних, виробничо-технологічних і соціальних відносин у транспортній галузі, матеріалів провідних фахівців і вчених з питань розвитку транспорту, інтеграції його у міжнародну транспортну систему, функціонування і розвитку єдиної транспортної системи України, новітніх досягнень у цій сфері, висвітлення досвіду роботи підприємств транспортної галузі в умовах ринкової економіки, а також розповсюдження інформації про діяльність Органу управління майном та його структурних підрозділів через міжнародні засоби масової інформації (далі - ЗМІ) у сфері транспорту;
- проведення прес-конференцій, брифінгів, науково-практичних конференцій, організація зустрічей, круглих столів, громадських слухань щодо роботи транспортної галузі тощо;
- висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері транспорту;
- створення системи інформаційного забезпечення діяльності Органу управління майном;
- сприяння підготовці, підвищенню кваліфікації і перепідготовці кадрів у сфері транспорту;
- сприяння підвищенню престижу діяльності Органу управління майном та його структурних підрозділів;
- інформаційний супровід пріоритетних напрямків розвитку прикладної науки, техніки і технологій, державних і галузевих програм розвитку єдиної транспортної системи України;
- пропагування нових форм, методів і механізмів державного управління і регулювання економіки транспорту, науково-технічних досягнень, сучасних технологій;
- популяризація внеску українських виробників транспортних засобів і механізмів, управлінців, науковців-транспортників у розвиток вітчизняної і світової науки й техніки, менеджменту, маркетингу і логістики, транспортного права;
- сприяння інтеграції освіти, науки і виробництва;
- публікація аналітично-довідкових матеріалів, інформації про діяльність транспортного комплексу України та інших держав світу, науково-освітніх закладів, прогресивні форми управління, підготовку кадрів тощо;
- публікація нарисів про видатних державних діячів, інженерів, управлінців, вчених у галузі транспорту, про транспортні заклади науки й освіти і їх внесок у розвиток вітчизняної та світової науки;
- висвітлення роботи міжнародних форумів, конференцій у галузі транспорту;
- здійснення організації громадського обговорення робіт, висунутих на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки, архітектури тощо;
- співпраця з іноземними ЗМІ щодо публікації повідомлень про наукові дослідження, інженерно-технічні розробки провідних спеціалістів та вчених у сфері транспорту;
- підготовка, видання, виготовлення і розповсюдження друкованої, на електронних носіях, фото-, аудіо- і відеопродукції для потреб транспортного комплексу України;
- надання інформаційних, рекламних послуг підприємствам, установам та організаціям.
Стаття 3. Юридичний статус Редакції
3.1. Редакція є юридичною особою. Права й обов'язки юридичної особи Редакція набуває з дня її державної реєстрації, яка здійснюється відповідно до Господарського кодексу України.
3.2. Редакція здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту, який затверджується Органом управління майном.
3.3. У своїй діяльності Редакція керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства транспорту України, постановами і рішеннями Вищої Атестаційної Комісії України, а також цим Статутом.
3.4. Участь Редакції в асоціаціях, корпораціях, концернах, холдингових компаніях та інших об'єднаннях підприємств здійснюється на добровільних засадах відповідно до вимог чинного законодавства за погодженням з Органом управління майном або за рішенням Органу управління майном.
Створення будь-яких спільних підприємств за участю Редакції здійснюється Фондом державного майна за згодою Органу управління майном.
3.5. Редакція веде самостійний баланс, має поточний рахунок в національній валюті і поточний рахунок в іноземній валюті в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.
Редакція може мати товарний знак, а також комерційне (фірмове) найменування, що реєструється відповідно до чинного законодавства.
3.6. Редакція несе відповідальність за свої зобов'язання в межах належного їй майна згідно з чинним законодавством. Редакція не несе відповідальності за зобов'язання держави, Органу управління майном.
3.7. Редакція має право у порядку, встановленому законодавством та Органом управління майном, укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді та третейському суді.
Стаття 4. Майно Редакції
4.1. Майно Редакції становлять виробничі і невиробничі фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Редакції.
4.2. Майно Редакції є державною власністю і закріплюється за нею на праві повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарського відання, Редакція володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном, закріпленим за нею, за погодженням з Органом управління майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
4.3. Джерелами формування майна Редакції є:
- грошові та матеріальні внески засновників;
- доходи, одержані від реалізації послуг і продукції, рекламної діяльності, а також від інших видів господарської діяльності;
- доходи від цінних паперів;
- кредити банків та інших кредиторів;
- капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
- безоплатні та благодійні внески, пожертвування підприємств та громадян;
- придбання майна іншого підприємства, установи;
- інші джерела, не заборонені законодавством України.
4.4. Відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплені за Редакцією, здійснюється з дозволу Органу управління майном у порядку, що встановлений чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються виключно на інвестиції Редакції і є державною власністю.
4.5. Редакція має право здавати в оренду майно відповідно до вимог чинного законодавства України.
4.6. Редакція має право списувати з балансу у порядку, встановленому Органом управління майном, устаткування, транспортні засоби, інвентар та інші майнові цінності, які їй належать.
4.7. Збитки, завдані Редакції в результаті порушення її майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Редакції за рішенням суду.
Стаття 5. Права та обов'язки Редакції
5.1. Права Редакції:
5.1.1. Редакція самостійно планує свою діяльність. визначає стратегію та основні напрямки свого розвитку відповідно до галузевих науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон'юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.
5.1.2. Редакція реалізує свою продукцію, послуги та майно за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, - за фіксованими державними цінами.
5.1.3. Редакція вправі створювати та мати власні філії, відділення, представництва та інші відокремлені підрозділи, які не мають статусу юридичної особи, затверджує положення про них відповідно до чинного законодавства.

................
Перейти до повного тексту