- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про внесення змін і доповнень до Статуту державного підприємства "Ізмаїльський морський торговельний порт"
1. Внести зміни і доповнення до Статуту державного підприємства "Ізмаїльський морський торговельний порт", виклавши його у новій редакції (додається).
2. Начальнику Ізмаїльського морського торговельного порту, Котельному В.Ф.:
2.1. Зареєструвати затверджені зміни і доповнення до Статуту у державних органах реєстрації відповідно до чинного законодавства.
2.2. У 10-ти денний термін після державної реєстрації надати Управлінню власності і структурних перетворень Мінтрансу (Медін Ю.М.) належним чином завірену копію Статуту.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра транспорту України С.В.Симоненка.
Т.в.о. Міністра | В.В.Корнієнко |
СТАТУТ
державного підприємства "Ізмаїльський морський торговельний порт"
Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" (надалі - Підприємство), є державним транспортним підприємством, що засноване на державній власності, підпорядковане та входить до сфери управління Міністерства транспорту України (надалі - Орган управління майном).
Стаття 1. Найменування та місцезнаходження Підприємства
1.1. Найменування Підприємства
українською мовою:
повне - Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт"
скорочене - ДП "ІМТП"
англійською мовою:
повне - State Enterprise "Sea Commercial Port of Izmail"
скорочене - Sea Commercial Port of Izmail
російською мовою:
повне - Государственное предприятие "Измаильский морской торговый порт"
скорочене - ГП "ИМТП"
1.2. Місцезнаходження Підприємства - 68600, Україна, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Портова, 7.
Стаття 2. Мета і предмет діяльності
2.1. Підприємство створене з метою обслуговування суден, пасажирів і вантажів на відведеній території та акваторії, а також, для забезпечення безпеки судноплавства в зоні відповідальності та одержання прибутку.
2.2. Напрямками діяльності Підприємства є:
- надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів річковим, морським транспортом;
- здійснення діяльності, пов'язаної з послугами морських та річкових портів: вантажно-розвантажувальні роботи, аварійно-рятувальні роботи, шипчандлерські послуги, технічне обслуговування рейдового флоту, ремонт та утримування судноплавних водних шляхів та інше:
- контроль за станом навколишнього середовища на території та акваторії Підприємства і заходи щодо запобігання і ліквідації забруднення її шкідливими речовинами;
- діяльність, пов'язана з транспортно-експедиційними послугами, декларуванням, пакуванням та іншими роботами, пов'язаними з перевезеннями;
- здійснення складських операцій з вантажами;
- організація зв'язку, надання послуг телефонного та радіозв'язку;
- ремонт суден Підприємства;
- монтаж металевих конструкцій;
- будівельна діяльність (дослідні та проектні роботи для будівництва, зведення несучих та огороджувальних конструкцій, будівництво та монтаж інженерних і транспортних мереж);
- технічне обслуговування і ремонт автомобілів;
- надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом;
- оптова і роздрібна торгівля усіма видами продуктів харчування і промисловими товарами, торгово-закупівельна і торгово-посередницька діяльність, виїзна торгівля;
- організація професійно-технічного навчання і підвищення кваліфікації працівників порту;
- організація громадського харчування та надання готельних послуг;
- медична практика;
- операції з прекурсорами (зберігання, перевезення, придбання, використання прекурсорів);
- організація іноземного, внутрішнього, зарубіжного туризму, екскурсійна діяльність;
- посередницька діяльність і діяльність пов'язана з послугами митного брокера і митного перевізника;
- здійснення нагляду за дотриманням законів, правил і міжнародних договорів України по торговельному мореплавству у зоні відповідальності Підприємства;
- здійснення нагляду за технічною експлуатацією портових споруджень і гідротехнічних об'єктів (підхідних каналів, внутрішньої акваторії, причальної лінії тощо);
- здійснення нагляду за екологічною обстановкою у зоні відповідальності Підприємства;
- забезпечення будівництва, розвитку, реконструкції, модернізації і технічного переозброєння портових споруджень і гідротехнічних об'єктів;
- організація та проведення лоцманських проводок підхідними каналами, акваторіями, швартування і відшвартування морських і річкових суден, постановки їх на якірні місця і зняття з якоря;
- створення та експлуатація митних (консигнаційних) складів;
- надання послуг з обстеження і ревізії техніки, надання консультацій і технічних висновків та іншої інтелектуальної діяльності, пов'язаної з торговельним мореплавством;
- організація та проведення днопоглиблювальних і водолазних робіт у зоні відповідальності Підприємства;
- надання послуг судновласникам, фрахтувальникам щодо забезпечення безпеки мореплавства відповідно до чинного законодавства України;
- проведення будівництва, реконструкції та капітального ремонту гідротехнічних споруд;
- здійснення всіх видів і форм зовнішньоекономічної діяльності з дозволу Органу управління майном щодо реалізації мети та напрямків діяльності Підприємства;
- інші види діяльності, які не заборонені чинним законодавством України.
Стаття 3. Юридичний статус Підприємства
3.1. Підприємство є юридичною особою. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
3.2. Підприємство здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту, який затверджується Органом управління майном.
3.3. Участь Підприємства в асоціаціях, корпораціях, концернах, холдінгових компаніях та інших об'єднаннях підприємств здійснюється на добровільних засадах відповідно до чинного законодавства за погодженням з Органом управління майном.
Створення будь-яких спільних підприємств за участю Підприємства здійснюється Фондом державного майна за згодою Органу управління майном.
3.4. Підприємство веде самостійний баланс, має поточний рахунок в національній валюті і поточний рахунок в іноземній валюті в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Підприємство може мати товарний знак, який реєструється відповідно до чинного законодавства України, а також фірменне найменування.
3.5. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна відповідно до чинного законодавства України.
Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями держави та Органа управління майном, а Орган управління майном не відповідає за зобов'язаннями Підприємства.
3.6. Підприємство має право у порядку, встановленому законодавством та Органом управління майном, укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем в суді, господарському суді та третейському суді.
Стаття 4. Майно Підприємства
4.1. Майно Підприємства складається з необоротних та оборотних активів, а також інших цінностей, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
4.2. Майно Підприємства є державною власністю і належить йому на праві господарського відання. Здійснюючи право господарського відання. Підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд за погодженням з Органом управління майном, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту.
4.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
- майно, передане йому органами державного управління;
- доходи, одержані від реалізації послуг і продукції, а також від інших видів господарської діяльності;
- доходи від цінних паперів;
- кредити банків та інших кредиторів;
- капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
- безоплатні або благодійні внески, пожертвування організацій, підприємств і громадян;
- придбання майна іншого підприємства, організації, фізичних осіб;
- інше майно, набуте на підставах, не заборонених законодавством України.
4.4. Відчуження засобів виробництва, що є державною власністю і закріплені за Підприємством, здійснюється з дозволу Органу управління майном у порядку, що встановлений чинним законодавством. Одержані в результаті відчуження зазначеного майна кошти спрямовуються виключно на інвестиції Підприємства і є державною власністю.
................Перейти до повного тексту