- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження нової редакції Статуту Київського транспортно-економічного технікуму
З метою приведення Статуту технікуму у відповідність до чинного законодавства (Закону України
"Про вищу освіту")
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Статут Київського транспортно-економічного технікуму у новій редакції (додається).
2. Керівнику Київського транспортно-економічного технікуму Шульзі Н.Д.:
2.1. Погодити цей Статут з Міністерством освіти і науки України та зареєструвати його в державних органах реєстрації відповідно до порядку, встановленого чинним законодавством.
2.2. У тижневий термін після державної реєстрації Статуту надати його завірені копії до Міністерства транспорту України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра транспорту у зв'язках з Верховною Радою України Абдуллаєва Є.Ф.
Додаток
СТАТУТ
Київського транспортно-економічного технікуму (нова редакція)
Технікум заснований на державній формі власності, підпорядкований Міністерству транспорту України.
1. Загальна частина
Даний Статут технікуму розроблений відповідно до законодавства України і є документом, який регламентує діяльність Київського транспортно-економічного технікуму (надалі - Технікум). Скорочена назва КТЕТ.
Навчальний заклад був створений згідно з постановою Ради Народних Комісарів СРСР від 09.07.44 р. N 845 (про відновлення автогосподарств і промислових підприємств Народного комісаріату автомобільного транспорту Української РСР) і підпорядкований Міністерству транспорту як Київський автомобільний технікум. За час свого існування в зв'язку з різними змінами форм навчання і спеціальностями Технікум змінював свою назву:
20.04.46 р. - Київський автотранспортний технікум;
1955 р. - Київський автодорожній технікум;
1957 р. - Республіканський заочний автотранспортний технікум (РЗАТ);
1993 р. - Київський автотранспортний технікум.
Наказом Міністра транспорту України N 145 від 05.04.2001 р. Технікум було перейменовано в Київський транспортно-економічний технікум.
Технікум - вищий навчальний заклад першого рівня акредитації, в якому здійснюється підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст", який має відповідний рівень кадрового та матеріально-технічного забезпечення. Технікум заснований на державній формі власності, підпорядкований Міністерству транспорту України. Технікум фінансується за рахунок державного бюджету, є неприбутковою організацією, комерційною діяльністю не займається.
1.2 Юридична адреса Технікуму: 03040, м. Київ, вул. Васильківська, 20, Київський транспортно-економічний технікум, тел.: 257-23-38, 257-02-01. Факс 257-23-95. Ідентифікаційний код - 03121313.
1.3 Основними напрямами діяльності Технікуму є:
підготовка за державним замовленням і договірними зобов'язаннями фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" для забезпечення потреб Міністерства транспорту України, транспортних організацій міста;
перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів;
здійснення освітньої діяльності за освітнім рівнем повної загальної середньої освіти (при наявності відповідної ліцензії);
культурно-освітня, методична, видавнича, фінансово-господарська, виробнича робота;
організація і проведення у тісному зв'язку з навчальним процесом раціоналізаторської та дослідницької роботи;
надання платних освітніх та інших послуг;
здійснення зовнішніх зв'язків.
1.4 Головними завданнями Технікуму є:
здійснення освітньої діяльності з ліцензованих спеціальностей, яка забезпечує підготовку фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст" і відповідає стандартам вищої освіти;
здійснення творчої, мистецької, культурно-виховної, спортивної та оздоровчої діяльності;
забезпечення виконання державного замовлення та угод на підготовку фахівців з вищою освітою;
вивчення попиту на окремі спеціальності на ринку праці і сприяння працевлаштуванню випускників;
забезпечення культурного і духовного розвитку особистості, виховання осіб, які навчаються в Технікумі, в дусі українського патріотизму і поваги до
Конституції України;
забезпечення високих етичних норм, атмосфери доброзичливості і взаємної поваги у стосунках між працівниками, викладачами та студентами;
перепідготовка та підвищення кваліфікації кадрів, просвітницька діяльність;
створення відповідних умов для практичного навчання студентів;
забезпечення набуття студентами професійних знань відповідно до освітніх стандартів, підготовки їх до професійної діяльності;
підвищення освітньо-культурного рівня громадян.
1.5 Відповідно до рішення Державної акредитаційної комісії Технікум віднесено до вищих навчальних закладів першого рівня акредитації.
1.5.1 Рішенням про ліцензування, ліцензія N 521869 від 25.06.2003 р., Технікуму надане право готувати фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" за напрямами та спеціальностями:
0501 Економіка та підприємництво: |
5.050104 "Фінанси" 5.05011 "Бухгалтерський облік" |
|
|
1004 Транспортні технології: |
5.100401 "Організація і регулювання дорожнього руху" |
|
5.100404 "Організація перевезень і управління на автотранспорті" |
|
|
0902 Інженерна механіка: |
5.090240 "Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів" |
1.5.2 За результатами акредитації Технікум має право видавати документ про вищу освіту державного зразка зі спеціальностей, вказаних у сертифікаті про акредитацію (сертифікат N 119219 від 10.06.2003 р.).
1.6 Технікум є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, реєстраційний рахунок в національній валюті в відділенні Державного казначейства Голосіївського району м. Києва, печатку із зображенням Державного Герба України зі своїм найменуванням, власну символіку та атрибутику. Технікум має право у порядку, встановленому законодавством та Міністерством транспорту України, укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді.
1.8 Структурні підрозділи Технікуму створюються відповідно до законодавства та головних завдань діяльності і функціонують згідно з окремими положеннями, що розробляються Технікумом.
Структурними підрозділами Технікуму є:
відділення, циклові комісії, підготовчі курси, підрозділи, що забезпечують навчально-виховний процес, адміністративні та господарські підрозділи, що вирішують соціально-побутові проблеми.
1.8.1 Відділення - це структурні підрозділи Технікуму, що об'єднують навчальні групи з однієї або кількох спеціальностей, методичні, навчально-виробничі та інші підрозділи. Відділення створюються рішенням директора Технікуму, якщо на ньому навчаються не менше ніж 150 студентів.
У Технікумі створені денні відділення:
Бухгалтерський облік. Фінанси;
Організація перевезень і управління на автотранспорті;
Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів.
Відділення заочної форми навчання, в якому об'єднані групи всіх наявних у Технікумі спеціальностей.
1.8.2 Керівництво відділенням здійснює завідуючий, який призначається на посаду директором з числа педагогічних працівників, які мають повну вищу освіту і досвід навчально-методичної роботи.
Завідуючий відділенням забезпечує організацію навчально-виховного процесу, виконання навчальних планів і програм, здійснює контроль за якістю викладання навчальних предметів, навчально-методичною діяльністю викладачів і відповідає за якість підготовки фахівців на відділенні.
1.8.3 Циклова комісія - структурний навчально-методичний підрозділ, що проводить виховну, навчальну та методичну роботу з однієї або кількох споріднених навчальних дисциплін. Циклова комісія створюється рішенням директора Технікуму за умови, що до її складу входять не менше трьох педагогічних працівників.
Перелік циклових комісій, кандидатури їх голів та персональний склад затверджуються наказом директора Технікуму на кожен навчальний рік.
1.8.4 До складу підрозділів, що забезпечують навчально-виховний процес, належать:
навчальні кабінети, лабораторії, перелік яких встановлюється навчальними планами;
навчально-виробничі майстерні, полігони, навчально-обчислювальний центр, бібліотека;
актова зала, фізкультурно-оздоровчий комплекс, тир;
методичний кабінет.
1.8.5 Задоволення соціально-побутових проблем забезпечують:
адміністративно-господарська частина;
гуртожитки;
їдальня, буфет.
1.8.6 Технікум може мати у своєму складі підготовчі відділення (підрозділи), підрозділи перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, лабораторії, навчально-методичні кабінети, комп'ютерні та інформаційні центри, навчально-виробничі та творчі майстерні, навчально-дослідні господарства, виробничі структури, видавництва, спортивні комплекси, заклади культурно-побутового призначення та інші підрозділи, діяльність яких не заборонена законодавством. Структурні підрозділи функціонують згідно із законодавством та відповідно до окремих положень, які затверджені директором.
Технікум з його структурними підрозділами функціонує як єдиний навчально-виховний комплекс. Навчальні і обслуговуючі підрозділи підпорядковані безпосередньо директору Технікуму, який відповідно до цього Статуту призначає керівників підрозділів, визначає напрями їх основної діяльності, порядок фінансово-господарської діяльності, структури управління та умови використання матеріально-технічної бази, що належить Технікуму.
1.9 Наймання на роботу та звільнення з роботи заступників директора, керівників структурних підрозділів здійснюється за наказом директора Технікуму на умовах, передбачених законодавством України.
2. Повноваження органу управління Технікумом
2.1 Центральним органом виконавчої влади щодо управління діяльністю та майном Технікуму є Міністерство транспорту України.
2.2 Міністерство транспорту України:
сприяє в організації ліцензування та акредитації Технікуму;
здійснює контроль за дотриманням Технікумом вимог щодо якості вищої освіти;
формує державне замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою;
сприяє працевлаштуванню випускників Технікуму;
спільно з Міністерством освіти і науки України організовує вибори, затверджує та звільняє з посади директора Технікуму відповідно до Закону України
"Про вищу освіту";
укладає контракт з директором Технікуму;
затверджує за погодженням з Міністерством освіти і науки України Статут Технікуму;
приймає рішення про реорганізацію або ліквідацію Технікуму;
здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю Технікуму;
організовує атестацію педагогічних працівників щодо присвоєння їм кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" та педагогічних звань;
здійснює інші повноваження, передбачені законодавством.
3. Обсяг цивільної правоздатності
3.1 Цивільна правоздатність Технікуму виникає з моменту реєстрації цього Статуту і складається з його прав та обов'язків.
3.2 Технікум має право:
визначати зміст освіти з урахуванням державних стандартів та освітньо-професійних програм, встановлених для першого рівня акредитації;
визначати форми та засоби проведення навчально-виховного процесу відповідно до ліцензованої освітньої діяльності;
готувати фахівців за державним замовленням і замовленням Міністерства транспорту, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій та за договорами з громадянами;
створювати в установленому порядку структурні підрозділи;
отримувати кошти і матеріальні цінності (будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби тощо) від органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, громадян і благодійних фондів у порядку, визначеному законодавством;
укладати угоди про спільну діяльність з підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами для виконання статутних завдань відповідно до законодавства;
розвивати власну соціальну базу, мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних і культурних закладів;
здійснювати капітальне будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт основних фондів;
користуватися пільгами, встановленими законодавством для вищих закладів освіти;
користуватися банківськими кредитами і позичками згідно із законодавством;
визначати облікову політику Технікуму;
обирати форму бухгалтерського обліку як певну систему регістрів обліку, порядку і способу реєстрації та узагальнення інформації з додержанням єдиних засад;
брати участь у діяльності міжнародних організацій;
отримувати за результатами акредитації додаткові права та пільги, передбачені для закладів освіти першого рівня акредитації;
здійснювати виробничо-господарську діяльність;
надавати платні послуги фізичним та юридичним особам згідно з затвердженим переліком платних послуг, які можуть надаватись державними навчальними закладами.
3.2.1 Технікум має право здійснювати:
навчання іноземних і вітчизняних студентів понад державне замовлення в межах ліцензованого обсягу прийому (на умовах контракту з фізичними і юридичними особами);
здобуття другої спеціальності молодшого спеціаліста, згідно з законодавством;
навчання абітурієнтів на підготовчих курсах;
поновлення на навчання студентів, які перебувають в академічній відпустці та переводяться або поновлюються з об'єктивних причин;
організацію роботи гуртків (факультативів) іноземних мов, комп'ютерної підготовки, основ психології, стенографії та машинопису, оздоблення приміщень тощо;
організацію мовних курсів, семінарів, олімпіад, виставок, спортивних змагань, баз відпочину, подорожей;
групові та індивідуальні заняття фізичною культурою і спортом на стадіонах, у спортзалах, плавальних басейнах, тенісних кортах тощо понад норми, встановлені навчальними планами;
організацію груп здоров'я;
організацію тематичних екскурсій;
здавання в оренду будівель, споруд, обладнання, не пов'язаних з навчально-виховною, навчально-виробничою діяльністю;
зовнішньоекономічну діяльність за згодою Міністерства транспорту України згідно з чинним законодавством України.
3.3 Технікум зобов'язаний:
забезпечити на належному рівні навчальний процес, виконання наукових досліджень, надання інформаційних послуг, виконання умов державного контракту та інших угод на підготовку фахівців з вищою освітою, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів;
у своїй діяльності дотримуватися вимог стандартів вищої освіти щодо підготовки та перепідготовки фахівців відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня та підвищення кваліфікації кадрів;
своєчасно сплачувати податки та інші платежі згідно із законодавством України;
здійснювати будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт основних фондів, забезпечувати якнайшвидше введення в дію придбаного обладнання;
дотримуватись договірних зобов'язань з іншими суб'єктами освітньої, виробничої, наукової, комерційної діяльності та фізичними особами, в тому числі за міжнародними угодами;
створювати належні умови для якісної організації навчально-виховного процесу студентів, слухачів та високопродуктивної праці працівників, забезпечувати дотримання законодавства про працю та норм охорони праці, безпеки праці, соціального страхування, протипожежної безпеки;
організувати та забезпечувати своєчасне підвищення кваліфікації та стажування педагогічних працівників;
забезпечувати економне і раціональне використання фінансових та матеріальних ресурсів;
здійснювати матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу, наукової та інформаційної діяльності;
виконувати норми та вимоги щодо охорони навколишнього середовища, раціонального використання і відтворення природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки;
звітувати перед Міністерством транспорту України про основні напрями та результати діяльності Технікуму;
здійснювати бухгалтерський оперативний облік та вести статистичну звітність відповідно до законодавства України.
Обов'язки Технікуму реалізуються через обов'язки директора, педагогічних працівників, інших працівників Технікуму, студентів, слухачів.
3.4 Права та обов'язки учасників навчально-виховного процесу визначаються відповідно до законодавчих та нормативних актів з питань вищої освіти.
Учасниками навчально-виховного процесу у Технікумі є:
педагогічні працівники;
особи, які навчаються у Технікумі;
працівники Технікуму.
3.4.1 Педагогічні працівники - особи, які за основним місцем роботи у Технікумі професійно займаються педагогічною діяльністю.
Посади педагогічних працівників можуть займати особи, як правило, з повною вищою освітою, які пройшли спеціальну педагогічну підготовку.
Основні посади педагогічних працівників Технікуму:
викладач, старший викладач, голова циклової комісії, завідуючий відділенням, заступник директора, директор.
Посади педагогічних працівників встановлюються постановою Кабінету Міністрів України.
3.4.3 Педагогічні працівники Технікуму кожні п'ять років проходять атестацію у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
За результатами атестації визначається відповідність працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється категорія, педагогічне звання.
Позитивне рішення атестаційної комісії може бути підставою для підвищення за посадою, а негативне - підставою для звільнення педагогічного працівника з посади у порядку, встановленому законодавством.
3.4.4 Перелік кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників, порядок їх присвоєння визначаються Кабінетом Міністрів України.
Педагогічні працівники мають право на:
захист професійної честі, гідності;
вільний вибір форм, методів, засобів навчання в межах затверджених навчальних планів;
проведення наукової роботи;
індивідуальну педагогічну діяльність;
участь у громадському самоврядуванні;
користування подовженою оплачуваною відпусткою;
одержання державних стипендій;
забезпечення житлом;
підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту, програм, форм навчання, навчальних закладів, установ і організацій, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку;
отримання пільгових кредитів для кооперативного житлового будівництва.
Педагогічні працівники мають і інші права, передбачені законодавством та Статутом.
3.4.6 Педагогічні працівники зобов'язані:
постійно підвищувати професійну майстерність, загальну культуру;
забезпечувати високий науково-теоретичний і методичний рівень викладання навчальних дисциплін у повному обсязі навчальних програм;
забезпечувати умови для засвоєння студентами навчальних програм на рівні обов'язкових вимог щодо змісту, рівня і обсягу освіти, сприяти розвитку здібностей студентів;
виховувати у студентів повагу до батьків, жінок, старших за віком, народних традицій та звичаїв, національних, духовних, історичних, культурних цінностей України, її державного і соціального устрою, дбайливе ставлення до історико-культурного та природного середовища;
готувати студентів до свідомого життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між народами, етнічними, національними, релігійними групами;
додержуватись норм етики, моралі, поважати гідність студентів, прививати їм любов до України, виховувати їх в дусі українського патріотизму і поваги до
Конституції України;
захищати студентів від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати вживанню ними алкоголю, наркотиків, тютюнових виробів;
додержуватись законодавства, цього Статуту та Правил внутрішнього трудового розпорядку Технікуму.
3.4.7 Залучення педагогічних працівників до роботи, не обумовленої трудовим договором, може здійснюватись лише за їх згодою або у випадках, передбачених законодавством.
3.4.8 Керівництво Технікуму забезпечує педагогічним працівникам:
належні умови праці, побуту, відпочинку;
правовий, соціальний, професійний захист;
встановлення посадових окладів, доплат та надбавок відповідно до законодавства;
соціальний захист учасників навчально-виховного процесу відповідно до законодавства.
3.4.9 За досягнення високих результатів у праці педагогічні працівники та працівники Технікуму у встановленому порядку можуть бути заохочені:
представленням до державних нагород;
присвоєнням почесних звань;
відзначенням преміями, державними преміями, грамотами;
іншими видами морального та матеріального заохочення.
3.4.10 Педагогічні працівники Технікуму підвищують кваліфікацію та проходять стажування у відповідних наукових і освітньо-наукових установах та підприємствах як в Україні, так і за її межами.
Технікум забезпечує підвищення кваліфікації та стажування педагогічних працівників не рідше одного разу на п'ять років із збереженням середньомісячної заробітної плати.
Максимальне навчальне навантаження педагогічних працівників не може перевищувати 720 годин на навчальних рік.
Додаткові години навчального навантаження при їх наявності педагогічним працівникам встановлюються за їх згодою та за погодженням з профспілковим комітетом Технікуму з відповідною оплатою згідно із законодавством.
Графік робочого часу викладача визначається розкладом аудиторних навчальних занять і консультацій, розкладом (графіком) методичних, виховних та контрольних заходів та іншими видами робіт, передбачених індивідуальним робочим планом викладача. Викладач зобов'язаний дотримуватися встановленого графіка робочого часу.
................Перейти до повного тексту