1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
10.02.2022 № 14
Про затвердження протиепідемічних заходів поводження з медичними відходами, що утворюються внаслідок проведення кампанії масової вакцинації населення від коронавірусної хвороби (COVID-19)
Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", на виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Затвердити протиепідемічні заходи поводження з медичними відходами, що утворюються внаслідок проведення кампанії масової вакцинації населення від коронавірусної хвороби (COVID-19).
2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України (Даниленко О.М.) довести цю постанову до відома структурних підрозділів з питань охорони здоров'я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та обласних державних адміністрацій.
3. Державній установі "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України" (Черненко Л.М.) забезпечити координацію та інформаційно-консультативний супровід закладів охорони здоров'я з організації поводження з медичними відходами, що утворюються внаслідок проведення кампанії масової вакцинації населення від коронавірусної хвороби (COVID-19).
І. Кузін
Додаток
ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ
поводження з медичними відходами, що утворюються внаслідок проведення кампанії масової вакцинації населення від коронавірусної хвороби (COVID-19)
З метою запобігання надмірному утворенню, забезпечення раціонального поводження і знешкодження медичних відходів, що утворюються внаслідок проведення кампанії масової вакцинації населення від COVID-19, заклади охорони здоров'я, які проводять вакцинацію населення від COVID-19, мають здійснювати свою діяльність з урахуванням вимог санітарного законодавства, вимог, встановлених Кабінетом Міністрів України на період карантину та необхідності забезпечення протиепідемічних заходів поводження з медичними відходами, що утворюються внаслідок проведення кампанії масової вакцинації населення від коронавірусної хвороби (COVID-19) (далі - Заходи).
1. Відповідальність за організацію і виконання цих Заходів покладається на заклади охорони здоров'я, які проводять вакцинацію від COVID-19 (далі - заклади).
2. В кожному закладі має бути визначена відповідальна особа щодо поводження з медичними відходами (далі - відповідальна особа), яка затверджується наказом керівника закладу.
3. Відповідальна особа розробляє, а керівник закладу затверджує наступний мінімальний перелік стандартних операційних процедур (далі - СОП) (не обмежується ними):
1) графік забирання медичних відходів в закладі для транспортування їх до місця тимчасового зберігання (заборонено транспортувати відходи по заповненню ємностей). Графік забирання медичних відходів не затверджується для мобільних бригад вакцинації;
2) надягання, носіння, знімання і поводження з відходами засобів індивідуального захисту (далі - ЗІЗ) в контексті поводження з медичними відходами;
3) алгоритм дій при поводженні з медичними відходами;
4) алгоритм передавання небезпечних медичних відходів спеціалізованій організації, яка у встановленому законодавством порядку отримала ліцензію на поводження з небезпечними відходами та має потужності для проведення інсинерації відходів (далі - спеціалізована організація), включно з графіком передавання;
5) алгоритм дій при аварійних ситуаціях (наприклад, пошкодження КБЗ, перевертання візка);
6) алгоритм транспортування КБЗ мобільною бригадою вакцинації.
4. Відповідальна особа розробляє графік та проводить навчання, підготовку та перевірку знань працівників закладу з питань поводження з медичними відходами. Навчання має включати наступне, але не обмежуватися:
1) класифікація медичних відходів;
2) правила розділення і збирання медичних відходів;
3) алгоритм дій при заповненні ємностей з медичними відходами;
4) алгоритм дій при виникненні аварійних ситуацій.
5. Працівники, які залучені до транспортування та передавання спеціалізованій організації небезпечних медичних відходів, перед допуском до роботи повинні пройти навчання, підготовку та перевірку знань щодо:
1) надягання, носіння, знімання і поводження з відходами ЗІЗ;
2) гігієни рук;
3) алгоритму дій при травматичних ушкодженнях гострими предметами;
4) алгоритму дій при поводженні з відходами;
5) алгоритму передавання небезпечних медичних відходів спеціалізованій організації, включно з графіком передавання;
6) алгоритм дій при аварійних ситуаціях (наприклад, перевертання візка).
6. Працівники, які залучені до транспортування та передавання спеціалізованій організації небезпечних медичних відходів, мають бути забезпечені мінімум місячним запасом:
1) ЗІЗ:
медична (хірургічна) маска (із розрахунку одна медична (хірургічна) маска на 2-3 години роботи;
фартух захисний від інфекційних агентів (наприклад, целофановий) одноразовий (із розрахунку два фартуха на одну робочу зміну);
медичні рукавички нітрилові без тальку (із розрахунку п'ять пар на одну робочу зміну);
рукавички захисні від травматичних ушкоджень (наприклад, кевларові) (одна пара на заклад);
2) витратними засобами та матеріалами:
спиртовмісний антисептик для рук;
дезінфекційний хімічний засіб із вмістом спирту етилового не менше 70% (далі - дезінфекційний засіб);
миючий засіб;

................
Перейти до повного тексту