1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
20.12.2021  № 24
Про внесення змін до протиепідемічних заходів під час проведення масових заходів (окрім спортивних) на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", на виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести зміни до протиепідемічних заходів під час проведення масових заходів (окрім спортивних) на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 06 грудня 2021 року № 23, виклавши їх у новій редакції, що додається.
2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України (Даниленко О.М.) довести цю постанову до відома Міністерства культури та інформаційної політики України, зацікавлених центральних органів виконавчої влади, Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
І. Кузін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного
державного санітарного
лікаря України
06 грудня 2021 року № 23
(у редакції постанови
Головного державного
санітарного лікаря України
від 20 грудня 2021 року № 24)
ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ
під час проведення масових заходів (окрім спортивних) на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Ці Протиепідемічні заходи застосовуються при проведенні масових заходів (культурних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних, тематичних та інших заходів), у тому числі в закладах культури та креативних індустрій, зокрема фестивалів, концертів, кіносеансів, вистав, постійних та тимчасових виставок та експозицій, а також заходів у розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування (далі - заходи), з метою запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
1. При проведенні заходів має бути визначена особа, відповідальна за дотриманням протиепідемічних заходів, яка забезпечує:
проведення температурного скринінгу безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни;
проведення роз'яснювальної роботи з працівниками щодо вакцинації від COVID-19, індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів COVID-19 серед працівників відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я;
недопущення до роботи працівників, визначених такими, що потребують самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, або тих, які відповідно до вимог, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (далі - постанова Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236), не надали в установленому порядку документи, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби.
Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов'язків та скеровуються до надавачів первинної медичної допомоги відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.
2. На вході до приміщень або території місць проведення заходу розміщуються інформаційні матеріали щодо вакцинації від COVID-19, індивідуальних заходів профілактики та протидії поширення COVID-19.
3. При вході та в місцях масового скупчення відвідувачів організовуються місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілового спирту та понад 70% для етилового спирту та наноситься тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метри. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, вказівник тощо).
4. При організації діяльності та проведенні заходів суб'єкт господарювання вживає заходів з недопущення скупчення відвідувачів.
Для уникнення черг рекомендується збільшити кількість пунктів вхідного контролю.

................
Перейти до повного тексту