1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
12.10.2021 № 16
Про внесення змін до протиепідемічних заходів під час проведення масових спортивних заходів на відкритому повітрі на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", на виконання пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести зміни до протиепідемічних заходів під час проведення масових спортивних заходів на відкритому повітрі на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 22 квітня 2021 року № 3, в редакції, що додається.
2. Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Заступник Міністра
охорони здоров'я -
головний державний
санітарний лікар України



І. Кузін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова головного
державного санітарного
лікаря України
12 жовтня 2021 року № 16
ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ
під час проведення масових спортивних заходів на відкритому повітрі на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
1. Масові спортивні заходи на відкритому повітрі організовуються в регіонах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", в яких відсутні додатково встановлені обмежувальні протиепідемічні заходи органами державної влади та органами місцевого самоврядування, що перешкоджають проведенню заходу.
2. Організатори масового спортивного заходу на відкритому повітрі, який проводиться на території, де застосовуються обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для відповідного рівня епідемічної небезпеки, зобов'язані:
призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів, та повідомити про них головного державного санітарного лікаря відповідного регіону;
поінформувати учасників заходу щодо дотримання правил у відповідному регламенті заходу, через засоби комунікації організатора з учасниками, передбачені регламентом заходу;
розмістити інформаційні матеріали на вході та виході місця проведення заходу щодо карантинних обмежень та кількості учасників можливих для розміщення на території та заходи для запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
3. Організатори масового спортивного заходу забезпечують опитування на наявність симптомів респіраторної хвороби, вимірювання температури тіла перед кожним забігом для учасників марафону, офіційних осіб та осіб, що забезпечують організацію спортивних змагань.
4. Особи, в яких при проведенні опитування виявлено ознаки респіраторної хвороби та/або виявлено температуру тіла понад 37,2° C, не допускаються до участі в заході.
5. Особи, хворі на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та особи, щодо яких встановлено в процесі епідеміологічного розслідування підозру на інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають самоізоляції або госпіталізації в порядку, визначеному галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я та відсторонюються від участі в заході на час самоізоляції або хвороби.
6. Організатор забезпечує контроль за використанням та наявність засобів індивідуального захисту для персоналу, учасників, волонтерів, суддів, що забезпечують захід.
7. Реєстрація на захід відбувається шляхом реєстрації через онлайн-платформи (сайти реєстрації, google-форми тощо).
8. При реєстрації, видачі стартових номерів та інформаційної продукції в закритому приміщенні (кількість людей у приміщенні, опитування, температурний скринінг, дистанція між ними, організація зони обробки рук спиртовміщуючими речовинами (санітайзерами), наявність засобів індивідуального захисту, наявність ємностей для утилізації засобів індивідуального захисту) здійснюється у відповідності до обмежень діючих на день проведення заходу на території відповідного регіону.

................
Перейти до повного тексту