- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при організації залізничних перевезень у період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Головного державного санітарного лікаря
№ 39 від 03.07.2020 )
Відповідно до статті
40 Закону України
"Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" , на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р.
№ 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів",
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Затвердити тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом (приміський, міський, регіональний) на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що додаються.
2. Затвердити тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом у внутрішньому дальньому сполученні на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що додаються.
3. Директорату громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома АТ "Укрзалізниця", зацікавлених центральних органів виконавчої влади, Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
4. Ця постанова набирає чинності з 1 червня 2020 року.
Заступник Міністра охорони здоров'я - Головний державний санітарний лікар України |
В. Ляшко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного державного
санітарного лікаря України
30 травня 2020 року № 31
(у редакції постанови
Головного державного
санітарного лікаря України
від 03 липня 2020 року
№ 39)
ТИМЧАСОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів залізничним транспортом (приміський, міський, регіональний) на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному) між регіонами повинно здійснюватися з урахуванням цих рекомендацій, які спрямовані на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
1. Перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення повинно здійснюватись у межах кількості місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.
У разі здійснення перевезення між регіонами транзитом через регіон, в якому не діють послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб (без права посадки пасажирів у транзитному регіоні). У разі здійснення перевезення до регіону, в якому не застосовується послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50 відсотків кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду, позаду.
2. Дозволяється одночасне перебування в приміщеннях залізничного вокзалу не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі в залах обслуговування пасажирів (зали очікування, тощо) з дотриманням фізичного дистанціювання (1,5 метра). У місцях потенційного скупчення пасажирів повинно бути нанесене тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метри.
3. Забороняється перебування пасажирів на залізничних вокзалах, станціях без використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот.
4. Працівники залізничного транспорту повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту (захисні маски). Не допускаються до роботи працівники залізничного транспорту без вдягнутих захисних масок.
5. Працівники залізничного транспорту, які мають безпосередній контакт з пасажирами, повинні бути забезпечені кишеньковими диспенсерами із спиртовмісним антисептиком.
6. Перед початком робочої зміни повинен проводитись температурний скринінг усім працівникам пасажирського господарства. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °C або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов'язків.
7. У пунктах формування та обороту після кожного рейсу необхідно проводити очищення та дезінфекцію поверхонь пасажирських вагонів.
8. У приміщеннях вокзалів необхідно проводити вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів (у години зниження інтенсивності руху потягів, але не рідше ніж чотири рази на добу) та здійснювати провітрювання залів очікування, фойє, зон обслуговування пасажирів не рідше ніж кожні 2 години, а за сприятливих погодних умов - постійно.
9. На залізничних вокзалах, станціях, у потягах необхідно проводити дезінфекційну обробку поверхонь (ручки дверей, поручні стільчиків для сидіння, відкидні столики, раковини, інформаційні стійки, тощо) спиртовмісними дезінфекційними засобами із вмістом спирту не менше 70% з мінімальним терміном експозиції відповідно до інструкції виробника.
10. На залізничних вокзалах, станціях, у потягах повинні бути встановлені контейнери для збору використаних засобів індивідуального захисту для подальшої їх утилізації.
11. На залізничних вокзалах і станціях повинні бути організовані місця для обробки рук пасажирів та працівників залізничного транспорту спиртовмісними антисептиками.
12. У туалетах потягів повинні бути організовані місця для миття рук з рідким милом і водою, одноразовими паперовими рушниками (серветками), контейнерами для збору використаних рушників і засобів особистої гігієни та візуальним нагадуванням щодо необхідності миття рук і послідовності його проведення.
13. Забороняється надання кейтерингових послуг та послуг харчування в потягах.
Дозволяється продаж питної води, напоїв, продуктів харчування в індивідуальній упаковці та готових страв, попередньо розфасованих в щільно закриту тару за умови дотримання належних умов зберігання.
14. На залізничних вокзалах, станціях, у потягах повинно проводитись інформування пасажирів про заходи профілактики коронавірусної хвороби COVID-19 доступним способом, зокрема: оголошення, наочна інформація, відеоматеріали тощо.
................Перейти до повного тексту