1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
22.05.2020 № 26
Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів метрополітеном на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", на виконання пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів",
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Затвердити Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів метрополітеном на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що додаються.
2. Директорату громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади, Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
3. Ця постанова набирає чинності з 25 травня 2020 року.
Заступник
Міністра охорони здоров'я -
Головний державний
санітарний лікар України



В. Ляшко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного
державного санітарного
лікаря України
22.05.2020 № 26
ТИМЧАСОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів метрополітеном на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Перевезення пасажирів метрополітеном повинно здійснюватися з урахуванням цих рекомендацій, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
1. Адміністрація метрополітену повинна вжити заходів щодо мінімізації перехресних контактів між пасажирами та працівниками, в тому числі, розглянути можливість:
блокування у відкритому вигляді вхідних розпашних дверей на вході до станцій та переходів;
мінімізації кількості працівників, які забезпечують функціонування метрополітену безпосередньо в зоні обслуговування клієнтів;
залучення воєнізованої охорони метрополітену та поліції метрополітену для забезпечення виконання протиепідемічних заходів та організації роботи метрополітену в умовах карантину;
пріоритезації автоматизованих методів продажу квитків та встановлення додаткових терміналів оплати / проходження контролю;
регулювання роботи метрополітену для скорочення інтервалу між потягами з метою зменшення скупчення пасажирів.
2. Керівник станції метрополітену визначає відповідальну особу, яка проводить температурний скринінг безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни.
Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов'язків.
3. Обмеження контакту між працівниками та пасажирами повинно здійснюватися шляхом дотримання фізичного дистанціювання не менше одного метра або застосовування фізичних бар'єрів (прозорі екрани тощо).
Всі працівники повинні надягати респіратор або захисну маску (в тому числі виготовлену самостійно).
4. Забороняється перевезення пасажирів, які не використовують респіратор або захисну маску, у тому числі виготовлену самостійно.
Поруч з входом до станцій розміщується нагадування про необхідність використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) для користування метрополітеном.

................
Перейти до повного тексту