1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ САНІТАРНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
09.05.2020 № 15
Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в закладах стаціонарної психіатричної допомоги, медико-соціального та соціального захисту населення на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
Відповідно до статті 40 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" , на виконання пункту 2-2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Затвердити Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів в закладах стаціонарної психіатричної допомоги, медико-соціального та соціального захисту населення на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що додаються.
2. Директорату громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України довести цю постанову до відома зацікавлених центральних органів виконавчої влади. Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
3. Ця постанова набирає чинності з 11 травня 2020 року.
Заступник Міністра
охорони здоров'я -
головний державний
санітарний лікар України



В. Ляшко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Головного державного
санітарного лікаря України
09 травня 2020 року № 15
ТИМЧАСОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації протиепідемічних заходів в закладах стаціонарної психіатричної допомоги, медико-соціального та соціального захисту населення на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
1. Ці тимчасові рекомендації розроблені на підставі Тимчасового керівництва Всесвітньої організації охорони здоров'я "Профілактика інфекцій та інфекційного контролю для закладів надання довготермінової допомоги в умовах COVID-19" у зв'язку з необхідністю забезпечення захисту здоров'я осіб, які перебувають у закладах, та персоналу на період пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19).
2. Люди, які страждають на психічний розлад, особи з інвалідністю, особи похилого віку та невиліковні хворі, які довготривало перебувають в закладах з надання стаціонарної психіатричної допомоги, закладах медико-соціального та соціального захисту (далі - заклади), можуть піддаватись підвищеному ризику ускладнень та гіршому прогнозу перебігу коронавірусної хвороби COVID-19 через високий рівень обмеження життєдіяльності, соціальну дезадаптацію, безпосередню близькість один до одного та наявність супутніх соматичних патологій.
Люди похилого віку, що знаходяться в ізоляції, особи зі зниженням когнітивних функцій, деменцією та ті, хто залежать від сторонньої допомоги та потребують підтримки, можуть відчувати вищий рівень тривоги, злості, фрустрації, занепокоєння та відстороненості під час карантину.
У зв'язку з цим, для забезпечення захисту здоров'я осіб, які перебувають у закладах, а також працівників та відвідувачів, повинні вживатись особливі запобіжні заходи. Слід враховувати, що заходи з профілактики інфекцій та інфекційного контролю можуть негативно позначитися на психічному здоров'ї осіб, які перебувають у закладах, та персоналу, особливо в разі використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) і введення обмежень на відвідування та колективні заходи.

................
Перейти до повного тексту