1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Н А К А З
N 313/59 від 01.12.2000
Про подальший розвиток медичної генетики та біоетики в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 184/23 від 07.04.2004 )
На виконання рішення наради керівництва Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, представників Ради з питань науки і науково-технічної політики при Президенті України, керівництва МОЗ та Президії АМН щодо подальшого розвитку медичної генетики та біоетики в Україні від 16.11.2000р.
НАКАЗУЄМО:
1. Створити Міжвідомчу координаційну раду з фундаментальних і прикладних проблем медичної генетики при Президії АМНУ і МОЗ України.
2. Затвердити склад Міжвідомчої координаційної ради з фундаментальних і прикладних проблем медичної генетики (додаток 1).
3. Голові Міжвідомчої координаційної ради академіку АМНУ Кордюму В.А. до 01.03.2001 р. підготувати проект та подати на затвердження до АМН України і МОЗ України Положення про Міжвідомчу координаційну раду.
4. Директору Інституту спадкової патології АМНУ проф. Гнатейку О.З.:
4.1. забезпечити розробку наукових засад адекватного рівня медико-генетичного консультування, діагностики, лікування генетичних порушень та розвитку програм неонатального скринінгу;
4.2. проаналізувати якість ведення програм неонатального скринінгу і визначити причини низької якості їх виконання;
4.3. підготувати та подати до МОЗ пропозиції щодо покращення стану медико-генетичної допомоги населенню, в т.ч. з питань масового скринінгу новонароджених.
5. Директору Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМНУ акад. О.М. Лук'яновій забезпечити наукове обгрунтування методів преконцепційної профілактики, пренатальної діагностики і скринінгу вагітних та пренатальної корекції вроджених вад розвитку.
6. Директору Наукового центру радіаційної медицини АМНУ проф. Бебешку В.Г. забезпечити розвиток напрямку медичної генетики з питань цитогенетики людини, мутагенезу та антимутагенезу, імуногенетики.
7. Директору Інституту гігієни та медичної екології АМНУ чл.-кор. АМНУ Сердюку А.М. забезпечити:
7.1. наукове обгрунтування питань генетичного моніторингу, розвиток методів скринінгу мутагенів у середовищі, оцінку ефективності профілактичних заходів щодо генетичної патології у населення.
7.2. ведення центрального комп'ютеризованого генетичного реєстру основних нозологічних форм спадкової патології та вроджених аномалій як засобу генетичного моніторингу населення.
7.3. відновлення роботи кваліфікаційної ради з напрямку "генетика" (медичні науки).
8. До вирішення в установленому порядку питання про діяльність Українського науково-дослідного інституту медичної генетики МОЗ України тимчасово розмістити:
лабораторії цитогенетики людини, мутагенезу та антимутагенезу, імуногенетики в Науковому центрі радіаційної медицини АМНУ;
лабораторії генетики раннього розвитку людини, медикогенетичного консультування в Інституті педшірії, акушерства і гінекології АМНУ.
9. Директору НЦРМ проф. Бебешку В.Г., ІПАГ акад. Лук'яновій О.М., ІГМЕ чл.-кор. АМНУ Сердюку А.М. виділити необхідні приміщення та забезпечити функціонування вищезазначених лабораторій.
10. Визначити Українську дитячу спеціалізовану лікарню "Охматдит" провідною установою щодо впровадження розробок наукових установ з медико-генетичного консультування, діагностики і лікування генетичних хвороб.
11. Начальнику головного управління економіки МОЗ України Барановій Т.Ф. та начальнику фінансово-економічного управління АМН України Тимко Г.С. віднести до переліку захищених статей видатків витрат, пов'язаних з фінансуванням заходів з розвитку медичної генетики, при формуванні проектів Державних бюджетів України на наступні роки та забезпечення у повному обсязі фінансування цього напрямку.
12. Начальнику головного управління освіти, науки та інформаційно-аналітичного забезпечення МОЗ України Вороненку Ю.В. з метою поліпшення рівня освіти лікарів в галузі медичної генетики опрацювати пропозиції щодо створення кафедр (секцій) медичної генетики при вищих медичних навчальних закладах та закладах післядипломної освіти.
13. Створити Комітет з біоетики при Президії АМНУ. Затвердити склад комітету (додаток 2).
14. Голові Комітету академіку Лук'яновій О.М. до 01.03.2001 р. підготувати проект Положення про Комітет та подати його на затвердження до Президії АМНУ.
15. Комітету з біоетики:
- визначити завдання розвитку цього напрямку в установах АМНУ та внести відповідні пропозиції на розгляд Президії АМН України;
- провести Національний конгрес з біоетики за участю міжнародних організацій у вересні 2001 року.
16. Контроль за виконанням наказу покласти на віце-президента АМН України академіка Кундієва Ю.І. та заступника Міністра охорони здоров'я України Картиша А.П.
Міністр охорони здоров'я України
Президент Академії медичних
наук України
В.Ф.Москаленко

О.Ф.Возіанов

................
Перейти до повного тексту