1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.11.2005 N 631
Про створення підрозділів з питань інтелектуальної власності
З метою ефективного використання наукового потенціалу та сприяння комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності, що створюються при виконанні вищим навчальним закладом III - IV рівнів акредитації наукових, науково-технічних та методичних робіт
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Примірне положення про підрозділ з питань інтелектуальної власності вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, що додається.
2. Ректорам вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України:
- створити в структурі вищих навчальних закладів підрозділи з питань інтелектуальної власності (далі - Підрозділ) або ввести посаду (посади) спеціаліста чи фахівця (спеціалістів, фахівців) у сфері інтелектуальної власності;
- розробити та затвердити Положення про підрозділ з питань інтелектуальної власності.
3. Рекомендувати вищим навчальним закладам III - IV рівнів акредитації, що перебувають у підпорядкуванні інших центральних органів виконавчої влади, вищим навчальним закладам комунальної та приватної форм власності створити підрозділи з питань інтелектуальної власності або ввести посаду (посади) спеціаліста чи фахівця (спеціалістів, фахівців) у сфері інтелектуальної власності.
4. Скасувати наказ Міністерства освіти і науки України від 24.06.2004 N 533 "Про створення підрозділів комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності".
5. Установити, що норми цього наказу поширюються на підрозділи комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності вищих навчальних закладів, створені на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 24.06.2004 року N 533.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Гуржія А.М.
Міністр С.М.Ніколаєнко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
01.11.2005 N 631
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про підрозділ з питань інтелектуальної власності вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації
1. Загальні положення
1.1. З метою ефективного використання інтелектуального потенціалу, забезпечення сучасних методів управління діяльністю у сфері інтелектуальної власності та сприяння розвитку цивілізованої системи комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності у складі вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, підпорядкованих Міністерству освіти і науки (далі - ВНЗ), створюються відділи (сектори, групи тощо) з питань інтелектуальної власності (далі - Підрозділ) або вводиться посада (посади) спеціаліста чи фахівця (спеціалістів, фахівців) в сфері інтелектуальної власності.
1.2. Підрозділ є науковим підрозділом і у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, правовими актами Президента України і Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, цим Положенням та іншими правовими актами України.
1.3. Підрозділ здійснює свою діяльність в єдиному комплексі наукової, науково-технічної, науково-дослідної діяльності ВНЗ і підпорядковується ректору чи проректору з наукової роботи.
1.4. Підрозділ взаємодіє з адміністративними, науковими, навчальними, виробничими та іншими підрозділами ВНЗ.
1.5. У межах своєї компетенції Підрозділ співпрацює з органами виконавчої влади, українськими та іноземними інноваційними інфраструктурами, банками, фондами, підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, професійними спілками та їх об'єднаннями, діяльність яких пов'язана з сферою інтелектуальної власності.
1.6. На посаду керівника підрозділу та його заступника призначаються особи, які мають повну вищу освіту та вищу освіту в сфері інтелектуальної власності або науковий ступінь та стаж роботи не менш як три роки в зазначеній сфері.
У складі працівників Підрозділу можуть вводитися посади: головного, провідного, молодшого наукових співробітників та інші посади, визначені законодавством України.
Інші вимоги до керівника Підрозділу, його заступника, а також до спеціалістів (фахівців) з інтелектуальної власності встановлюються ВНЗ згідно з законодавством України.
2. Завдання та функції Підрозділу
2.1. Основними завданнями Підрозділу є:
2.1.1. Організація та забезпечення сучасних методів управління у сфері інтелектуальної власності, комерціалізація результатів наукової та науково-технічної діяльності ВНЗ, залучення інвестицій співробітництво з підприємствами і суб'єктами наукової та науково-технічної діяльності України та іноземних держав з метою використання результатів цієї діяльності.
2.1.2. Участь у заходах щодо забезпечення захисту і правомірного використання об'єктів права інтелектуальної власності.
2.1.3. Проведення експертизи комерційного потенціалу результатів наукової, науково-технічної та науково-дослідної діяльності з метою визначення серед них найбільш перспективних.
2.1.4. Забезпечення набуття ВНЗ майнових прав на об'єкти права інтелектуальної власності, що створені в результаті його наукової, науково-технічної та науково-дослідної діяльності, та сприяння введенню їх в господарський оборот.
2.1.5. Інформаційно-аналітичне забезпечення робіт по створенню охороні, захисту та комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності.
2.1.6. Захист прав та законних інтересів ВНЗ та його працівників - творців об'єктів права інтелектуальної власності (винахідників, акторів) в адміністративному порядку та в суді, зокрема, захист від недобросовісної конкуренції, запобігання неправомірному одержанню прав на об'єкти права інтелектуальної власності, створені працівниками ВНЗ, третіми особами та несанкціонованому використанню таких об'єктів.
2.2. Для вирішення покладених на нього завдань Підрозділ виконує такі функції:
2.2.1. Досліджує потреби ринку в об'єктах права інтелектуальної власності, майнові права на які належать ВНЗ, при пошуку потенційних партнерів, розробці навчальних програм, укладенні договорів на виконання наукових, науково-дослідних та науково-технічних робіт.

................
Перейти до повного тексту