- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства
освіти і науки
N 631 від 01.11.2005 )
Про створення підрозділів комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності
З метою ефективного використання наукового потенціалу та сприяння комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності, що створюються під час проведення науково-дослідних робіт,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про підрозділ комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, що додається.
2. Ректорам вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, підпорядкованих Міністерству освіти і науки:
- створити в структурі навчальних закладів підрозділи комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності;
- розробити та затвердити Положення про підрозділ комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності.
3. Рекомендувати вищим навчальним закладам, що перебувають у власності Автономної Республіки Крим, комунальної форми власності та приватної форми власності, створити підрозділи комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Гуржія А.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
24.06.2004 N 533
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про підрозділ комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації
1. Загальні положення
1.1. З метою реалізації на ринку об'єктів інтелектуальної власності вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, у їх складі створюються управління (відділи, сектори) комерціалізації.
1.2. Підрозділ комерціалізації об'єктів інтелектуальної власності (далі - Підрозділ) є науковим підрозділом і у своїй діяльності керується
Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України (далі - МОН), цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами.
1.3. Підрозділ здійснює свою діяльність в єдиному комплексі освітньої, наукової та науково-технічної діяльності вищого навчального закладу і підпорядковується ректору чи проректору по науковій роботі.
1.4. Підрозділ взаємодіє з адміністративними, науковими, навчальними, виробничими та іншими підрозділами ВНЗ.
1.5. Підрозділ співпрацює з органами державного управління, українськими та іноземними інноваційними інфраструктурами, банками, фондами, компаніями, фірмами, університетами, організаціями, підприємствами, професійними товариствами та асоціаціями тощо, діяльність яких пов'язана зі сферою інтелектуальної власності та/чи тих, що проявляють заінтересованість у створенні та комерційному використанні об'єктів інтелектуальної власності.
1.6. На посаду керівника підрозділу та його заступника призначаються особи, які мають повну вищу освіту, науковий ступінь та досвід, чи пройшли перепідготовку з питань інтелектуальної власності.
У складі працівників Підрозділу вводяться посади: головного, провідного, молодшого наукових співробітників та інші посади, визначені вищим навчальним закладом.
Інші вимоги до керівника підрозділу та його заступника, а також до спеціалістів (фахівців) з інтелектуальної власності, встановлюються вищим навчальним закладом.
2. Завдання та функції Підрозділу
2.1. Основними завданнями Підрозділу є:
2.1.1. Організація та забезпечення сучасних методів управління у сфері інтелектуальної власності, просування на ринок та комерціалізація науково-технічних розробок ВНЗ, залучення інвестицій та розвиток співробітництва з підприємствами і науковими організаціями України та іноземних держав з використанням результатів вказаної діяльності.
2.1.2. Забезпечення захисту і правомірного використання об'єктів інтелектуальної власності, що відповідають потребам вітчизняного та світового ринку.
2.1.3. Проведення експертизи комерційного потенціалу результатів наукової діяльності з метою визначення найбільш перспективних об'єктів і напрямків, що представляють комерційний інтерес.
2.1.4. Забезпечення набуття прав інтелектуальної власності вищим навчальним закладом, що створені в результаті його наукової, науково-технічної та освітньої діяльності, їх просування та передачу в сферу виробництва.
2.1.5. Формування атмосфери довіри та співробітництва на основі балансу інтересів між вищим навчальним закладом, структурними підрозділами, працівниками, студентами, аспірантами, а також підприємствами, інвесторами та іншими потенційними комерційними партнерами, встановлення ділової репутації вищого навчального закладу як надійного та передбачуваного партнера.
2.1.6. Інформаційно-аналітичне забезпечення робіт по створенню, охороні, захисту та комерціалізації використання об'єктів інтелектуальної власності.
2.1.7. Захист прав та законних інтересів вищих навчальних закладів та його працівників, творців використання об'єктів інтелектуальної власності в адміністративному порядку та в суді, зокрема, захист від недобросовісної конкуренції, запобігання неправомірному одержанню прав на використання об'єктів інтелектуальної власності, що належать вищому навчальному закладу, третіми особами та несанкціоноване використання таких об'єктів.
2.2. Для вирішення покладених на нього завдань Підрозділ виконує такі функції:
2.2.1. Досліджує потреби ринку у використанні об'єктів інтелектуальної власності вищого навчального закладу під час пошуку потенційних партнерів, розробки навчальних програм, укладенні та виконанні угод на проведення науково-дослідних робіт.
2.2.2. Здійснює спільно з відповідними підрозділами вищих навчальних закладів аналіз науково-дослідних та навчальних робіт, що плануються до виконання, прогнозування їх результатів з метою визначення патентоздатних об'єктів інтелектуальної власності, які мають комерційний потенціал, доцільності їх правової охорони в Україні та в іноземних державах.
2.2.3. Виконує разом з відповідними підрозділами вищих навчальних закладів патентні, патентно-кон'юнктурні та маркетингові дослідження при проведенні науково-дослідних, навчально-методичних робіт, підготовці пропозицій щодо доцільності їх патентування та передачі прав на них, рекламі, розробці інноваційних і інвестиційних проектів, бізнес-планів і програм перспективного розвитку вищого навчального закладу.
................Перейти до повного тексту