- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
протокол N 5/2-15
Про проблеми комерційного використання
результатів інтелектуальної діяльності та шляхи їх вирішення
Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Державного департаменту інтелектуальної власності Паладія М.В. стосовно проблем комерційного використання результатів інтелектуальної діяльності та шляхів їх вирішення, колегія
УХВАЛЮЄ:
1. Державному департаменту інтелектуальної власності (Паладій М.В.), Департаменту інноваційного розвитку (Стогній B.C.) та Департаменту науково-технологічного розвитку (Свіженко В.О.) до 30.11.2005 року розробити та подати до Кабінету Міністрів України в установленому порядку проект "Концепція нової державної політики підтримки винахідницької діяльності для виробництва конкурентоспроможної продукції" (далі -Концепція) на основі проекту, що додається.
2. З метою забезпечення комерційного використання результатів інтелектуальної діяльності, Департаменту інноваційного розвитку (Стогній B.C.), Департаменту науково-технологічного розвитку (Свіженко В.О.) та Державному департаменту інтелектуальної власності (Паладій М.В.) до 30.11.2005 року розробити законопроект про внесення змін до відповідних законів України.
3. На виконання Постанови Верховної Ради
N 1786-IV від 16.06.2004 року "Про дотримання законодавства щодо розвитку науково-технічного потенціалу та інноваційної діяльності в Україні" Державному департаменту інтелектуальної власності (Паладій М.В.) до 10.08.2005 року розробити та подати до Кабінету Міністрів України в установленому порядку проект Постанови Кабінету Міністрів України щодо забезпечення діяльності "Фундації українських винаходів".
4. Департаменту вищої освіти (Болюбаш Я.Я.) та Державному департаменту інтелектуальної власності (Паладій М.В.) до 01.01.2006 року розробити систему заходів щодо вивчення у навчальних дисциплінах вищих навчальних закладів питань менеджменту інтелектуальної власності, введення відповідних спеціалізацій, програм додаткової освіти студентів та випускників попередніх років, організації семінарів для науково-педагогічних працівників і студентів тощо.
5. Контроль за виконанням рішення Колегії покласти на першого заступника міністра Гуржія A.M.
Голова колегії | С.М.Ніколаєнко |
ДОПОВІДНА ЗАПИСКА
до питання засідання колегії Міністерства освіти і науки України "Про проблеми комерційного використання результатів інтелектуальної діяльності та шляхи їх вирішення"
Сприяння комерційній реалізації інтелектуальних досягнень нації, ефективному використанню українського інтелектуального капіталу є одною зі складових діяльності Державного департаменту інтелектуальної власності (далі - ДДІВ).
Стимулом для активізації будь-яких напрямків творчості є ефективно функціонуюча державна система правової охорони інтелектуальної власності. Її ефективність характеризується можливістю набуття і надійного захисту прав інтелектуальної власності, реальним сприянням формуванню ринку конкурентоспроможної продукції.
Держдепартаментом зроблено відповідні кроки з удосконалення законодавчої бази в сфері інтелектуальної власності та механізмів її реалізації. На жаль, аналіз законодавчих актів про наукову та інноваційну діяльність свідчить про їх істотну суперечливість. Тому першочерговим завданням є термінове приведення цих актів до взаємної узгодженості.
Маючи прагнення зробити систему ще досконалішою, сприяти реальному зростанню економіки держави за рахунок реалізації інтелектуального потенціалу суспільства, сьогодні ДДІВ приділяє максимальну увагу створенню правової бази, розвиткові відповідної інфраструктури і впровадженню організаційних заходів, спрямованих на сприяння комерційному використанню об'єктів права інтелектуальної власності.
Комерційне використання результатів інтелектуальної діяльності неможливо розглядати окремо від науково-технічної та інноваційної діяльності. Саме тому ДДІВ підтримує ініціативи департаментів інноваційного, науково-технологічного розвитку, та готовий до плідної співпраці. Пропонуємо розглянути цю проблему за такими аспектами:
................Перейти до повного тексту