1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Н А К А З
20.05.1997 N 151
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства освіти і науки N 1282 від 06.11.2014 )
Про затвердження Положення про музей при закладі освіти системи Міністерства освіти України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки N 640 від 04.09.2006 )
На виконання Закону України "Про музеї та музейну справу" від 29 червня 1995 року N 249/95-ВР і розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1995 року N 15233/1, 15232/3 та з метою подальшого удосконалення роботи музеїв при закладах освіти системи Міністерства освіти України як осередків освіти та виховання учнівської і студентської молоді
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про музей при закладі освіти системи Міністерства освіти України (додається).
2. Вважати таким, що втратило чинність, Положення про шкільний музей, затверджене наказом Міністерства освіти СРСР від 15.10.85 р. N 190.
3. Міністру освіти Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій довести Положення про музей при закладі освіти системи Міністерства освіти України до педагогічних колективів і вжити відповідних заходів щодо удосконалення музейної роботи.
4. Дане Положення опублікувати в "Інформаційному збірнику Міністерства освіти України".
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Андрущенка В.П.
Міністр М.З.Згуровський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти України
20.05.1997 N 151
ПОЛОЖЕННЯ
про музей при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України
1. Загальні положення
1.1. Музей при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки України (далі - музей), як складова системи навчально-виховної роботи, створюється з метою залучення учнівської та студентської молоді (далі - молодь) до вивчення і збереження історико-культурної спадщини українського народу, формування освіченої розвиненої особистості та сприяння вихованню у неї патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей Українського народу.
1.2. Музей може співпрацювати з державними, науковими та іншими зацікавленими закладами та установами, а також громадськими організаціями.
1.3. Музей у своїй діяльності керується Законом України "Про музеї та музейну справу", постановою Кабінету Міністрів України від 20.07.2000 N 1147 "Про затвердження Положення про Музейний фонд України", нормативно-правовими документами Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і туризму України з питань діяльності музеїв, цим Положенням, а також окремим положенням про музей, затвердженого керівником навчального закладу.
Оригінальні пам'ятки історії, культури і природи, що мають наукову, історичну, художню чи іншу культурну цінність і зберігаються в фондах музею, входять до складу Музейного фонду України, підлягають обліку в установленому порядку.
1.4. Це положення поширюється на музеї, що діють при навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України за умови, якщо вони не є юридичними особами.
2. Основні завдання музею
2.1. Основними завданнями музею є:
залучення молоді до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької, художньо-естетичної та природоохоронної роботи;
формування в молоді соціально-громадського досвіду на прикладах історичного минулого України;
розширення і поглиблення загальноосвітньої та професійної підготовки молоді засобами позакласної, позашкільної роботи;
надання допомоги педагогічному колективу навчального закладу в упровадженні активних форм роботи з молоддю;
залучення молоді до формування, збереження та раціонального використання Музейного фонду України;
вивчення, охорона і пропаганда пам'яток історії, культури і природи рідного краю;
проведення культурно-освітньої роботи серед молоді, інших верств населення.
2.2. Музей також проводить дослідницьку роботу відповідно до виду музею; систематично поповнює фонди музею шляхом проведення експедицій, походів, екскурсій, а також використовує інші шляхи комплектування, що не суперечать законодавству; здійснює облік музейних предметів, забезпечує їх збереження; створює, поповнює стаціонарні експозиції та виставки; організовує та бере участь у районних, міських, обласних, всеукраїнських заходах.
3. Створення та ліквідація музею
3.1. Музей створюється за ініціативою керівника навчального закладу або педагогічного, учнівського чи студентського колективів. Створюється музей на принципах доцільності, актуальності, зацікавленості.
3.2. За своїм профілем музеї поділяються на такі види: історичні, археологічні, краєзнавчі, природничі, літературні, мистецькі, етнографічні, технічні, галузеві тощо.
3.3. Створення музею є, як правило, результатом цілеспрямованої систематичної, творчої пошуково-дослідницької, фондової, експозиційної роботи.
Наказ щодо створення музею при навчальному закладі видається його керівником після оформлення відповідної музейної експозиції та при наявності:
положення про музей;
фонду музейних предметів, зібраних і зареєстрованих в інвентарній книзі оригінальних пам'яток історії, культури, природи, на основі яких побудована експозиція певного профілю;
приміщення (окремого, ізольованого) та обладнання, які забезпечують збереження, вивчення й експонування музейних колекцій;
експозицій, які відповідають за змістом та оформленням сучасним вимогам;
засобів охорони та пожежної сигналізації;
розкладу роботи музею.
Легалізація (офіційне визнання) музею здійснюється шляхом реєстрації, яка проводиться за поданням навчального закладу відповідно до Порядку обліку музеїв при навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України та одержання Свідоцтва про відомчу реєстрацію музею, що додається до пункту __ зазначеного Порядку.

................
Перейти до повного тексту