1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
НАКАЗ/РОЗПОРЯДЖЕННЯ
29.10.2004 N 825/471
Про організацію виконання Державної програми прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку на 2004-2006 роки
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.04 N 1086 затверджено Державну програму прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку на 2004-2006 роки (далі Програма), метою якої є створення системи прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку України, наукового обґрунтування державної соціально-економічної політики і визначення актуальних напрямів розвитку науки і техніки, найбільш перспективних напрямів інноваційної діяльності.
Державним замовником Програми та відповідальним за її виконання визначено Міністерство освіти і науки України, відповідальними за виконання заходів Програми - Міністерство освіти і науки України, Національну академію наук України, Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерство закордонних справ України та Державний комітет статистики України.
Для забезпечення здійснення підготовчих робіт у 2004 році та розгортання необхідного комплексу досліджень за Програмою в 2005-2006 роках
НАКАЗУЄМО:
1. Враховуючи, що якісне виконання Програми має кардинальним чином уплинути на формування ефективної науково-технологічної та інноваційної політики держави, вважати її реалізацію одним із найважливіших завдань наукових колективів МОН та НАН України (заходи Програми у додатку 1).
2. Призначити співкерівниками Програми першого заступника Міністра освіти і науки Гуржія А.М. та першого віце-президента - головного вченого секретаря НАН України Шпака А.П.
3. Базовими установами визначити:
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України (ЦДПІН НАН України), який забезпечує науково-методичний та організаційний супровід виконання Програми,
Український інститут науково-технічної і економічної інформації (УкрІНТЕІ) МОН України, який забезпечує інформаційно-аналітичний та ресурсно-технологічний супровід виконання Програми.
4. Затвердити склад Науково-технічної ради Державної програми прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку на 2004-2006 роки (далі Наукова рада Програми), основними завданнями якої є науково-методичне керівництво, координування та контроль за виконанням програми (додаток 2).
5. Затвердити склад Секретаріату Державної програми прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку на 2004-2006 роки (далі Секретаріат Програми), основним завданням якого є оперативне управління виконанням програми (додаток 3).
6. Департаментам науково-технологічного розвитку (Свіженко В.О.) та інноваційного розвитку (Гончаренко М.Ф.) МОН України та ЦДПІН НАН України у двотижневий строк підготувати та подати на затвердження співкерівникам Програми план-графік виконання заходів Програми на 2004-2006 роки.
7. ЦДПІН НАН України до 15.11.04 доопрацювати і видати методичні рекомендації щодо проведення прогнозно-аналітичних досліджень та підготувати пропозиції щодо організації і проведення у 2004 р. - I півріччі 2005 р. семінарів з метою навчання експертів такої методики.
8. Науковій раді Програми з урахуванням розроблених ЦДПІН НАН України методичних рекомендацій визначити основні тематичні та регіональні напрями робіт з прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку.
9. Департаменту науково-технологічного розвитку (Свіженко В.О.) МОН України з урахуванням визначених Науковою радою Програми основних тематичних та регіональних напрямів робіт з прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку забезпечити проведення в установленому порядку тендеру на визначення науково-дослідних організацій-виконавців Програми, на базі яких мають бути сформовані експертні групи.
10. Секретаріату Програми з урахуванням визначених Науковою радою Програми основних тематичних та регіональних напрямів робіт з прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку сформувати у 2004 р. - I кв. 2005 р. відповідні експертні групи, залучивши до них авторитетних спеціалістів з вищих навчальних закладів, академічних і галузевих інститутів і підприємств, та подати на затвердження керівникам Програми.
Міністр освіти і науки
України
Президент Національної
академії наук України

В.Кремень

Б.Патон
Додаток 1
до наказу/розпорядження
МОН України та НАН України
29.10.2004 N 825/471
ЗАХОДИ
Державної програми прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку на 2004-2006 роки (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.04 N 1086 ( 1086-2004-п )
Найменування заходу Відповідальні за
виконання
Строк виконання
1. Визначення джерел інформаційного забезпечення Програми МОН
Національна
академія наук
III-IV
квартали
2004 р.
2. Визначення джерел позабюджетного фінансування Програми МОН
Мінекономіки МЗС
- " -
3. Формування експертних груп для виконання Програми МОН
Національна
академія наук
III квартал
2004 р. -
I квартал
2005 р.
4. Розроблення методик для здійснення довгострокового прогнозування розвитку науково-технічної та інноваційної діяльності на основі методу експертних оцінок - " - - " -
5. Організація і проведення семінарів з метою навчання експертів методиці прогнозно-аналітичних досліджень МОН
Національна
академія наук
IV квартал
2004 р. -
II квартал
2005 р.
6. Проведення оцінки потенціалу науково-технічної та інноваційної сфери МОН
Національна
академія наук
Держкомстат
IV квартал
2004 р. -
I квартал
2005 р.
7. Розроблення на основі методу експертних оцінок довгострокового прогнозу розвитку науково-технічної та інноваційної діяльності МОН
Національна
академія наук
IV квартал
2004 р. -
II квартал
2005 р.
8. Розроблення середньострокового прогнозу розвитку: - інноваційної діяльності - науково-технічної діяльності


МОН

- " -



III квартал
2005 р.
IV квартал
2005 р.
9. Визначення базового та альтернативних варіантів розвитку науково-технологічної та інноваційної діяльності, найбільш перспективних технологій та інновацій для забезпечення виходу на світовий ринок вітчизняних наукоємних товарів і технологій, критичних технологій для забезпечення науково-технічного і соціального прогресу, стабільного економічного зростання в державі та національної безпеки МОН
Національна
академія наук
I-IV квартал
2006 р.

................
Перейти до повного тексту