1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 01.02.2022 р. № 1/1692-22
У Міністерстві освіти і науки розглянуто листи […] щодо застосування положень деяких нормативно-правових актів та в межах компетенції інформуємо.
1. Щодо оплати годин індивідуального навчання.
Відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12.01.2016 № 8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10.07.2019 № 955), оплата праці педагогічних працівників закладів освіти за проведення занять за індивідуальною формою здобуття освіти, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання, здійснюється відповідно до законодавства у сфері освіти.
Умови оплати праці педагогічних працівників закладів освіти, у тому числі й погодинної оплати, визначені у Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженій наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 № 102 (далі – Інструкція № 102).
Слід зазначити, що на сьогодні Інструкція № 102 застосовується в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним у наказі Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ", розробленого згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298.
Відповідно до пункту 68 Інструкції № 102 місячна заробітна плата вчителів загальноосвітніх навчальних закладів визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень (включаючи і години занять за індивідуальною формою) і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень (18 годин). Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.
Отже, у разі відсутності учнів (хвороба, інша причина), які здобувають освіту за індивідуальною формою навчання, вчителю все одно виплачується заробітна плата, встановлена при тарифікації. При цьому можливе коригування індивідуального навчального плану учня, щоб усі заплановані компоненти освітньої програми були засвоєні, невичитані години проведені в інший час або, наприклад, використовуючи технології дистанційного навчання.
2. Щодо заміни директором закладу загальної середньої освіти відсутнього вчителя (викладача).
Відповідно до пункту 64 Інструкції № 102 адміністрація закладу зобов’язана вжити заходів для заміни відсутнього працівника. У спільному листі Міністерства освіти і науки від 28.11.2008 1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.11.2008 № 02-5/465 зазначено, що керівники закладів освіти, як правило, повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці погодинно чи за тарифікацією залежно від термінів заміни.

................
Перейти до повного тексту