- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.11.2022 № 987
Про внесення змін до тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок Міністерства освіти і науки України на 2022-2026 роки
Відповідно до пункту 6 Порядку формування тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 13, підпунктів 22 - 24 пункту 4, пункту 8, підпункту 4 пункту 10 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630 (зі змінами),
Змін, що вносяться у додатки 1 і 2
до розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 600, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 223-р, та з урахуванням доповідної записки заступника Міністра з питань європейської інтеграції від 31.10.2022 № 1/93-вн-22 НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок Міністерства освіти і науки України на 2022-2026 роки, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2022
№ 109, виклавши її в новій редакції, що додається.
2. Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій (Єрко І.) зробити відповідну відмітку у справах архіву.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Шкуратова О.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки
03 лютого 2022 року № 109
(у редакції наказу Міністерства
освіти і науки України
від 04 листопада 2022 року № 987)
ТЕМАТИКА
наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок Міністерства освіти і науки України на 2022-2026 роки
1. Наукові дослідження з питань формування та реалізації державної політики у сфері освіти, науки, інновацій та трансферу технологій. Прогнозування науково-технологічного та інноваційного розвитку.
2. Цифровізація соціально-гуманітарних процесів в умовах воєнних дій та післявоєнного відновлення країни.
3. Технології навчання та соціалізації дітей і молоді в умовах воєнних дій.
4. Наукові дослідження з проблем освіти, педагогіки і психології.
5. Соціально-економічна підтримка розвитку людського потенціалу та зниження рівня соціальної вразливості населення.
6. Проблеми формування і розвитку систем міжнародної та регіональної (субрегіональної) безпеки, міжнародного співробітництва у цій сфері та гармонізації національного законодавства з нормами міжнародного права, законодавством ЄС і стандартами НАТО в галузі безпеки.
7. Дослідження проблем соціальних нерівностей, напруження та конфліктів.
8. Міждисциплінарні дослідження взаємодії медіа та суспільства під час збройних конфліктів.
9. Технології профілактики та лікування пандемічних захворювань, зокрема коронавірусної хвороби (COVTD-19) та післяковідного синдрому.
10. Технології створення молекулярно-діагностичних систем та терапевтичних засобів, ферментних та бактеріальних препаратів.
11. Генетична і регенеративна медицина.
12. Мініінвазивна, високотехнологічна, реконструктивна хірургія та трансплантологія.
13. Біоматеріали та матеріали медичного призначення.
14. Технології, методи та засоби тактичної медицини та медицини катастроф.
15. Імунобіотехнологічні дослідження з розробки вітчизняних профілактичних і діагностичних препаратів для виявлення маркерів інфікування збудниками інфекційних хвороб.
16. Технології забезпечення донорства крові в Україні та підвищення її якості.
17. Проблеми впливу на людський організм випромінювання різних частотних діапазонів та захисту населення і військовослужбовців від нелетальних видів зброї.
18. Найважливіші проблеми у сфері цивільного захисту.
19. Технології очищення та запобігання забрудненню атмосферного повітря, спричиненого збройними конфліктами.
20. Технології раціонального водокористування, підвищення ефективності очищення стічних вод та запобігання забрудненню водних об'єктів унаслідок збройних конфліктів.
21. Технології утилізації та видалення відходів, що з'явилися унаслідок збройного конфлікту.
22. Технології сталого використання, збереження і збагачення біоресурсів та покращення їх якості і безпечності, збереження біорізноманіття. Біологічна різноманітність, моніторинг стану та використання морських біоресурсів.
23. Перспективні технології агропромислового комплексу та переробної промисловості.
24. Геномні технології в сільському господарстві. Збереження та розширення генофонду сільськогосподарських сортів рослин і порід тварин.
25. Технології раціонального використання ґрунтів, і збереження їх родючості та очищення від забруднень, спричинених збройним конфліктом.
26. Проблеми забезпечення продовольчої безпеки, технології підвищення якості та безпеки продуктів харчування.
................Перейти до повного тексту