1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
25.10.2018 № 1150
Про затвердження Методичних рекомендацій для оформлення статутів закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України
Відповідно до абзацу чотирнадцятого частини першої статті 64 Закону України "Про освіту" та з метою усунення корупційного ризику № 8, передбаченого Антикорупційною програмою Міністерства освіти і науки України на 2018-2020 роки, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 25.06.2018 № 675,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації для оформлення статутів закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, що додаються.
2. Директорату вищої освіти і освіти дорослих (Шаров О.І.) забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рашкевича Ю.М.
Т.в.о. Міністра В. Ковтунець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
25.10.2018 № 1150
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
для оформлення статутів закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України
І. Загальні положення
1.1. Під час підготовки статуту закладу вищої освіти, що належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України, (далі - Статут) рекомендуємо дотримуватися вимог, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 55 "Деякі питання документування управлінської діяльності".
1.2. Текст Статуту викладається стисло, грамотно та об'єктивно.
1.3. Статут не повинен містити повторів,, а також слів і зворотів, що не несуть змістового навантаження. Під час складання Статуту рекомендуємо дотримуватися офіційно-ділового стилю, для якого характерний нейтральний тон викладення, позбавлений образності, емоційності та індивідуальних авторських рис.
1.4. Термінологія Статуту має відповідати законодавству України у сфері освітні науки.
1.5. Положення Статуту рекомендуємо викладати однозначно і не допускати різного тлумачення. Одне й те саме слово не може вживатися для визначення різних понять. Різні слова не можуть вживатися для визначення одного й того ж поняття. Вживання синонімів для вираження одного й того самого поняття необхідно уникати. Не повинні вживатися слова й терміни іншомовного походження за наявності рівнозначних слів і термінів у державній мові. Абревіатури (крім загальновживаних) та позначення допускаються тільки після наведення повних назв (найменувань) чи відповідних пояснень.
1.6. У тексті Статуту рекомендуємо наводити повні найменування державних органів або їх офіційні скорочення, зазначені у відповідних законах, положеннях.
1.7. Статут, що подається на затвердження, до Міністерства освіти і науки України, має бути підписаний: керівником закладу вищої освіти та завірений печаткою (за наявності), прошитий, сторінки пронумеровані, на звороті прописом зазначається кількість сторінок, засвідчується підписом керівника закладу вищої освіти та печаткою (за наявності).
1.8. У разі наведення у Статуті назв розпорядчих документів тощо рекомендуємо додати такі документи у роздрукованому вигляді.
1.9. У разі зазначення у Статуті права здійснювати діяльність, що потребує певних дозволів (ліцензій), рекомендуємо додати копії відповідних документів.
1.10. Зміни та доповнення до Статуту вносяться шляхом викладення його в новій редакції.
II. Зміст статуту закладу вищої освіти
2.1. Відповідно до частини сьомої статті 27 Закону України "Про вищу освіту" (далі - Закон) Статут має містити:
1) повне найменування із зазначенням типу закладу вищої освіти, його правосуб'єктність, місцезнаходження, дату прийняття рішення про його утворення.
У загальному розділі Статуту вказується найменування закладу вищої освіти, основна мета діяльності, рішення, яким створено заклад вищої освіти (зазначивши вид розпорядчого документа, орган, який його видав, дату, номер і назву документа, а у разі правонаступництва слід зазначати такі відомості: заклад вищої освіти є правонаступником юридичної особи, що ліквідувалась (повна назва), вид розпорядчого документа, орган, який його видав, дату, номер та назву цього документа);
2) концепцію освітньої діяльності закладу вищої освіти;
3) права та обов'язки Засновника стосовно закладу вищої освіти;
4) обсяг основних засобів (станом на 1 січня року, погодження статуту вищим органом громадського самоврядування закладу вищої освіти) (розмір статутного капіталу), наданих Засновником (Засновниками);
5) повноваження органів управління закладу вищої освіти;
6) права та обов'язки керівника закладу вищої освіти;
7) порядок обрання представників до органів громадського самоврядування;
8) підстави дострокового розірвання контракту з керівником закладу вищої освіти та керівником навчально-наукового інституту (факультету);
9) джерела надходження і порядок використання коштів та майна закладу вищої освіти;
10) порядок звітності та контролю за провадженням фінансово-господарської діяльності;
11) порядок внесення змін до Статуту закладу вищої освіти;
12) порядок реорганізації та ліквідації закладу вищої освіти.
При підготовці тексту Статуту рекомендуємо враховувати профіль відповідного закладу вищої освіти.
Враховуючи частину першу статті 65 Закону, рекомендуємо у Статуті виокремити розділ, присвячений науковій, науково-технічній, інноваційній (у разі наявності - мистецькій) діяльності як невід'ємної складової освітньої діяльності закладу вищої освіти.
Статут може містити інші положення, що стосуються особливостей утворення та діяльності закладу вищої освіти.

................
Перейти до повного тексту