- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Статуту Решетилівського художнього професійного ліцею
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Статут Решетилівського художнього професійного ліцею (нова редакція), погоджений на загальних зборах колективу 6 вересня 2016 року, що додається.
2. Директору Решетилівського художнього професійного ліцею Бігун Н. В. подати на державну реєстрацію Статут в установленому законодавством порядку.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П. К.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
від 05.10.2016 № 1194
Міністр М. ГРИНЕВИЧ
СТАТУТ
РЕШЕТИЛІВСЬКОГО ХУДОЖНЬОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ
(нова редакція)
Ідентифікаційний код: 02973095
Погоджено
на загальних зборах колективу Протокол № 3
від 6 вересня 2016 року
1. Загальні положення
1.1. РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ ХУДОЖНІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ (далі -професійний ліцей) є підпорядкованим Міністерству освіти і науки України державним професійно-технічним навчальним закладом другого атестаційного рівня, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти.
Професійний ліцей здійснює первинну професійну підготовку робітників високого рівня кваліфікації, як правило, з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової чи повної загальної середньої освіти, а також професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення.
Професійний ліцей може здійснювати допрофесійну підготовку учнів загальноосвітніх навчальних закладів, проваджувати діяльність щодо розвитку здібностей молоді та поглиблення знань з окремих навчальних предметів професійного спрямування.
Повне найменування українською мовою:
РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ ХУДОЖНІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ.
Скорочене найменування українською мовою: Решетилівський ХПЛ.
1.2. Міністерством місцевої промисловості Української РСР на базі Решетилівської школи майстрів художніх промислів 12 квітня 1960 року створено Решетилівське професійно-технічне училище Міністерства місцевої промисловості Української РСР.
Відповідно до спільного наказу Міністерства місцевої промисловості Української РСР та Державного комітету Української РСР з професійно-технічної освіти від 30.11.1984 № 252/273 Решетилівське професійно-технічне училище Міністерства місцевої промисловості Української РСР передано Полтавському обласному управлінню професійно-технічної освіти (акт комісії про передачу від 5 січня 1985 року) та йому встановлено повне найменування: Середнє професійно-технічне училище № 28 смт Решетилівка Полтавської області.
Згідно із наказом Міністерства народної освіти Української РСР від 12.12.1991 № 24 "Про зміни назв і нумерації профтехучилищ Полтавської області" та наказу Обласного управління народної освіти від 15.01.1992 № 10 "Про зміни назв і нумерації профтехучилищ області" Середнє професійно-технічне училище № 28 смт Решетилівка Полтавської області реорганізовано та йому встановлено повне найменування: Художнє професійно-технічне училище № 28 смт Решетилівка.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.10.2002 № 557 "Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Полтавської області" та наказу управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації від 23.10.2002 "Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів області" Художнє професійно-технічне училище № 28 смт Решетилівка реорганізовано та йому встановлено повне найменування: РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ ХУДОЖНІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ.
РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ ХУДОЖНІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ є правонаступником прав та обов'язків Художнього професійно-технічного училища № 28 смт Решетилівка.
1.3. Згідно із додатком 1 до розпорядження Решетилівського селищного голови від 24 грудня 2015 року № 64 "Про перейменування назв вулиць та провулків по Решетилівський селищній раді" назва вулиці Леніна перейменована на вулицю Покровську, тому місцезнаходження професійного ліцею: Україна, 38400, Полтавська область, Решетилівський район, селище міського типу Решетилівка, вулиця Покровська, 61.
1.4. Головним завданням професійного ліцею є забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до їх покликань, інтересів і здібностей з метою задоволення потреб економіки країни у кваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках.
1.5. Основними повноваженнями і напрямами діяльності професійного ліцею є:
а) організація навчально-виховного процесу, вибір форм та методів навчання;
б) навчально-виробнича, навчально-виховна, навчально-методична, фінансово-господарська та виробничо-комерційна діяльність;
в) розробка робочих навчальних планів з професій і робочих навчальних програм з навчальних предметів на основі типових навчальних планів і типових навчальних програм, визначення регіонального компоненту змісту професійно-технічної освіти, які затверджуються в установленому порядку;
г) розробка правил прийому учнів, слухачів до професійного ліцею на основі типових правил прийому;
ґ) формування разом з органом управління професійно-технічною освітою планів прийому учнів, слухачів з урахуванням державного замовлення та/або регіонального замовлення, потреб ринку праці та потреб громадян у професійно-технічній освіті і замовлень підприємств, установ, організацій;
е) атестація педагогічних працівників;
є) організація стажування педагогічних працівників на підприємствах, в установах, організаціях;
ж) здійснення професійно-технічного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації працюючих робітників та незайнятого населення;
з) організація виробничого навчання учнів, слухачів на підприємствах, в установах, організаціях;
и) забезпечення заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності учнів, слухачів, працівників;
і) матеріально-технічне забезпечення навчально-виховного процесу;
ї) визначення структури і штатного розпису професійного ліцею з урахуванням встановленого фонду заробітної плати;
й) забезпечення якості професійного навчання та виховання учнів, слухачів;
к) видача документів про освіту встановленого зразка.
1.6. Професійний ліцей надає платні освітні та інші послуги, визначені професійним ліцеєм відповідно до Переліку платних послуг які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 796, та пов'язані з його основною статутною діяльністю.
1.7. Професійний ліцей у своїй діяльності керується
Конституцією України, Указами Президента України,
Законами України "Про освіту",
"Про професійно-технічну освіту",
"Про загальну середню освіту", Положенням про професійно-технічний навчальний заклад, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів. України від 5 серпня 1998 р. № 1240, Положенням про ступеневу професійно-технічну освіту, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 3 червня 1999 р. № 956, Порядком надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 7 червня 1999 р. № 992, Положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженого
наказом Міністерства освіти і науки України від 30.05.2006 №419,
зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 червня 2006 р. за № 711/12585, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Статутом.
1.9. Міністерство освіти і науки України, місцевий орган управління професійно-технічною освітою відповідно до повноважень, визначених актами законодавства здійснюють контроль за дотриманням вимог законодавства і Статуту та приймають відповідні рішення в разі їх порушень.
Трудовий розпорядок у професійному ліцеї визначається правилами внутрішнього розпорядку, розробленими відповідно до законодавства та затверджується в установленому порядку.
2. Цивільна правоздатність
2.1. Цивільні права та обов'язки (цивільна правоздатність) професійного ліцею виникають з моменту його створення і припиняються з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про його припинення.
2.2. Професійний ліцей є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, штамп, печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.
2.3. Професійний ліцей несе відповідальність перед особою, державою, суспільством за виконання функцій і завдань, що покладені на нього, життя і здоров'я учнів, працівників навчального закладу під час навчально-виробничого та навчально-виховного процесу, за порушення їх прав та інше, що передбачено законодавством.
2.4. Професійний ліцей може мати філії, відділення, навчально-виробничі, соціально-культурні, спортивно-оздоровчі, інші підрозділи та утворювати в установленому порядку разом з вищими навчальними закладами, підприємствами, установами, організаціями навчально-виробничі комплекси, входити до асоціацій та інших об'єднань юридичних осіб.
2.5. Професійний ліцей здійснює освітню діяльність у сфері професійно-технічної освіти, пов'язану з підготовкою кваліфікованих робітників та наданням інших освітніх послуг, після отримання ліцензії. Ліцензія на провадження освітньої діяльності закладів освіти видається на підставі виконання Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти, затверджених
постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1187.
2.6. З метою сприяння розвитку навчально-матеріальної та соціально-побутової бази, забезпечення професійно-практичної підготовки, вирішення соціальних та інших питань працівників, учнів, слухачів, професійний ліцей має право укладати договори, у тому числі із підприємствами, установами, організаціями та іншими суб'єктами господарювання.
3. Навчально-виробничий процес
3.1. Навчально-виробничий процес у професійному ліцеї - це система організаційно-педагогічних, методичних і технічних заходів, спрямованих на реалізацію змісту і завдань ступеневої професійно-технічної освіти відповідно до державних стандартів та встановлених вимог.
Навчально-виробничий процес у професійному ліцеї грунтується на принципах гуманістичної особистісно орієнтованої педагогіки, демократизму, незалежності від політичних, громадських, релігійних об'єднань, спільній діяльності педагогічних працівників, учнів, слухачів, батьків, колективів підприємств, установ та організацій і може включати природничо-математичну, гуманітарну, фізичну, загальнотехнічну, професійно-теоретичну, професійно-практичну підготовку, а також виховну роботу з учнями, слухачами.
3.2. Первинна професійна підготовка, професійно-технічне навчання, перепідготовка та підвищення кваліфікації осіб за освітньо-кваліфікаційним рівнем "кваліфікований робітник" здійснюється за професіями, визначеними професійним ліцеєм згідно з Державним переліком професій з підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007 р. №1117, Національним класифікатором України ДК 003:2010 "Класифікатор професій" та відповідно до отриманих ліцензій для провадження діяльності з надання освітніх послуг.
3.3. Зміст навчально-виробничого процесу та термін навчання в професійному ліцеї визначаються робочими навчальними планами і програмами, які розроблені професійним ліцеєм спільно з підприємствами-замовниками на основі типових навчальних планів і програм, а також вимог Державного стандарту професійно-технічної освіти, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. № 1135.
3.4. Здобуття професійно-технічної освіти в професійному ліцеї здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною формами навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.
Професійний ліцей самостійно обирає форми та методи організації навчально-виробничого процесу, а педагогічні працівники самостійно, з урахуванням основ педагогіки, визначають засоби і методи навчання та виховання учнів, слухачів.
Усі форми професійно-практичної підготовки учнів, слухачів професійного ліцею здійснюються у тісному поєднанні з виготовленням корисної продукції, товарів широкого вжитку, наданням послуг, що оплачуються згідно із законодавством.
3.5. Учні, які мають базову загальну середню освіту, можуть одночасно із здобуттям професії здобувати повну загальну середню освіту в професійному ліцеї або в іншому навчальному закладі.
Учні, які за станом здоров'я, сімейними обставинами, а також з інших поважних причин не можуть одночасно із набуттям професії здобувати повну загальну середню освіту або не мають базової загальної середньої освіти, а також ті, які потребують соціальної допомоги і реабілітації, можуть здобувати лише робітничу кваліфікацію з урахуванням медичних показань і протипоказань для наступної трудової діяльності. Обрання форм і методів професійної підготовки проводиться згідно з висновками спеціалістів медико-соціальної експертної комісії.
В професійному ліцеї може здійснюватись допрофесійна підготовка учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Учні середньої загальноосвітньої школи, починаючи з 9 класу можуть поєднувати здобуття загальної середньої освіти з допрофесійною підготовкою у професійному ліцеї, відповідно до договорів, укладених із загальноосвітніми навчальними закладами.
3.7. Навчальний рік в професійному ліцеї розпочинається 1 вересня і завершується в терміни, встановлені робочими навчальними планами на рік.
Для деяких категорій учнів, слухачів, а також під час організації перепідготовки робітників і підвищення їх кваліфікації, заняття розпочинаються з урахуванням укомплектування навчальних груп, або в терміни, погоджені із замовниками кадрів.
Відповідно до вимог типових навчальних планів, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти для учнів професійного ліцею, тривалість навчання яких перевищує 10 місяців, встановлюються щорічні канікули загальною тривалістю 11 тижнів (як правило, 2-у зимовий та 9 - у літній періоди), для учнів, слухачів які навчаються 10 місяців, встановлюються канікули 2 тижні - у зимовий період.
3.8. Навчальний час учня, слухача визначається обліковими одиницями часу, передбаченого для виконання навчальних програм професійно-технічної освіти.
Обліковими одиницями навчального часу є:
а) академічна година тривалістю 45 хвилин;
б) урок виробничого навчання, тривалість якого не перевищує 6 академічних годин;
в) навчальний день, тривалість якого не перевищує 8 академічних годин;
г) навчальний тиждень, тривалість якого не перевищує 36 академічних годин;
ґ) навчальний семестр, тривалість якого визначається навчальним планом;
д) навчальний рік, тривалість якого не перевищує 40 навчальних тижнів.
Навчальний (робочий) час учнів, слухачів в період проходження виробничої
та передвипускної (переддипломної) практики встановлюється в залежності від режиму роботи підприємства, установи, організації згідно із законодавством.
3.9. Навчальні групи теоретичної підготовки в професійному ліцеї комплектуються чисельністю не більше як 30 чоловік.
Виробниче навчання проводиться у навчальних групах чисельністю не менше як 12 чоловік.
У разі організації професійної підготовки, професійно-технічного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації робітників понад державне замовлення, що здійснюється за договорами з юридичними та фізичними особами, професійний ліцей може за погодженням із замовником робітничих кадрів встановлювати чисельність учнів, слухачів у навчальних групах, нижчу за нормативну.
3.10. Визначення навчальних досягнень учнів, слухачів професійного ліцею здійснюється за критеріями 12-бальної шкали оцінювання навчальних досягнень учнів, слухачів у загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах та заносяться до журналів обліку теоретичного і виробничого навчання.
Відвідування занять в професійному ліцеї учнями, слухачами є обов'язковим.
3.11. Перелік форм контролю знань, умінь і навичок учнів, слухачів та критерії їх кваліфікаційної атестації встановлюються робочими навчальними планами.
З метою визначення рівня професійної підготовленості учнів, слухачів на окремих етапах професійно-практичної підготовки проводиться проміжна кваліфікаційна атестація, за наслідками якої присвоюється відповідна робітнича кваліфікація (розряд, клас, категорія).
До складання державної кваліфікаційної атестації допускаються учні, слухачі, які опанували повний курс професійно-технічного навчання і мають навчальні досягнення не нижче 4 балів з професійно-практичної підготовки та усіх навчальних предметів, що входять у додаток до диплома (свідоцтва) кваліфікованого робітника.
3.13. Випускникам, які завершили навчання на другому ступені професійно-технічної освіти, успішно пройшли кваліфікаційну атестацію, присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень "кваліфікований робітник" з набутої професії відповідної кваліфікації (розряду, класу, категорії) і видається диплом, зразок якого затверджуються Кабінетом Міністрів України.
3.14. Диплом кваліфікованого робітника з відзнакою видається випускникам професійного ліцею, які мають не менше 75 відсотків навчальних досягнень високого (IV) рівня (10, 11, 12 балів) з усіх предметів та професійно-практичної підготовки, а з решти предметів, що входять у додаток до диплома, достатнього (III) рівня (не нижче 8 балів) і за результатами державної кваліфікаційної атестації мають високий (IV) рівень (10, 11, 12 балів) та зразкову поведінку.
3.15. Учням, слухачам, які не завершили повного курсу навчання в професійному ліцеї, але за результатами проміжної кваліфікаційної атестації їм присвоєна відповідна робітнича кваліфікація, одержують свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації державного зразка.
Особам, які не закінчили повного курсу навчання і не пройшли кваліфікаційної атестації, видається довідка встановленого зразка.
3.16. Випускникам, які навчалися з професій, пов'язаних з роботами на об'єктах з підвищеною небезпекою праці, що перебувають під наглядом спеціально уповноважених державних органів, разом з дипломом видається посвідчення про допуск до роботи на цих об'єктах.
3.17. Випускникам професійного ліцею, які здобули повну загальну середню освіту, видається документ державного зразка про отримання повної загальної середньої освіти.
За зразкове ставлення до навчання й виняткові його результати випускник професійного ліцею, який здобув повну загальну середню освіту, може бути нагороджений золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні" або срібною медаллю "За досягнення у навчанні" в порядку, передбаченому Положенням про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні" в порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.
Особам, які навчалися у групах із здобуттям повної загальної середньої освіти, але не завершили повного курсу навчання, видається довідка (табель) про навчальні досягнення з загальноосвітніх предметів встановленого зразка.
3.19. Методичне забезпечення навчального процесу в професійному ліцеї здійснює методична служба, яка включає педагогічну та навчально-методичну ради, предметні, циклові, методичні комісії та інші об'єднання педагогічних працівників.
3.20. Мова навчання в професійному ліцеї визначається відповідно до вимог
Конституції України, законодавства України про мови.
4. Статус учнів, слухачів
4.1. Учні професійного ліцею - це випускники основної чи старшої загальноосвітньої школи зараховані до професійного ліцею на навчання за програмами первинної професійної підготовки.
4.2. Слухачі професійного ліцею - це особи, зараховані до професійного ліцею на навчання за програмами професійно-технічного навчання, перепідготовки чи підвищення кваліфікації.
4.3. Права і обов'язки учнів, слухачів професійного ліцею визначаються законодавством та цим Статутом.
4.4. Учні, слухачі професійного ліцею мають право на:
а) належні умови навчання за обраною професією;
б) матеріальне забезпечення в період навчання на умовах і в порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України;
в) навчання професії за індивідуальною програмою;
г) безоплатне користування навчально-виробничою, культурно-спортивною, побутовою, оздоровчою базами професійного ліцею;
г) матеріальну допомогу;
д) оплату праці під час виробничого навчання і практики згідно із законодавством;
................Перейти до повного тексту