1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.11.2015 № 1194
Про внесення змін до навчальної програми "Історія України" для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів
На виконання Указу Президента "Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи", з метою удосконалення навчальної програми "Історія України" для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до навчальної програми "Історія України" для учнів 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів, що додається.
2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю.Г.) забезпечити оприлюднення змін до навчальної програми предмета "Історія України" для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України.
3. Управлінням (департаментам) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, керівникам загальноосвітніх навчальних закладів забезпечити необхідні умови щодо реалізації змін до навчальної програми "Історія України" для учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
4. Управлінню зв'язків з громадськістю та забезпечення діяльності Міністра (патронатна служба) (Загоруйко Ю.А.) в установленому порядку зробити відмітку у справах архіву.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Хобзея П.К.
Міністр С.М. Квіт
Додаток
Історія України. 11 клас
Пропонована редакція
Зміст навчального матеріалу Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів
Тема 6. УКРАЇНА В УМОВАХ НЕЗАЛЕЖНОСТІ (ВІД 1991 РОКУ ДО СЬОГОДЕННЯ)
Вихід України на міжнародну арену. Початок державотворчих процесів в незалежній Україні. Затвердження державної символіки. Початок формування Збройних сил та правоохоронних органів України
Повернення кримських татар на історичну батьківщину. Статус Криму.
Позачергові вибори до Верховної Ради та дострокові президентські вибори у 1994 р. Прийняття Конституції України
1996 р.
Стан економіки України у 1991-1998 рр. та спроби її реформування. Реформування відносин власності.
Запровадження національної валюти. Включення населення у ринкові відносини. Соціальна диференціація суспільства. Демографічні процеси. Еміграція.
Стан сільського господарства. Початок реформ в аграрному секторі.
Становлення олігархічної системи. Основні тенденції економічного розвитку України у 1998-2008 рр. Вплив світової економічної кризи на розвиток України. Пошуки шляхів економічної стабілізації. Початок інтеграції української економіки у європейський та світовий економічний простір.
Екологічні проблеми України наприкінці XX - початку XXI ст. Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
Політична розбудова суспільства. Виборчі кампанії 1998 та 1999 рр. Л. Кучма. Протестні рухи початку 2000-х рр.
Парламентські вибори 2002 р.
Президентські вибори 2004 р. Конституційна реформа 2004 р.
Помаранчева революція 2004-2005 рр. В. Ющенко.
Суспільно-політичне життя та соціально-економічний розвиток України у 2005-2013 рр. Конституційна реформа 2010 р. В. Янукович.
Формування зовнішньої політики України. Ядерне роззброєння. Україна в міжнародних організаціях. Пошуки зовнішньополітичних орієнтирів. Загострення відносин з Російською Федерацією. Конфронтація навколо о. Тузла. "Газові" та "торговельні" війни з Росією.
Особливості культурного розвитку. Література, мистецтво. Релігійне життя
Зміни в системі національної освіти. Болонський процес. Закон України "Про вищу освіту" (2014). Стан української науки. Освоєння космічного простору.
Процес європейської інтеграції та його призупинення. Студентський майдан. Євромайдан: його вимоги. Революція Гідності 2013-2014 рр. Небесна сотня. Анексія Криму Російською Федерацією. Агресія РФ проти України. Початок Антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Дострокові президентські вибори 2014 р. П. Порошенко. Угода про асоціацію між Україною й Європейським Союзом. Бойові дії на сході України (квітень 2014-2015 рр.). Реакція світової спільноти на агресію РФ.
Процес мирного врегулювання: Мінські домовленості та "нормандська четвірка". Формування громадянського суспільства. Соціально-економічний розвиток України у 2014-2015 рр.
Розвиток рідного краю в умовах незалежності України.
Учень/учениця:
Показує на карті адміністративний устрій сучасної України: території України, регіони електоральних вподобань основних політичних сил під час виборчих кампаній; терени, навколо яких періодично виникали напружені відносини з сусідніми державами; території, окуповані Росією; зону АТО.
Характеризує політичний, соціально-економічний, культурний та релігійний розвиток України у 90-ті роки - на початку XXI ст., співставляє різні точки зору щодо процесів розбудови незалежної, демократичної, соціальної, правової держави та дає їм власну оцінку; зміни у повсякденному житті; зміст і основні напрямки зовнішньої політики України; шлях та здобутки інтеграції України у світове співтовариство та дає їм власну оцінку;
Визначає основні чинники, особливості розвитку, явища, етносоціальні, культурні та релігійні процеси цього періоду;
Порівнює ідеї та цінності, що були характерні для радянської культури, з сучасними державотворчими ідеями та культурними цінностями українців; оцінює внесок окремих діячів у вітчизняну культуру;
Називає головні події, що відбулися від проголошення незалежності України до наших днів.
Дає власну позицію щодо питання про суперечливі процеси розбудови незалежної держави в Україні, зв'язки між ними та особливостями політичного й економічного життя;
Висловлює і аргументує власну точку зору щодо перспектив економічного, політичного і соціального розвитку України.
Пояснює і застосовує поняття: "державотворчий процес", "приватизація", "корупція", "тіньова економіка", "багатовекторність", "торговельні війни", "Помаранчева революція", "Євромайдан", "Небесна сотня", "революція Гідності", "сепаратизм", "антитерористична операція", "анексія", "тимчасово окупована територія", "кіборги", "волонтерський рух", "люстрація", "поліконфесійність".

................
Перейти до повного тексту