1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.04.2015 № 402
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 555 від 21.05.2015 )
Про науково-технічні проекти, які подаються для участі у конкурсі через Український науково-технологічний центр
З метою забезпечення виконання зобов'язань України у сфері міжнародного науково-технічного співробітництва, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2002 р. № 1371 "Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна" та відповідно до Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 630,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Тимчасове положення про Експертно-технічну комісію з розгляду та надання згоди (дозволу) держави на передачу за кордон матеріалів науково-технічних проектів, які подаються для участі у конкурсі через Український науково-технологічний центр;
Тимчасовий порядок проведення експертизи науково-технічних проектів, які подаються для участі у конкурсі через Український науково-технологічний центр;
форма "Акт розгляду науково-технічного проекту, поданого на конкурс Українського науково-технологічного центру";
форма "Дозвіл № ___ на вивезення матеріалів за кордон".
2. Визначити департамент науково-технічного розвитку (Чеберкус Д.В.) уповноваженим структурним підрозділом із забезпечення проведення експертизи науково-технічних проектів, які подаються для участі у конкурсі через Український науково-технологічний центр.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра освіти і науки України Стріху М.В.
Міністр С.М. Квіт
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки України
07.04.2015 № 402
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про Експертно-технічну комісію з розгляду та надання згоди (дозволу) держави на передачу за кордон матеріалів науково-технічних проектів, які подаються для участі у конкурсі через Український науково-технологічний центр
1. Тимчасове положення про Експертно-технічну комісію з розгляду та надання згоди (дозволу) держави на передачу за кордон матеріалів науково-технічних проектів, які подаються для участі у конкурсі через Український науково-технологічний центр (далі - Положення), визначає процедуру розгляду та надання згоди (дозволу) на передачу іноземним юридичним або фізичним особам матеріалів науково-технічних проектів, які подаються українськими ученими самостійно або спільно з іноземними ученими, якщо міжнародні передачі цих матеріалів не підлягають державному експортному контролю, за оголошеними міжнародними конкурсами.
Положення поширюється на юридичних та фізичних осіб незалежно від форми власності та виду діяльності (далі - Заявники), які беруть участь у міжнародному науково-технічному співробітництві, що здійснюється через Український науково-технологічний центр (далі - УНТЦ).
2. Експертно-технічна комісія з розгляду та надання згоди (дозволу) держави на передачу за кордон матеріалів науково-технічних проектів, які подаються для участі у конкурсі через Український науково-технологічний центр (далі - Експертно-технічна комісія), складається з уповноважених представників Держекспортконтролю України, Служби безпеки України, Державного космічного агентства України, Національної академії наук України та при необхідності представників інших державних органів, національних галузевих академій наук та окремих наукових організацій.
3. Персональний склад Експертно-технічної комісії та з числа її членів: голова Експертно-технічної комісії, заступник голови Експертно-технічної комісії та секретар Експертно-технічної комісії - затверджуються наказом МОН.
Зміни до персонального складу Експертно-технічної комісії затверджуються наказом МОН.
Головою Експертно-технічної комісії за посадою є заступник Міністра освіти і науки України згідно з розподілом функціональних обов'язків, секретарем - співробітник уповноваженого структурного підрозділу МОН.
4. Організація роботи з членами Експертно-технічної комісії та призначення дати її засідання здійснюється безпосередньо Головою Експертно-технічної комісії або за його дорученням - заступником Голови та/або секретарем Експертно-технічної комісії.
Організація розгляду, оформлення та надання згоди держави на передачу за кордон матеріалів науково-технічних проектів, які подаються на конкурс УНТЦ, забезпечується уповноваженим структурним підрозділом МОН відповідно до затвердженого цим наказом Тимчасового порядку проведення експертизи науково-технічних проектів, які подаються для участі у конкурсі через Український науково-технологічний центр, у строк, що не перебільшує 30-ти робочих днів з моменту надходження матеріалів науково-технічного проекту в МОН.
5. Члени Експертно-технічної комісії:
5.1) розглядають запропоновані на конкурс УНТЦ науково-технічні проекти та матеріали до них щодо:
- документального підтвердження: (i) відсутності у матеріалах відомостей, які становлять державну таємницю, та (ii) факту того, що міжнародні передачі цих матеріалів не підлягають державному експортному контролю;
- документального підтвердження відсутності конфіденційної інформації, що є власністю держави;
- приналежності саме Заявникам наукових матеріалів, покладених в основу поданого на конкурс проекту;
- оцінки стану матеріально-технічної бази Заявника та його здатності виконати проект;
- прийняття рішення щодо рекомендації надати / не надавати згоду (дозвіл) держави на передачу за кордон матеріалів науково-технічного проекту;
5.2) висловлюють позицію щодо матеріалів науково-технічного проекту та їх відповідності вимогам підпункту 5.1 цього Положення та зазначають рекомендацію щодо надання/ненадання згоди (дозволу) держави на передачу за кордон матеріалів науково-технічного проекту;
5.3) несуть персональну відповідальність за збереження конфіденційної інформації щодо матеріалів науково-технічного проекту, який подано на експертизу, у тому числі стосовно відомостей про:
авторів та Заявників проекту та його зміст;
стан проходження проектом експертизи;
рекомендовані обсяги фінансування проекту;
висновки щодо результатів експертизи проекту;
5.4) зобов'язані:
повідомити Голову Експертно-технічної комісії про неможливість здійснення експертизи науково-технічного проекту у випадку виникнення конфлікту інтересів;
особисто прибути на засідання Експертно-технічної комісії у призначені Головою Експертно-технічної комісії відповідно до пункту 4 цього Положення дату, час та місце її засідання, взяти участь у обговоренні та прийнятті колегіального рішення Експертно-технічної комісії щодо рекомендації надати / не надавати згоду (дозвіл) держави на передачу за кордон матеріалів науково-технічного проекту для кожного проекту та підписати відповідний Акт розгляду науково-технічного проекту, поданого на конкурс Українського науково-технологічного центру, форма якого затверджується цим наказом.
6. Експертно-технічна комісія на своєму засіданні за результатами розгляду висновків її членів окремо до кожного науково-технічного проекту та обговорення кожного науково-технічного проекту та наданих до нього матеріалів, констатуючи наявність документів щодо:
відповідності проекту умовам конкурсу УНТЦ;
науково-технічного рівня проекту;
відсутності або наявності в матеріалах проекту відомостей, що становлять державну таємницю;
відсутності відомостей, що вимагають отримання дозволу (висновку) Державної служби експортного контролю України на право здійснення передачі проекту чи програми іноземній юридичній або фізичній особі в Україні або за її межами;
відсутності конфіденційної інформації, що є власністю держави;
належності заявникам проекту основних наукових матеріалів, покладених в основу розробок, що пропонуються до конкурсу;
оцінки матеріально-технічної бази заявників проекту та їхньої здатності виконати роботу;
відповідності додаткових матеріалів вимогам -
приймає рішення рекомендувати МОН надати / не надавати згоду (дозвіл) на передачу матеріалів науково-технічного проекту за кордон.
7. Рішення Експертно-технічної комісії приймаються відповідно до пункту 6 цього Положення простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів Експертно-технічної комісії та оформлюються протокольними рішеннями за підписами Голови та секретаря Експертно-технічної комісії.
Рішення Експертно-технічної комісії вважається правоможним, якщо у її засіданні взяло участь не менше 50 відсотків її членів, за обов'язкової участі представників Держекспортконтролю України та Служби безпеки України.

................
Перейти до повного тексту