- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Положення про військово-юридичний факультет Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
1. Затвердити Положення про військово-юридичний факультет Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Коровайченка Ю.М. та директора Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України генерал-майора Толока І.В.
Міністр освіти і науки України |
С.М. Квіт |
Виконуючий обов'язки Міністра оборони України генерал-полковник |
М.В. Коваль |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України,
Міністерства оборони України
24.06.2014 № 749/417
ПОЛОЖЕННЯ
про військово-юридичний факультет Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає діяльність військово-юридичного факультету (далі - факультет) Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (далі - Університет), використання військового майна, озброєння, військової техніки та інших матеріально-технічних засобів.
3. Факультет створений відповідно до Указу Президента України від 20 листопада 1996 року
№ 1105 "Про заходи щодо підготовки кадрів військової юстиції та організації науково-дослідних робіт у галузі військового законодавства", постанови Кабінету Міністрів України від 22 січня 1998 року
№ 70 "Про утворення військово-юридичного факультету Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого", директиви Міністерства оборони України від 31.07.98 № Д-115/1/0350 "Про проведення організаційних заходів у Збройних Силах України у 1998 році", наказу ректора Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого від 23.11.96 № 45.
Факультет створюється, реорганізується і ліквідовується рішенням Кабінету Міністрів України за поданням Міністерства оборони України, погодженим з Міністерством освіти і науки України.
4. Факультет є військовим навчальним підрозділом Університету, розміщується на його фондах та розташований за адресою: 61023, м. Харків, вул. Динамівська, 4, електронна адреса kancel@nulau.edu.ua.
5. Факультет функціонує з метою:
підготовки та підвищення кваліфікації військових фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях на посадах осіб офіцерського складу;
військової підготовки студентів ВНЗ за програмою підготовки офіцерів запасу;
організації та проведення наукової, науково-технічної діяльності;
здійснення військово-патріотичного виховання.
На факультеті здійснюється навчання курсантів, студентів (далі - ті, хто навчаються). Факультет має право надавати освітні послуги відповідно до законодавства України.
6. Основні завдання факультету полягають у:
здійсненні освітньої діяльності;
забезпеченні якості навчання військових фахівців відповідно до вимог чинного законодавства на належному науковому рівні та на основі передових педагогічних технологій;
підвищенні професійної кваліфікації керівного складу, науково-педагогічних працівників та інших осіб, які залучаються до навчально-виховного процесу;
участі у виданні встановленим чинним законодавством порядком навчальної, методичної і наукової літератури;
виконанні заходів соціального захисту учасників навчально-виховного процесу.
7. Управління факультетом у межах компетенції здійснюється Міністерством освіти і науки України (далі - МОН) та Міністерством оборони України (далі - Міноборони).
З питань організаційної роботи, адміністративно-господарської і освітньої діяльності та організації навчально-виховного процесу факультет підпорядковується ректору Університету.
З питань особливостей підготовки військових фахівців, організації проходження служби, проходження практик (стажувань) та забезпечення військовим озброєнням, майном і спеціальною технікою факультет підпорядковується директору Департаменту військової освіти та науки Міноборони.
Безпосереднє управління факультетом здійснює начальник факультету.
8. Факультет Університету має свою печатку із зображенням Державного Герба України, назвою вищого навчального закладу та власною назвою.
9. Перелік напрямів, спеціальностей та спеціалізацій підготовки військових фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів на факультеті визначається згідно з чинним законодавством.
Чисельні показники прийому на навчання та службове становище (статус) тих, хто навчається на факультеті з кожного напряму, спеціальності (спеціалізації) підготовки, визначаються спільними наказами Міноборони та МОН.
10. Підготовка військових фахівців на факультеті за замовленням інших центральних органів виконавчої влади, що здійснюють керівництво відповідними військовими формуваннями, здійснюється на підставі відповідних договорів між Міноборони та цими центральними органами виконавчої влади відповідно до законодавства України.
11. Підготовка військових фахівців для збройних сил іноземних держав на факультеті здійснюється за міждержавними договорами та угодами в галузі військової освіти відповідно до законодавства України.
12. Перевірка факультету здійснюється відповідно до законодавства України та наказів Міноборони та МОН.
II. Структура факультету
1. Структура факультету визначається відповідно до наказу Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 26 липня 2013 року
№ 521/1041 "Про затвердження Типових нормативів для розробки штатів (штатних розписів) вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів та військових ліцеїв", який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 15 серпня 2013 року за № 1406/23938. Чисельність особового складу факультету визначається штатами (штатними розписами).
Штати (штатні розписи) корегуються залежно від обсягів державного замовлення на підготовку військових фахівців.
Для проведення військової підготовки студентів за програмою підготовки офіцерів запасу за рахунок коштів фізичних осіб розробляється штатний розпис на утримання працівників за спеціальним фондом державного бюджету.
2. Факультет є організаційним і навчально-науковим структурним підрозділом Університету, що об'єднує відповідні кафедри і лабораторії.
Залежно від особливостей організації навчально-виховного процесу на факультеті можуть створюватися інші структурні підрозділи, що призначені для забезпечення їх діяльності.
III. Організація забезпечення функціонування факультету
1. З метою забезпечення функціонування факультету:
1.1. Департамент військової освіти та науки Міноборони:
забезпечує факультет керівними документами Міноборони, іншими документами та навчальними кінофільмами;
погоджує варіативну частину галузевих стандартів вищої освіти (освітньо-кваліфікаційних характеристик випускників, освітньо-професійних програм підготовки та засобів діагностики якості вищої освіти);
здійснює керівництво з організації військового стажування тих, хто навчається, у військових частинах та установах;
1.2. Університет:
забезпечує утримання, експлуатацію та ремонт будівель і споруд, у яких розміщені приміщення факультету, що знаходяться на його балансі;
організовує забезпечення охорони державної таємниці і контролю за станом режиму секретності та захисту інформації з обмеженим доступом;
визначає правила прийому для вступу на навчання до факультету.
1.3. Замовник на підготовку військових фахівців:
організовує розробку освітньо-кваліфікаційних характеристик на випускників зі спеціальностей та освітньо-професійних програм їх підготовки;
здійснює контроль відповідності навчальних планів і програм навчальних дисциплін вимогам освітньо-професійних програм підготовки;
розробляє пропозиції щодо впровадження в навчально-виховний процес досвіду бойових дій, миротворчої діяльності, бойової (оперативної) підготовки військ (сил);
бере участь в організації та проведенні військового стажування, навчальної практики.
2. Організація навчальної, методичної та наукової діяльності.
2.1. Освітня діяльність на факультеті здійснюється на підставі ліцензій на освітню діяльність та передбачає видання випускникам документів про вищу освіту державного зразка за умови акредитації напрямів, спеціальностей підготовки випускників.
Підготовка фахівців на факультеті здійснюється із залученням науково-педагогічних працівників і навчально-матеріальної бази Університету та науково-педагогічних працівників і навчально-матеріальної бази факультету.
Чисельність та службове становище курсантів (студентів), які навчаються на факультеті, визначаються чинним законодавством України.
Порядок організації навчального процесу на факультеті визначається відповідно до чинного законодавства.
Навчальний процес базується на принципах науковості, гуманізму, демократизму, наступності та безперервності, незалежності від втручання будь-яких політичних партій, рухів, громадських та релігійних організацій.
На посади науково-педагогічних працівників факультету особи обираються за конкурсом згідно з вимогами чинного законодавства.
Навчальна робота є основним видом діяльності факультету. Вона містить у собі заходи з питань підготовки за фахом курсантів (студентів), організації і науково-методичного забезпечення всіх видів навчальних занять, самостійної роботи, практичної підготовки, проведення діагностики результатів навчання, виховання і розвитку курсантів (студентів), їх атестування та управління якістю навчального процесу.
Навчальний процес на факультеті здійснюється за такими формами: навчальні заняття; виконання індивідуальних завдань; практична підготовка; самостійна робота (самостійні заняття) курсантів; контрольні заходи.
Навчально-методичне забезпечення навчального процесу містить у собі: державні стандарти вищої освіти, галузеві стандарти вищої освіти та стандарти вищої освіти навчального закладу, робочі програми навчальних дисциплін, програми всіх видів практики і військового стажування, підручники, навчальні посібники, бойові статути, настанови, технічні описи, інструкції тощо, навчально-методичні матеріали до різних видів занять, індивідуальні семестрові завдання для самостійних занять (самостійної роботи) курсантів (студентів) з навчальних дисциплін, контрольні роботи з навчальних дисциплін для перевірки рівня засвоєння курсантами (студентами) навчального матеріалу, фонди кваліфікаційних задач, методичні матеріали з питань виконання атестаційних та курсових робіт, проведення державних іспитів тощо.
2.2. Методична робота на факультеті є складовою частиною навчально-виховного процесу та одним із видів діяльності керівного складу, науково-педагогічних працівників, командирів підрозділів курсантів (студентів).
Основними завданнями методичної роботи на факультеті є:
науково-методичне забезпечення організації, проведення та управління якістю навчально-виховного процесу;
підвищення методичної майстерності керівного складу, науково-педагогічних працівників, командирів підрозділів курсантів (студентів) факультету;
удосконалення методики, форм та технологій проведення всіх видів навчальних занять.
2.3. Наукова і науково-технічна діяльність факультету є невід'ємною складовою освітньої діяльності та організується, здійснюється відповідно до чинного законодавства України. Вона реалізовується за рахунок:
інтеграції вищої освіти та науки;
використання у навчальному процесі досягнень науково-технічного прогресу та залучення тих, хто навчається, до участі в науково-дослідних роботах;
організації наукової та науково-технічної діяльності у взаємозв'язку з навчальним процесом у межах діяльності наукових гуртків воєнно-наукового товариства;
проведення конкурсів серед тих, хто навчається;
залучення провідних учених та науковців до проведення навчального процесу.
Основними завданнями наукової та науково-технічної діяльності факультету є:
виконання науково-дослідних робіт з удосконалення системи підготовки військових фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів;
розробку і виконання наукових досліджень за напрямками:
міжнародно-правові засади військового співробітництва України;
адміністративно-правові відносини у сфері військової безпеки;
джерела військово-адміністративного права;
організаційно-правові засади забезпечення обороноздатності України;
правові засади військової служби і соціального захисту військовослужбовців;
військово-патріотичне виховання військовослужбовців;
духовна культура особистості військового керівника;
проведення аналізу, узагальнення та вивчення досвіду воєнних конфліктів;
розроблення дисертацій, посібників, методичних рекомендацій, статей, доповідей, звітів про результати досліджень, рецензій і відзивів, пропозицій, висновків, проектів статутних та нормативних документів;
забезпечення військ, науково-педагогічних та наукових працівників, курсантів навчальною і навчально-методичною літературою, інформаційно-довідковим матеріалом.
IV. Управління факультетом
1. Начальник факультету є прямим начальником для усього особового складу факультету і забезпечує готовність факультету до переведення на функціонування в умовах особливого періоду, моральний та психологічний стан, індивідуальну підготовку, військову і трудову дисципліну особового складу, якість та повноту виконання замовлення з підготовки військових фахівців, стан навчально-виховної, методичної і наукової діяльності, належну експлуатацію та збереження озброєння та військової техніки, а також організацію забезпечення охорони державної таємниці та захисту інформації з обмеженим доступом.
Начальник факультету безпосередньо підпорядковується директору Департаменту військової освіти та науки Міноборони, а з питань організації навчального процесу - ректору Університету.
Начальник факультету має право підписання першим підписом фінансово-планових та розрахункових документів факультету.
Функціональні обов'язки начальника факультету розробляються на підставі Статутів Збройних Сил України, наказів (директив) Міноборони, МОН, директора Департаменту військової освіти та науки Міноборони, статуту Університету, даного положення та затверджуються ректором Університету та директором Департаменту військової освіти та науки Міноборони.
2. Начальник факультету зобов'язаний:
постійно підтримувати готовність факультету до функціонування в умовах особливого періоду;
забезпечувати виконання освітньо-професійних програм підготовки військових фахівців;
організовувати та здійснювати контроль навчальної, методичної, наукової та виховної роботи на факультеті;
організовувати розробку навчальних планів, програм навчальних дисциплін, забезпечувати повне і якісне їх виконання;
уживати заходів щодо зміцнення військової та трудової дисципліни особового складу факультету і підтримання правопорядку на факультеті;
розробляти правила внутрішнього розпорядку факультету і забезпечувати їх виконання;
своєчасно готувати та подавати за встановленим порядком пропозиції щодо корегування штату (штатного розпису) факультету, забезпечувати дотримання штатно-фінансової дисципліни у межах компетенції;
організовувати розробку та затвердження службових обов'язків та посадових інструкцій для усіх категорій особового складу факультету і забезпечувати контроль за їх виконанням;
розподіляти функції управління факультетом між своїми заступниками щодо забезпечення його діяльності і затверджувати їх службові обов'язки;
уживати заходів щодо постійного вдосконалення навчально-виховного процесу і втілення передових методів навчання і виховання тих, хто навчається забезпечувати проведення занять на високому науковому і методичному рівні;
організовувати роботу з військово-професійної орієнтації та професійного психологічного відбору студентів, які висловили бажання навчатися за програмою підготовки офіцерів запасу;
організовувати (брати участь) та проводити відбір студентів, які залучаються до військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу;
організовувати укладання договорів вищих навчальних закладів з Університетом про проведення військової підготовки студентів за програмою підготовки офіцерів запасу;
організовувати укладання контракту зі студентами ВНЗ, які виявили бажання пройти військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу за кошти фізичних осіб;
брати участь у розробці кваліфікаційних характеристик, які визначають вимоги до офіцерів запасу з відповідних військово-облікових спеціальностей;
подавати пропозиції щодо відрахування та поновлення на навчання студентів, які залучаються до військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу;
брати участь в атестуванні громадян України, які здобули відповідну вищу освіту, пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу та склали встановлені іспити, до присвоєння первинного військового звання "молодший лейтенант запасу";
організовувати проведення розрахунків вартості військової підготовки студентів за програмою підготовки офіцерів запасу для укладання відповідних контрактів зі студентами, які виявили бажання пройти військову підготовку за рахунок коштів фізичних осіб, та за своїм підписом і підписом ректора подавати розрахунки до Департаменту військової освіти та науки Міноборони на затвердження;
особисто проводити навчальні заняття з тими, хто навчається, а також із офіцерами та військовослужбовцями військової служби за контрактом факультету з індивідуальної підготовки;
організовувати експлуатацію та збереження озброєння і військової техніки, що надані факультету;
забезпечувати вдосконалення матеріально-технічної бази, складання і подання заявок у відповідні постачальні органи на одержання озброєння, військової техніки, паливно-мастильних матеріалів, військового майна та літератури для факультету в межах табельної потреби та норм постачання;
організовувати та здійснювати зв'язок з іншими структурними підрозділами Університету з організаційних та навчально-методичних питань, підтримувати зв'язки з військовими частинами, установами, військовими навчальними закладами, підприємствами та організаціями з питань діяльності факультету;
забезпечувати охорону праці, дотримання законності та внутрішнього порядку на факультеті та в місцях тимчасового виконання завдань особовим складом;
організовувати роботу щодо охорони державної таємниці та захисту інформації з обмеженим доступом;
забезпечувати своєчасне подання встановленої звітності.
Начальник факультету у межах своїх повноважень видає накази, обов'язкові для виконання особовим складом факультету і працівниками, які беруть участь у підготовці військових фахівців.
V. Особовий склад військово-юридичного факультету
1. Особовий склад факультету поділяється на постійний і змінний із числа військовослужбовців та працівників.
1.1. До постійного складу факультету належить особовий склад, який входить до командування, підрозділів управління, основних підрозділів (крім тих, хто навчається), підрозділів забезпечення, а також науково-педагогічні та наукові працівники.
1.2. Комплектування посад начальника факультету та його заступників, навчальної частини та науково-педагогічних працівників здійснюється відповідно до законодавства України, в тому числі спільних нормативно-правових актів МОН та Міноборони.
................Перейти до повного тексту