- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ЛИСТ
Щодо оплати праці тренерів
Розглянувши <...> звернення <...> повідомляємо.
1. Здійснення оплати праці тренера-викладача, який працює за сумісництвом.
Умовами оплати плати праці, затвердженими наказом Мінсім'ямолодьспорту від 23 вересня 2005 року № 2097 "Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту", зареєстрованим у Мін'юсті 20 жовтня 2005 року за № 1236/11516 (далі - наказ № 2097), визначено дві форми оплати праці:
а) за кількістю годин навчально-тренувальної роботи на тиждень;
б) розмірами нормативів за підготовку одного вихованця (учня-спортсмена).
Згідно із пунктом 6.2 додатка 6 наказу
№ 2097 місячна заробітна плата, виходячи з нормативів, установлюється тільки штатним тренерам-викладачам.
Тобто умови оплати праці тренерам-сумісникам установлюються за погодинною формою оплати праці згідно зі схемою тарифних розрядів посад тренерів-викладачів (додаток 6 та додаток 20 до наказу
№ 2097 ).
Згідно з пунктом 2 додатка 6 наказу
№ 2097 місячні ставки заробітної плати тренерів-викладачів встановлюються за 24 академічні години безпосередньо навчально-тренувальної роботи на тиждень (4 академічні години на день при 6-денному режимі робити).
Згідно з пунктом 7 додатка 6 до наказу
№ 2097 місячна заробітна плата встановлюється при тарифікації тренерів-викладачів щорічно на початку навчального року і виплачується щомісяця незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.
Місячну заробітну плату при погодинній оплаті праці тренерів-викладачів, у тому числі тих, хто працює за сумісництвом, нараховують згідно з тарифікацією (додаток 20 наказу
№ 2097 ) на фактичний обсяг навчально-тренувальної роботи за тиждень (фактичне навантаження на тиждень - наприклад 12, 18, 20, 24, 36, 48 годин) шляхом множення ставки заробітної плати з урахуванням підвищень, доплат і надбавок, тощо і діленням цього добутку на встановлену норму годин (24 години на тиждень).
Водночас слід зазначити, що на осіб, які працюють за сумісництвом, розповсюджуються вимоги, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р.
№ 245 "Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій". Зокрема, загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом року не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.
................Перейти до повного тексту