1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
30.12.2013 № 1/9-908
Міністру освіти і науки, молоді
та спорту Автономної Республіки Крим,
начальникам управлінь (департаментів)
освіти і науки обласних, Київської
і Севастопольської міських державних
адміністрацій
Щодо проведення тематичних занять з питань протидії корупції
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 р. № 1240 "Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011 - 2015 роки", наказу Міністерства освіти і науки України від 19.09.2013 р. № 1328 "Деякі питання виконання Державної програми щодо запобігання та протидії корупції на 2011 - 2015 роки" Міністерство освіти і науки України рекомендує провести тематичні заняття з питань протидії корупції з учнями 9 - 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів та надає методичні рекомендації щодо їх проведення.
Інформацію про проведені заняття із зазначенням тем, форм проведення, кількості учнів просимо надати до 31.05.2014 р. на електронну адресу: p_komarova@mon.gov.ua.
Також інформуємо про розроблення навчальної програми курсу за вибором "Моя громадянська свідомість. Запобігання корупції", з якою можливо ознайомитись на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.
Заступник Міністра Б.М. Жебровський
Додаток
до листа Міністерства освіти
і науки України
30.12.2013 № 1/9-908
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо проведення у загальноосвітніх навчальних закладах тематичних занять з питань протидії корупції
Просвітницька робота з учнями загальноосвітніх навчальних закладів щодо нетерпимості до проявів корупції відбувається шляхом удосконалення правової освіти учнів, спрямованої на формування правової освіченості, уміння оперувати правовими знаннями, здатності діяти відповідно до вимог права і закону.
Система правової освіти та виховання реалізується через інтеграцію правових знань до суспільно-гуманітарних предметів навчального плану, систему виховної роботи, правоосвітню діяльність з батьками та громадськістю.
Серед інших правових знань, антикорупційні знання набуваються учнями в ході вивчення наступних предметів: правознавства (практичний курс) (9 кл.), правознавства (10 кл.), курсу "Людина і світ" (11 кл.), економіки (11 кл.), предметів варіативної складової "Вчимося бути громадянами" (7 (8) кл.), "Живи за правилами" (10 - 11 кл.), "Права людини в Україні" (10 (11) кл.), "Ми - громадяни України" (9 - 10 кл.), "Основи демократії" (11 кл.). Правові знання інтегровано до курсів: "Я і Україна" (3 - 4 кл.), етика (6 кл.); історія України (5 - 11 кл.); всесвітня історія (6 - 11 кл.).
Метою проведення тематичного заняття з питань протидії корупції є формування антикорупційної правосвідомості громадян, нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно-небезпечного явища; надання учням знань щодо шляхів запобігання корупції, забезпечення умов для формування елементів правової культури, правових орієнтирів і правомірної поведінки.
Тематичне заняття інформаційного й виховного змісту з питань протидії корупції з учнями 9 - 11 класів рекомендується проводити вчителям правознавства. Для 10 - 11 класів суспільно-гуманітарного напряму тематичне заняття варто включити до календарного плану. Зміст тематичного заняття має базуватися на знаннях учнів, отриманих в ході вивчення наступних тем:

................
Перейти до повного тексту