- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
18.12.2013 № 1/9-887
Міністерству освіти і науки, молоді
та спорту Автономної Республіки Крим,
департаментам (управлінням) освіти
і науки обласних, Київської
та Севастопольської міських державних
адміністрацій
Про методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнського культурологічно-виховного проекту "Десять визначних місць України"
Надсилаємо для практичного використання підготовлені Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти методичні рекомендації щодо проведення культурологічно-виховного проекту "Десять визначних місць України".
Просимо довести їх до відома керівників навчальних закладів та педагогічних працівників.
Рекомендації будуть розміщені на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти www.iitzo.gov.ua
Заступник Міністра |
Б.М. Жебровський |
Додаток
до листа Інституту інноваційних
технологій і змісту освіти
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо проведення культурологічно-виховного проекту "Десять визначних місць України"
Одним з основних завдань сучасної освіти, визначених
Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року , є побудова ефективної системи національного виховання на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей, забезпечення морально-духовного, культурного розвитку дітей та молоді, формування соціально зрілої творчої особистості, громадянина України і світу.
Пріоритетним напрямом виховання дітей та молоді є патріотичне виховання, яке передбачає формування та розвиток духовності молоді, соціально значущих цінностей, громадянськості й патріотизму, формування високих моральних цінностей, етнічної та національної самосвідомості, любові до рідної землі, держави, визнання духовної єдності всіх регіонів України.
Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти запроваджено культурологічно-виховний проект "Десять визначних місць України".
Метою проекту є популяризація культурного розмаїття, історичної спадщини України; формування історичної пам'яті підростаючого покоління; забезпечення духовної єдності поколінь через активні форми і методи навчання та виховання. Проект передбачає відвідування учнями протягом їх навчання у школі визначних історичних та культурних місць України.
У формуванні історичної пам'яті молодого покоління чи не найважливішу роль відіграє духовна складова. Християнські цінності, моральні та духовні ідеали є незамінними орієнтирами у системі виховання. Величні та всесвітньо відомі архітектурні комплекси: Софіївський собор, Києво-Печерська Лавра, Андріївська та Кирилівська церкви, Спасо-Преображенський Мгарський монастир, Свято-Успенська Почаївська Лавра як центри релігійного життя та духовної культури є найкращим матеріальним відображенням зазначених ідеалів. Відвідування християнських святинь сприятиме формуванню високих духовних цінностей у підростаючого покоління.
Середньовічний період історії України для багатьох школярів залишається складним для вивчення, адже він не наповнений славетними подіями та постатями, як період Київської Русі чи козаччини, однак ми маємо цілий ряд надзвичайно цікавих архітектурних споруд, таких як Середньовічна фортеця Чембало (м. Балаклава), Бережанський замок XVI - XVIII, замки Волині, Національний заповідник "Замки Тернопілля", які є свідками "латентного" періоду державності, прикладом абсолютно іншої моделі соціальних відносин. Розуміння особливостей середньовічної історії України допоможе правильно осягнути особливості та значимість кожного періоду у розвитку нашої держави.
................Перейти до повного тексту